Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Eu nu inteleg un lucru: am vazut si aici pe forum o multime de oameni nemultumiti de Base, cum a iesit asta din nou presedinte acum un an ?

Share this post


Link to post

Cu ajutorul celor si mai nemultumiti de Geoana.

Share this post


Link to post

Eu cred ca a furat mai mult decat Geoana. O conducere mai incompetenta decat asta nu cred ca avut Romania nici in '96-2000. Oricum avem conducatorii care imi meritam...

Share this post


Link to post

Da parca care nu fura. Nu le prea am cu politica, dar pentru mine un lucru-i clar, toti fura.

Share this post


Link to post

Asa e, toti fura dar astia parca sunt prea de tot. Sunt curios unde e fundul sacului si unde se va termina toata mascarada asta.

Share this post


Link to post

De furat toti fura, vezi si in alte state scandaluri, la fel coruptie exista peste tot, insa unii fura cu cap, spre deosebire de Base cu al sau partid al diavolului (PD) care fura in nesintire.

Share this post


Link to post

Eu cred ca a furat mai mult decat Geoana. ...

 

 

Pai asta stim, a zis-o si "Poanta" :

Share this post


Link to post

Daca avea pesedeul consulatul de la Paris, Milano, New York ... ar fi facut Branza mare.

Share this post


Link to post

Asa, si care-i problema ?! Base a fost aliat cu ambii, asadar inclusiv cu ... Iliescu, cand i-a convenit lui. Ba parca cu PSD zicea ceva in genu' ca i s-a indeplinit visul. Asta e una dintre problemele de importanta majora in Romania la ora actuala ? Ba parca mi se pare un indemn destul de logic pentru 2 partide aflate in opozitie sa isi lase deoparte orice diferend pentru a avea o sansa mai mare in indeplinirea obiectivele propuse.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Noi avem scoli inchise pentru ca nu au fost bani pentru renovare. Tot noi gasim fonduri pentru investitii de maxima prioritate ! Bravos natiune, halal sa iti fie.

 

A, sa nu uit : Huo presa, mama lor de ticalosi si destabilizatori ai statului. Jos mogulii !

Share this post


Link to post

Tot noi gasim fonduri pentru [...]

Ei, lasa asta, e mult mai important ce zice un mos de 80 de ani in calitataea lui de ... presedinte de onoare. Spaima, nu jucarie, tremur deja, saraca natiune, ce s-o face fara Base s-o apere de Ilici ?!

Share this post


Link to post

Mult rau a facut Ilici si cu gasca lui acestei tari ! Dupa atitia ani inca e suficienta mentionarea bau-baului pentru ca multi sa treaca peste toate porcariile facute de actualele capete luminate si sa ii sustina indiferent de ce si cum fac :( .

Share this post


Link to post

Ei, lasa asta, e mult mai important ce zice un mos de 80 de ani in calitataea lui de ... presedinte de onoare. Spaima, nu jucarie, tremur deja, saraca natiune, ce s-o face fara Base s-o apere de Ilici ?!

 

E destul de dificil sa intelegi cum merge politica, te compatimesc. Daca trage Iliescu o basina, tot pesedeul reactioneaza.

 

 

 

Altfel, Salex, scolile se inchid din lipsa de elevi, eventual din lispa de profesori, nu din lipsa de bani pentru renovare. Cred totusi ca postului tau i-ar trebui niste viori.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Esti foarte tare daca iti imaginez ce ii trebuie postului meu. Pe undeva te-ai apropiat, totusi ...

Share this post


Link to post

Asta e, am o latura poetica si una care a facut liceul prin moloz. Si, surpriza, liceul functiona si dadea tarii genii ca mine.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Corect ... cred ca asta e si parerea lui Boc despre sine =)) Trebuie sa il apreciez pe Base la capitolul asta, si-a recunoscut valoarea.

Share this post


Link to post

Corect, cred ca asta ar fi si raspunsul lui gioana, cel renumit pentru tenacitate.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cine stie, poate mi-a hacuit Gionel contul si posteaza aici din umbra :-> .

Share this post


Link to post

Iar asta e o scuza pe care ar gasi-o si crinel.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Si, surpriza serii ! Dupa modul de operare, nu poate fi vorba decit de Base ! Ha' ha' ha' ... am lamurit misterul.

Share this post


Link to post

De ce, si el e imun la semne de punctuatie in plus?

  • Like 1

Share this post


Link to post

E destul de dificil sa intelegi cum merge politica, te compatimesc.

Mda, nu ma mai compatimi tu pe mine, fie-ti mila de tina, ca ai de ce. Ce ti se pare ceva mai logic pentru 2 partide de opozitie decat ce a zis Iliescu ? Destul de ilogic mi se pare sa numeri pana la 160 cand ai 80 de oameni, dar asta e prea putin important, nu ?

Share this post


Link to post

Diferenta intre Ilici si base e ca primul e om ( cu pacatele lui ) iar cel de-al doilea e un bolnav psihic, cu tulburari de comportament si manifestari de grandomanie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...