Jump to content
Sign in to follow this  
Kadaj

Am Nevoie De Un Tuning Profesionist Pentru Aveo

Recommended Posts

sal daca este cineva care se ocupa cu tuninguri pe aveo va rog anuntati-ma ptr ca vreau si eu sa-mi modific spatele masinii am nevoie doar de spoiler si eleron dar sa fie ceva profesionsit nu lucrat intr-un garaj nu stiu pe unde .. o sa pun si pozele sa aveti o idee sunt de la salonul din 2005

 

sper sa va faceti o idee

post-3895-1152175486_thumb.jpg

post-3895-1152175532_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dupa cate stiu eu, acela era o varianta sport. Deci, teoretic, ar trebui sa poti cumpara eleronul de la reprezentanta. De spolier nu stiu nimic.

Share this post


Link to post

Afla ca o sa te coste ffff mult daca nu vrei sa fie lucrat intr-un garaj nu stiu pe unde. Sunt multi "oarecare" ca sa zic asa care lucreaza foarte bine si cu pasiune la preturi accesibile!

Share this post


Link to post

la reprezentanta nu au era ceva facut ptr salon ...

 

si da as vrea si intr-un garaj nu neparat ce stiu eu pe unde .. dar totusi sa fie intr-un garaj unde v-ati facut si voi si ati fost multumiti ..

 

oricine crede ca poate face asa ceva sa lase un nr. de tel sau niste date de contact ptr a putea discuta mai pe larg

Share this post


Link to post

Astazi ma duc sa-l iau pe al meu(spoiler spate ) facut intr-un garaj oarecare la niste baieti priceputi.Am sa pun poze cu el pe topicul de Nubira2.

Share this post


Link to post

Mie,sincer,nu-mi place eleronul pus pe Aveo in poza,bara arata fain.Trebuie sa mai astepti vreo 6 luni,un an si sigur se vor gasi ori prelungiri de bara ori bara modificata

Share this post


Link to post

M-am uitat mai atent la pozele tale: tu ai observat ca o doar o prelungire de bara( se vede bara veche si imbinarea cu prelungirea) si capatul tobei e lasat un pic mai jos ca sa iasa prin prelungirea barii?

 

Mie mai mult decat prelungirile alea de bara imi plac stopurile de la mine din poza pe care merita sa dai banii.

post-3523-1153205829_thumb.jpg

post-3523-1153205997_thumb.jpg

post-3523-1153206011_thumb.jpg

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Eu mi-as schimba ( vopsi ) in nichelata bara aia din plastic spate dintre numar si sigla . Cred ca impreuna cu continuarea alba de la stopuri ( mers inapoi ) ar sta frumos . Ce spuneti ? Intr-un fel ca la Opel .

Share this post


Link to post

La Opel arata bine, este in linie, la Aveo ar trebui un tuning virtual, sa vezi cum arata.

Share this post


Link to post
Mie mai mult decat prelungirile alea de bara imi plac stopurile de la mine din poza pe care merita sa dai banii.

 

Pai tu ce stopuri ai ?

Share this post


Link to post

Ala e din fabrica.

Edited by dadu1976

Share this post


Link to post

asta e versiunea ptr Canada... > :)

post-285-1169488921_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Pai tu ce stopuri ai ?

Daca nu le aprinzi stopurile nu vezi nici o diferenta intre cele de serie si cele din poza,diferenta este modul de iluminare.La cele din poza se aprind doar sub forma a 2 cercuri (cred ca sunt cu leduri,nu stiu exact),iar la cele de serie au un bec si se aprind cu totul...Sper ca intelegi ce vreau sa spun... :)

Share this post


Link to post

Salutare tuturor.

Imi pare rau sa va dezamagesc in legatura cu stopurile lui Aveo, dar cerculetele din imaginile postate nu sunt decat reflexii ale luminii artificiale (blitz) ale aparatului foto.

Postez o imagine cu "maurul" meu, facuta la inceputul lunii ianuarie.

Mi-ar fi placut stopurile asa bengoase! :P

post-6810-1173425796_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Chiar nu mi-am dat seama :) )...credeam ca sunt aprinse :) .Iti dai seama ca ar fi super daca ar exista niste stopuri asa cum credeam eu ca sunt :) .Scuzati-mi neatentia.

Share this post


Link to post

Frati mei .. Eu acuma in vara vreau sa-mi tunez masina ... in craiova exista cineva care face tunning cu omologare ...sa nu mai ma duc la piteshti :D

Share this post


Link to post

Si garantia dealerului ce spune???Sau te-ai gandit ca nu mai ai nevoie de ea???

Share this post


Link to post
Frati mei .. Eu acuma in vara vreau sa-mi tunez masina ... in craiova exista cineva care face tunning cu omologare ...

Din cate stiu eu sunt si in Craiova... cauta pe net si aflii mai multe detalii!

Cat despre garantie, nu o pierde pe toata, cred! Decat asupra pieselor ce se modifia!

Share this post


Link to post

salut. sunt si eu nou pe aici si vreau sa va intreb daca stiti cumva unde imi pot face un tunning pentru Aveo???? aveti cva poze cu un aveo tunat real??? ms...

 

Salutare tuturor.

Imi pare rau sa va dezamagesc in legatura cu stopurile lui Aveo, dar cerculetele din imaginile postate nu sunt decat reflexii ale luminii artificiale (blitz) ale aparatului foto.

Postez o imagine cu "maurul" meu, facuta la inceputul lunii ianuarie.

Mi-ar fi placut stopurile asa bengoase! :P

 

 

:) cat de tare...ar fi fost tare sa aiba stopurile asa...nu ai idee unde se poate face un tunning exterior pt aveo???? sau daca cunosti pe cineva care sa-si fi facut??? bafta

Share this post


Link to post

din cate am aflat modificari aduse masinilor fac cei de la CODE ALARM si lucrarile ies foarte bune. Nush ce sa zic legat de tuning pe aveo dar eu zic sa incerci sa dai un telefon la firma care ti-am recomandat-o si sa ceri mai multe informatii.

Share this post


Link to post

De ce se cumpara o masina noua si apoi se da fuga cu ea la tunat, nu-i mai simplu sa adaugi cele cate mii din start si sa iei una gata "tunata" ?

Share this post


Link to post

Bravo, maestre- foarte bine spus!

Iar unii isi fac din masini sorcove- le impopotoneaza de zici ca-s caprele de Anul Nou. Eu caut niste deflectoare de aer pt usile din fata si nu gasesc. Asta e singurul "add-on" pe care vreau sa i-l fac la exterior masinii. Cruciulite, zaruri, aripioare, praguri, eleroane, etc- nu o sa vedeti in veci la mine. Singurul tuning facut a fost trecerea de la Spark (alegerea initiala) la Aveo 5dr. Asa mi-am "tunat" eu masina. Simplu si eficient- si in garantie :D .

LE- sper sa nu supar pe nimeni...

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post
De ce se cumpara o masina noua si apoi se da fuga cu ea la tunat, nu-i mai simplu sa adaugi cele cate mii din start si sa iei una gata "tunata" ?

 

Gata tunata de cine ? de firma de unde o iei ? ...

Share this post


Link to post

De la producatorul care-ti ofera in varianta premium cel putin 130 CP, cuplu cat cuprinde, jante de aliaj, pneuri de top la vreo 205/45/17, incalzire in scaune, EBD, ABS, Airbag-uri surround, climatronic bi-zonal, sistem audio de top si o lista nesfarsita de gadget-uri. La o masina ca aia nu mai trebuie sa-i faci ceva si nici nu-i mai scumpa decat cu vreo 4-5 mii de euro, adica cam cat ar fi un tuning moderat si de bun simt. Dar sa iei un Aveo si apoi sa incerci sa sa-l faci sa arate ca un BMW are un singur rezultat: kitch-ul. Altfel, mai bine cumperi o masina veche, o clasica a anilor '60-'70, o restaurezi si esti sigur ca nu mai are cineva asa ceva.

Share this post


Link to post

Te-ai interesat tu la dealer de Chevrolet din Romania de tuning si ti-au dat lista aia? Sau e asa o... chestie de principiu? :) Oricum ai da-o, nu poti sa generalizezi :D Oricum, multa lume se agita, putin fac ceva. Iar cand fac...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...