Jump to content
Sign in to follow this  
armand

Unde gasesc cauciucuri de iarna SH ?

Recommended Posts

Le voi folosi doar iarna (deci cateva luni) si m-am gandit ca nu are rost sa investesc in unele noi. Caut insa un loc "specializat" de unde as putea alege. Cam la ce ar trebui sa ma uit cand le cumpar ?

 

Precizez ca vreau sa iau 2 buc. pt. Cielo GLE (175/70/13)

Share this post


Link to post

Pe soseaua Fundeni, linga pod, e un depozit mare cu gume noi si sh dar am uitat cum ii spune...ar merita sa tragi o fuga pina acolo, e la baza podului...

Share this post


Link to post

La baza podului cum vii dinspre Pantelimon, daca vii dinspre Colentina treci podul si e imediat pe dreapta.

Share this post


Link to post

daca te-ai hotarat la sh-uri fii atent sa nu fie resapate sau sa nu fie prea vechi. adica cand te uiti la exteriorul cauciucului sa nu crapacios.

pt ca mare lor pb. este vechimea. cat a stat la roman in curte plus cine stie cat a stat prin germania printr-un autohaus.

deci cauta sh cat mai noi.

a, si uita-te si la interior sa nu aiba petice...samd.

Share this post


Link to post
Precizez ca vreau sa iau 2 buc. pt. Cielo GLE (175/70/13)

 

Daca iei doar doua, te va ajuta la tractziune, dar stabilitatea shi franarea este data de 4 cauciucuri de iarna.. asha ca 4!

Share this post


Link to post

Vezi ca daca le cercetezi vei vedea ca scrie pe ele si anul de fabricatie...ia-ti dupa 2000.

Share this post


Link to post

Eu am vazut in Voluntari un parc de dezmembrari. Au dat jos de pe masini jentile usoare si cauciucurile, si au si de iarna. O sa-mi caut jenti mai mari pentru niste cauciucuri de vara mai late (de-alea cumpar neaparat noi), iar pentru tablele pe care le am garantat imi gasesc acolo 4 gume bune de iarna. Oricum iarna n-ai unde sa rupi asfaltul, asa ca sh merge...

Share this post


Link to post

La Praktiker aveau anvelope de iarna reesapate. Nu mai stiu pretul, da' poti sa dai o fuga sa te uiti!

Share this post


Link to post

Cele standard de Espero - 185/65 R14 sunt 899.000 am vazut eu oferta.

E vorba de cauciucuri noi resapate, marca nefiind specificata, dar au 4 ani garantie!

Share this post


Link to post

depinde si in ce cartier stai in Militari ai 2 posibilitati una pe bulevardu Timisoara alta la Master

Share this post


Link to post

Mai e şi un magazin măricel de reşapate (de toate felurile) pe DN1, cum mergi de la Bucureşti spre Ploieşti pe dreapta. Malatesta se cheamă parcă, şi citisem aproximativ de bine despre ele pe Autoshow.

Share this post


Link to post

Am luat eu doua cauciucuri Malatesta anul trecut , am mers 8 000 cu ele si unul s-a descentrat asa de puternic incit a devenit o curiozitate la vulcanizare , au incercat sa echilibreze roata masinaria arata ca nu are nevoie de plumb dar se vede cu ochiul liber cum oscileaza .

Share this post


Link to post
Mai e şi un magazin măricel de reşapate (de toate felurile) pe DN1, cum mergi de la Bucureşti spre Ploieşti pe dreapta. Malatesta se cheamă parcă, şi citisem aproximativ de bine despre ele pe Autoshow.

 

in ce comuna VAXXi? ca sunt vreo 60 de km de drum pina la Ploiesti

Share this post


Link to post

Bleah, niciodată nu ţin minte comunele. Oricum, aproape, parcă pânâ în Prisma. Deşi, ţinând cont de ce-a scris Tete mai sus... parcă nu mai mă tentează :roll:

Share this post


Link to post

Mey draga preteni. Ce inseamna anvelope SH, inseamna ca au fost purtate de altii si le vind asa purtate sau inseamna ca le-au purtat altii si dupa aia se reesapeaza si se vind ca aproape noi?

Share this post


Link to post

sh inseamna neresapate, inseamna purtate de altii...

Share this post


Link to post
in ce comuna VAXXi? ca sunt vreo 60 de km de drum pina la Ploiesti

Malatesta din cate stiu sunt la iesirea spre Ploiesti, din Otopeni, in apropierea benzinariei de la pod (parca Magura ii zice).

Share this post


Link to post

Nu am fost la ei, m-am trezit cu afisul in parbriz de dimineata...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...