Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Noutati GM - GMDAT - Chevrolet

Recommended Posts

Nice, nici eu nu vazusem atatea poze si atat de amanuntite. Arata chiar sportiv, sa o vedem si pe cea in 3 usi!

 

Interior de Aveo 4 usi, nu inteleg ce cauta cele 3 ceasuri pe bord, cand puteau pastra bordul de la cel in 4 usi. Dar ei stiu mai bine.

 

Seamana un pic cu Alfa Romeo, varianta aia mica si nu foarte noua!

Share this post


Link to post
... nu inteleg ce cauta cele 3 ceasuri pe bord, cand puteau pastra bordul de la cel in 4 usi ...

Sa le dea de furca celor care le pun leji blio. =))

Share this post


Link to post

E mai "sporty", daca ne luam si dupa cele doua tips-uri din spoilerul spate...

Ca si la 4 usi, varianta de serie sigur nu va arata asa, mai vedem.

Share this post


Link to post

La exterior arata fain, insa spatele- nu va suparati- insa arata mai fain stopurile de pe modelul actual. Apreciez spoilerul spate, jantele model nou, grilele cromate, grila fata noua etc. Bordul (cadranul cu 3 ceasuri) nu ma incanta, arata mai fain asta simplu de pe actualul hatch. Rosul ala arata preaaaa bine- mi-ar place.

Pareri personale.

Share this post


Link to post

Bey, bag seama ca voi vreti sa arate ca Loganu ...

Share this post


Link to post

Sunt eu singurul care vede un regres? Sau, ma rog, orice doar "evolutie" nu :scarpin:

 

Evacuarea dubla si grilele trendy/flendy nu vor ramane in serie, asta'i destul de clar. Iar jantele cu pneurile alea subtiri...ha.

E exact aceiasi linie desenata de Giugiaro acu' ceva ani, si pare'se ca au schimbat exact ce'mi placea mie mai mult la vechiul aveo/kalos: farurile, stopurile, grila fata. :redface:

Fata de la captiva, spatele de la sparg. Un eleron mai accentuat pentru...mai multa umbra. :wallbanger:

Share this post


Link to post

Le cam nimeri?i Immortale, si mie imi placeau mai mult farurile si triplele actualului model. Mai bine schimbau numai bordul...

Edited by perfidus

Share this post


Link to post

Haidi ma ca din fata masina arata chiar fain, mie imi place asa conceptul acesta de grila+bara dintr`o singura bucata, e chiar faina din fata, iar nervurile de la capota incep sa ma aduca in extaz pot sa zic,si oglinzile doamne ce forma incomparabila, iar farurile usor rajghinate pe aripile laterale,prizele de aer de pe laterale cromate cu stralucirea lor orbitoare(pana la prima iarna pe drumurile romaniei ca dupaia poti sa le arunci la gunoi), cat despre onduleul fetelor de usi nu pot sa zic decat ca sunt de o frumusete incomtestabila, iar capitolul stopuri spate este punctul de atractie al acestei tentative de mic bolid al soselelor, am ramas fara cuvinte tocmai am avut un "orgasm intelectual", deja orice alt comentariu este de prisos, deci in concluzie (parafrazand un "mare roman") arata de zici ca e un porc mistret =))

 

"Felicitari" departamentului de creatie Chevrolet

 

=)) =))

Share this post


Link to post

Interesante si interiorul si exteriorul. Parca seamana "din profil" cu Type-R :rolleyes: .

Share this post


Link to post

Poze spion lacetti 2009

post-6494-1189912503_thumb.jpg

post-6494-1189912566_thumb.jpg

post-6494-1189912585_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hm, pare dragutel. Volanul este de opel insa, asa ca nu putem fi siguri ca este interiorul de la lacetti. De asemenea si consola centrala, cu acea forma ascutita deasupra display-ului seamana cu cea de la astra, deci tot de la opel. La exterior se pot vedea faruri a la epica, care se prelungesc pe aripi, o grila gen captiva (ce bine ar fi sa nu foloseasca grila de la new aveo, aceea gen audi), iar in spate stopuri mai mari care merg spre capota portbagajului. Insa am inteles ca lansarea modelului este prevazuta pentru mai-iunie 2008

Share this post


Link to post

Nice! Sigur sunt Lacetti?

Share this post


Link to post

La exterior asa pare, linia caroseriei e aceiasi.

Colegii nostri nemti par a fi mai bine informati, ei avand si o poza cu lacetti hatch back face lift.

Mult mai multe poze, inclusiv unele in care se vede sigla Daewoo (!!!!) pe jante gasiti aici.

1433chevyoptraxv1.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Din ce am vazut eu pe situ nemtilor au luat fata si bordul de pe hatch si au pus-o pe sedan.Interesant :D .

Oricum eu astept modelul acela complet redesenat :) .La acel model am zarit si un mic eleron,posibil sa puna un benzinar mai puternic.

Share this post


Link to post

Arata bine noul Lacetti restilizat :) .

Share this post


Link to post
... sau aici , noul chevy optra ...

Optra e aceeasi mancare de peste cu Lacetti ... in Africa de Sud era comercializat sub acest nume ... acolo nu exista Lacetti :D

Share this post


Link to post
Daca asta este viitorul lacetti, o sa poata fi dotat si cu piele in interior :osanale:

Si actualul poate avea piele contra 1080 de euro +taxe

 

Optra e aceeasi mancare de peste cu Lacetti ... in Africa de Sud era comercializat sub acest nume ... acolo nu exista Lacetti :D

Si in Europa ca lacetti se vinde doar hatchback-ul. Sedanul si SW-ul se vand sub denumirea de nubira.

Share this post


Link to post

Nu pot sa inteleg de ce Daewoo a renuntat la Italdesign...

Share this post


Link to post

Eu am vazut la Radacini (de pe bd timisoara) un lacetti 5u expus care avea un bodykit finut...chiar arata bine :osanale:

Share this post


Link to post
Azi am auzit la radio o reclama cum ca-ti poti cumpara noul Lacetti cu tuning exterior WTCC style incepand de la 11000 E si ceva... o fi vorba de asa ceva? http://car-reviews.automobile.com/Chevrole...+-concept/1215/

Uite cam e au facut ei ca wtcc style, echipat cu un motor 1,8 turbo pe benzina:

Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_0a.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_05.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_02.jpg

Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_07.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_08.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_0e.jpg

Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_0f.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_11.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_12.jpg

Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_10.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_13.jpg Chevrolet_Nubira_Station_Wagon_WTCC_R_2006_800x600_wallpaper_0e.jpg

Ar fi interesant sa aduca asa ceva in .ro.

Yumee :lavolan:

Share this post


Link to post

Frumos compresorul! :) Aş fi curios cum trage maşina.

Share this post


Link to post

Nu stiu daca s-a mai dat prin alte parti, dar mi s-a parut ca cel mai potrivit loc ar fi aici.

 

 

Chevrolet becomes a major player in Europe

 

Zurich. With 112,800 cars sold in the third quarter of this year, constituting a growth of 28 percent, Chevrolet reached a record market share of 2.05 percent, an improvement of 0.3 points.

 

In the third quarter of 2007, Chevrolet sold 72,973 units in Central and Eastern Europe, an increase of 38 percent compared to the third quarter of 2006. Chevrolet again reached excellent sales results in Turkey (up102 percent to 1,302) and Romania (up 75 percent to 3,863 units). Chevrolet sales in Russia, the brands largest market in Europe, grew further by an impressive 45 percent to 47,186 units compared to the same period a year ago. In Ukraine, Chevrolet recorded an increase of 22 percent, with sales rising to 12,843 units.

 

A total of 39,461 Chevrolet units were sold in Western Europe in the third quarter of 2007, an increase of 13 percent over the same period a year ago. Strongest growth was recorded in Greece (up 33 percent to 1820 units), France (up 31 percent to 1,951 units), Italy (up 28 percent to 9,312 units) and the United Kingdom (21 percent to 5,700 units).

 

Chevrolets August and September market share for total Europe of above 2 percent and cumulative sales of 328,300 cars confirm Chevrolet as a major player and the fastest growing volume brand in Europe, said Wayne Brannon, Executive Director, Chevrolet Europe.

 

sursa

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...