Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Huse scaune

Recommended Posts

Le-am vazut, sunt aiurea rau, le iau doar daca nu gasesc altceva. La Radacini aveau tot michael schumacher, dar era modelul fara gaurica...

Share this post


Link to post
...  michael schumacher, dar era modelul fara gaurica...

Si cum noi avem nevoie de o gaurica ... :oops: nu ne lasam pana nu gasim ce ne trebe , nu ?! Da' totusi , cum este michael schumacher cu gaurica ? :rotfl:

 

:ontopic:

Ale mele sunt speciale pt Espero ( pt cotiera spate , husa are un capacel cu fermoar ... which is nice in my opinion ); o sa intreb fostul proprietar de unde si cand le-a luat ... in speranta ca nu sunt luate de cand este masina , ca atunci ...

Oricum , revin maine cu raspunsul !

Share this post


Link to post

Sa traiesti, esti un adevarat gentleman.

E important fin'ca trebe sa-mi duc prietena la ski neaparat iarna asta, altfel o sa am si eu problema deja postata cu scaunul din dreapta: va fi gol !

Share this post


Link to post

Pey atenshan marit acilea:

 

In Otopeni e o firma care ti le face la comanda, cum mergi spre munte pe dreapta, n-ai cum sa ratezi, e la parterul unui bloc o firma mare HUSE AUTO (eventual intrebi, stie toata lumea). Baietii lucreaza pt orice masina si lucreaza super misto, am vazut eu la locu' faptei.

Numai e ca pret de domn! Pt Matiz ma costau vreo 5 milioane! :(

Share this post


Link to post

Pai mai bine-mi schimb scaunele cu totul, o data la 2 ani !

Share this post


Link to post

L-am intrebat pe fostul proprietar de unde are husele ; din pacate , cand a cumparat masina , el a cerut la dealer sa i-o aduca cu tot cu huse ; a fost o intelegere cu dealer-ul . Deci husele au venit din Polonia o data cu masina : sorry ... :(

Sper totusi sa gasesti ceva ; propunere : ia niste huse care se potrivesc si care-ti plac , fara gaurica . Mergi cu husa banchetei spate la o croitorie sa-ti faca decupajul pt cotiera si sa-ti puna fermoar . Nu cred ca este ceva ce la o croitorie sa nu se poata face ( poate chiar prietena ta iti va recomanda o croitorie ... asa o implici si pe ea , iar scaunul dreapta nu va ramane liber ... :-D ). Oricum , timp ai , caci momentan in Poaian Brasov cel putin nu este zapada pentru un schiat in conditii normale ( se poate schia, da' apoi va trebui sa-ti schimbi schiurile ... :lol: ) .

Share this post


Link to post

E o idee buna. Ma cam pune pe drumuri si risc sa stric un rand de huse, dar se pare ca alta optiune nu prea mai am... DragosB, multumesc mult de tot de ajutor !

Share this post


Link to post

Vreau si eu pentru Cielo un set de huse scaune de bun gust si nu mai scumpe de 5-700.000.Stie cineva daca cele din Metro la 500.000 se potrivesc bine?

Decat sa le vad stranse sub cuvânt_urât sau sa nu acopere cum trebuie scaunele sau tetierele mai bine lipsa.Vorba unui coleg ,mai bine ii refac tapiteria la 2-3 ani decat sa pun vreun kkat de husa.

Multumesc pentru informatii la obiect.

Share this post


Link to post

Nu stiu daca memorabila serie 'Michael Schumacher' merge, dar celelalte se potrivesc fara probleme. Ce e mai trist e ca au tot felul de modele ciudate pe ele. Stiu ca e o chestie de gust, dar dupa mine sunt NASHPA rau !

Share this post


Link to post

la augsburg in oferta este husa incazita din material ignifug la 43E. merita? stie cineva un pret mai bun?

Share this post


Link to post

La CORA husa incalzita 300 000 lei/bucata

Share this post


Link to post

hmmm... cam mare diferenta... oare de ce?

Share this post


Link to post

@khhamsin : ma bucur ca am putut ajuta :-D

 

Cred ca pretul vine si de la firma producatoare ; Augsburg au si comisioane mari pe deasupra ; eu in Brasov , ajung la Augsburg numai daca am epuizat absolut toate resursele ; au lucruri de calitate , da' de multe ori aceleasi produse le poti gasi si la alte magazine , la preturi mult mai rezonabile !

Share this post


Link to post
La CORA husa incalzita 300 000 lei/bucata

 

si cum/unde o/le conectezi?... eu mi-as lua 2 pentru fatza...

Share this post


Link to post
La CORA husa incalzita 300 000 lei/bucata

si cum/unde o/le conectezi?... eu mi-as lua 2 pentru fatza...

Eu am vazut o husa in metro care se conecta la bricheta masinii.

Daca iti iei doua iti faci un splitter. Daca iti iei mai multe iti faci mai multe splittere. :lol:

Share this post


Link to post

la bricheta, da. exista si splitter de vanzare.

totusi... chestia asta trebuie sa fie de calitate. cred ca ma duc in seara asta sa o vad pe cea din cora. sa aia asa ceva pe masina merita dar nici nu vreau sa sug tot sucul din baterie sau, mai rau, sa ia foc.

Share this post


Link to post

Am cumparat husa din Cora , 1 buc pt ca atunci cind mai merg cu cineva stau sa se incalzeasca masina .

Nu tin mai mult de un minut husa respectiva in priza brichetei .

Share this post


Link to post

de ce nu o tii mai mult de 1 minut?

acum cat timp ai cumparat-o? mai gasesc? eu vreau sa ma duc diseara. ai idee, e material ignifug?

Share this post


Link to post

pai ar trebui sa fie material ignifug, daca e facuta sa reziste...altfel, din 2-3 incalziri iti ia foc sub fund de zici ca esti Sppedy Gonzales... :lol:

Share this post


Link to post

:-D :-D asta da imagine simpatica :) ) sa vezi pe unul cum deschide masina si o ia la fuga cu turul pantalonilor in flacari :lol: :lol: :lol:

 

imi e frica sa nu deterioreze tapiteria scaunelor. atat. de popoul meu am eu grija.

 

 

GATA. erau unele de 300k si unele de 500k. am luat 2 de 300k si cand am ajuns la masina am vazut de ce asta a fost o greseala. sunt prevazute pentru scaune mult mai putin carnoase decat cele ale kalosului. la dacie s-au potrivit perfect.

in rest ce sa spun... sunt bestiale. aproape ca adormi la volan de bine ce te simti. :)

Share this post


Link to post

Am vazut azi pe un Audi negru huse Schumacher, nu ma intrebati culoarea dar erau superbe. vreau si eu, de unde iau? Alea de radacini le-am tot vazut, sunt cam varza la material, au indiferent de model si niste patratzele cu culori total aiurea... Deci, unde si cat huse Schumacher? Indiferent unde ar fi ele facute...

Share this post


Link to post

Schumacher au (sau aveau :scarpin: ) la Metro.

Share this post


Link to post

Cam departe... Daca stie cineva ceva in oras...

Share this post


Link to post

Am eu huse Schumacher luate de la Metro si consider ca m-am pacalit.

Pentru bancheta din spate pot spune ca sunt multumit. Dar... pentru scaunele din fata sunt dezamagit. Parca sunt facute din economie.Nu imbraca bine spatarul scaunelui. Deja le-am cumparat pe cele noi.

Share this post


Link to post

Astea pe care le-am vazut pe Audi erau pur si simplu superbe si elegante! Nu cred ca erau tzepe... Parca am vazut asa ceva la Radacini Bosch...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...