Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Nunta Secolului

Recommended Posts

Nu stiu cat de draga mi-e mie monica (si viri) :D , dar ziarul averea e penibil in general.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post
...

@lauamd: eu a trebuit sa inchid televizorul, nici pe discovery nu mai aveam ce sa vad, in afara de motociclistii aia pe care nu-i suport.

 

Oare pe cand si la noi?

 

th_Sky.jpgth_Wings.jpgth_Home1.jpgth_Home.jpg

th_Travel.jpgth_Science.jpgth_Civilization.jpgth_RealExtra.jpg

th_Real.jpgth_Bio.jpgth_Discovery1.jpgth_Discovery.jpg

th_History1.jpgth_History.jpgth_Animal.jpgth_Crime.jpg

Share this post


Link to post

EPG :mrgreen: ce misto e chestia asta.

Share this post


Link to post

Alo mai deci mai usor cu off topicareala s-a spus si mai sus pentru astra cu programele TV exiista alt topic decoi ramaneti va rog la cele doua "personagii"...

Fresh : au plecat in luna de miere pe litoral ..Ei bine nu, nu pe cel bulgaresc ci la Mamaia ..No worry ptr. fani, B1TV ramane aproape ... :D

Share this post


Link to post
Singurul lucru pozitiv care il vad la personajul "columbeanu" e ca a avut grija de prietenele care le-a avut pana acum,( cu o exceptie, ce din cate am inteles la inselat)

Pe toate le-a facut vedete sau a avut grija de viitorul lor, chiar daca s-au despartit, si eu zic ca este de apreciat

 

Inselat? Mi-e greu sa definesc ce inseamna.. Mi-e greu sa definesc care ar fi criteriile.. Din ce punct de vedere? Crestin? In civilizatia araba e rezolvat mai bine conceptul de familie, mai aproape de om as zice, mai aproape de nevoile lui. De ce ar trebui sa inghit tot ce-mi spune popa sau legea "morala" din civilizatia europeana?

Dar libertatea? Dar nevoia intelectuala in fond de-a cunoaste si alti semeni? Cum sunt "ocrotite" ele in sepulcrumul conjugal? Oare reprimarea sexualitatii nu e un pacat divin? Nu e eva ce ni s-a dat fara nici un merit si ne batem joc de el? Oare cat de mult scad sansele de-a face urmasi vigurosi, procreind c-o singura muiere? Cum dezvolta increderea in sine cand trebuie sa pui baza pe celalalt?

 

Si-acum.. unde vroiam sa ajung de fapt:

So.. pararea mea e ca din toate punctele astea de vedere.. irinel sufera un sters proces de involutie.

Ce baza are el in Monica? Cu ce il va ajuta ea sa creasca spiritual sau intelectual?

Share this post


Link to post

Omul n-a fost facut sa fie monogam, daca luam strict ideea de perpetuarea speciei.

Totul este controlat de creier. Si cand creierul cedeaza, atunci apare si fenomenul. Oricum, cu privirea se poate inseala de nu stiu cate ori pe zi.

 

La Iri insa va ceda si fizicul. Nu acum, dar in cativa ani (putini) de-acum incolo.

Share this post


Link to post
Ce baza are el in Monica? Cu ce il va ajuta ea sa creasca spiritual sau intelectual?

 

Si eu care credeam ca este demonstrat stiintific ca un san frumos ajuta barbatul sa creasca din toate punctele de vedere.

Sa nu mai vorbim ca daca astepti dupa altii sa te creasca spiritual si intelectual, o sa ajungi o mumie umblatoare.

Share this post


Link to post

Civilizatia araba? Da, se poate numi si civilizatie. Depinde la ce ne referim, pentru ca daca se face referire la musulmani, ma scuzati si departe de mine este atitudinea feminista, "mai aproape de nevoile omului"??? Adica faptul ca musulmanii pot avea 4 sotii inseamna ca religia lor presupune ca e mai aproape de om si nevoile lui? Cine decide asta? Si unde mai e libertatea de care se vorbeste? Sau intelegem libertatea numai dpdv masculin? Si actul casatoriei inseamna un pact intre o femeie si un barbat intru perpetuarea speciei cu urmasi vigurosi si crestere morala si intelectuala? Excelent.

Revenind, se extrapoleaza mult, mult prea mult. E o casatorie de convenienta, cum zicea un coleg al meu "ca sa nu-i uite lumea". Paine si circ sa fie.

Share this post


Link to post

Acolo femeia e mult mai respectata ca dincoace. In Evropa e artificial, nefiresc si contradictoriu. Pe de o parte, proprietatea e aparata de lege, pe de alta e sfidata.

Cum altfel poti sa ti-o aperi mai bine, decat exercitandu-ti inexorabil toate celelalte drepturi : dispozitie, uzufruct si evident posesie?

Nu e ceva capitalist ce au inventat urmasii lipsiti de respect al finului ganditor Marx, nici cel ai d-lui Abraham dincolo de ocean.

Nepunerea femeii acolo unde ii e locul atrage declinul societatii.

Civilizatia inseamna departare de la ce e natural, de la animal practic, de la nevoile lui primare, cele ce ne domina visele, intocmai ca frustratului si sclipitorului Freud.

Bun. Atunci unde e respectul ce i se cuvine Monicai, o biata faptura ce a avut ghinionul sa se nasca intr-un satuc ?

Acolo unde spuneam, oare locul nu si l-ar fi gasit mai bine ca aici? In curtea cu gard inalt al unui print, in speta Iri?

Aici nu este oneros adusa si-ntocmai ca francezii.. byReno, ei fac "no comment" byMonica?

Oare casatoria monogama .. chiar rezolva ceva, sau doar acopera intocmai ca frumoasa psisica a elegantei Romanita?

Share this post


Link to post

Hai mai Tomy asta cu la arabi e mult mai respectata femeia e pe bune sadica..Ce puiimei respect ca nu are voie sa citeasca o carte !?!Sau sa vada un film sau sa se uite la un tablou !?!?Sau sa poata trai!?!..Prin 95 eram la Londra si intamplarea mi-a scos in cale o doamna din Arabia Saudita mai deci era disperata ar fi stat numai in sali de expozityii la filme si discoteci ...Nu ptea nici macar sa cumpetre un tablou mai "original" (un nud" adica Video era interzis, nu avea voie sa citeasca orice ..Deci fata era din cele educate sa ne intelegem ..E adevarat ca arabii au inventat cifrele da' au ramas mult in urma ...

Share this post


Link to post

Sato,

eu de la fiecare-am luat cat a putut sa-mi dea, si de la mine ea, atat cat fiecare a putut cara,

e drept ca munca-mi mea, s-a intamplat a compensa , insa si partea-si, cu varf nu s-a-ntamplat a o rata :)

Zeule,

da.. Marie Curie, ea a putut citi, ai vrea una ca ea in fiecare zi?

Monica, si setea-i de citit, la caterinc-am zugravit : http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?s...st&p=194384 :) )

Ce nume mare .. David (al inteleptului Solomon tata), si uite cin l-a luat?

Victoria lui Beckham, ce singura a spus c-o unica nuvela a citit si deci e clar ca-i un Cosmopolit ;)

Sa luam la rand si a tacerii mieilor dezlegatoare?

Tu crezi ca au ramas de tari, pe fainele picioare?

Share this post


Link to post

Eu nu înţeleg o chestie mult mai practică - cum poate ea să se f... cu el? :-?

 

Nu i se face scârbă?

Edited by alexmohora

Share this post


Link to post

Exagerezi !..Mai daca asa privesti tu femeia e naspa, nu te vad bine !!!...Si nu ziceti voi hop ca cine stie cu ce fel de pustoaice o sa va insurati cand o-ti avea 49 de ani, deci atentie !!..Viata-i plina de surprise baieti, nu dati verdicte ca dupa aia va vad postand la aia cu "ce regret"... :banana:

Share this post


Link to post
Acolo femeia e mult mai respectata ca dincoace. In Evropa e artificial, nefiresc si contradictoriu. Pe de o parte, proprietatea e aparata de lege, pe de alta e sfidata.

Cum altfel poti sa ti-o aperi mai bine, decat exercitandu-ti inexorabil toate celelalte drepturi : dispozitie, uzufruct si evident posesie?

 

 

Off Topic

 

Nu confundam posesia cu atributele dreptului de proprietate care sunt: folosinta bunului (jus utendi), dreptul de a culege fructele (jus fruendi) si dreptul de a dispune de bun (jus abutendi)...Si ca sa intelegi mai bine Tommy, posesia este o stare de fapt pe cand dreptul de proprietate este o stare de drept!! Oricine poate sa posede, fara a fi musai proprietar!

Edited by law

Share this post


Link to post

Nu zic numai că e bătrân dar mai e şi urât!

 

Păi cum privesc femeia? Adică eu n-aş putea cu una bătrână şi urâtă - credeam că aş e şi la femei!

Share this post


Link to post
Oricine poate sa posede, fara a fi musai proprietar!

 

Asta este scaparea si visul fiecarui barbat. Nu de alta, dar multe din cele bune sunt casatorite si pe restul nu le vrei casatorite cu tine chiar daca vrei sa le posedezi.

 

@alexmohora, singurul tau bun este felul in care arati? Mai stii sa faci ceva? Ai nevoie de bani? Daca raspunsurile sunt NU, nu este Monica si nici nu o sa intelegi.

Share this post


Link to post

law, de buna seama, nu ma indepartai pre mult de spiritul legii, doar am subliniat in fapt starea de drept. Monica e proprietate fara a fi posedata! Cum vine asta si cu legea? Eu cred ca lipsa posesiei, va duce la pierderea calitatii de proprietar. Vezi? In civilizatia ce frumos Zeul spunea ca au inventat stiinta numerelor, masurarea lungimilor si a altor dimensiuni, nu s-ar fi intamplat asa ceva? Desi .. doar piramidele lor sunt mari.

 

alexmohora, Sa aibE curaj sa spuna ele insele ;)

Vezi ca ceea ce tu poti, ele pot de doua ori mai bine ;) Uite si la Cleopatra. Nu m-ar surprinde la Monica nici jumate.

 

Iri a incercat un joc nou, oare de ce-a facut-o? Din frica, curaj, s-a plictisit sau e un calcul?

Share this post


Link to post

satori: nu pricep nimic din ce zici? Ce legătură are una cu alta. Eu ziceam de ceva concret. Se duc ei doi, în noaptea nunţii şi se bagă în pat etc. şi ziceam că nu pricep cum ar putea ea să aibă chef să... cu el (aşa naşparliu cum e).

 

tommy: vrei să sugerezi că ar mima? eu nu aş putea nici să mimez (aici ai dreptate). Vai de capul lor! Fiecare trăieşte cu o iluzie - ea că are banii lui, el că o are pe ea!

Edited by alexmohora

Share this post


Link to post

Se gandeste la banii, gucci si versace si ii trece. Daca asta nu merge, se gandeste ca maine mananca paine si bea apa. Sau ca in locul aluia e un tigan. Got it?

Share this post


Link to post

Tu chiar crezi ca Monica isi permite sa aiba sau nu chef? Ma indoiesc, nu se potriveste cu banul.

Si cred ca isi va permite, dar in ceva vreme cand va da de alt fraier la care se va duce cu banutii agonisiti din aceasta casnicie.

Share this post


Link to post

Dupa ea. Daca ar fi fost cum zici tu, ar fi facut o altfel de alegere. Tot unul fara creier, dar cu bicepsi.

Share this post


Link to post
Tot unul fara creier, dar cu bicepsi.

 

Iri nu mi se pare a fi fara creier, ba din contra. Cred ca orice barbat, chit ca are 20, 30 sau 50 de ani ar vrea sa aiba parte de-o "bucatica" gen Hormonica, macar o data-n viata. Iar el a cam avut parte de cate-a vrut. Numai ca daca pana acum doar s-a distrat, cred ca de data asta s-a decis sa joace ceva mai tare, hotarandu-se sa-si creeze o imagine in Romania. Asa cum 'j de milioane de oameni se uita la fotbal si-l voteaza pe gigi, copos, pinalti sau corleone dupa aia sa le conduca tara, cel putin aceleasi 'j se uita in ochii de bovina mica ai fostei minore si zic "da dom'ne, e baiat dejtept viri asta, daca poseda (sau are in proprietate, nu am inteles prea bine faza aia) asa bunaciune. il votez daca o sa apara pe vreun buletin de-ala de vot". Si eu as paria ca o sa apara.

 

P.S. la fel as paria ca ea are parte si de de-aia cu bicepsi. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Visezi. Apare in public doar pentru ca are ea chef de asta. Atat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...