Jump to content
Sign in to follow this  
fry

Despre Hover

Recommended Posts

ambreiaj si amortizoare pana in 40k km... masina buna, intr-adevar.

Mai adauga .. "diferentialul la puntea spate, caseta de directie, senzor ABS, faruri matuite etc"

Share this post


Link to post

imi cer scuze pentru omisiuni.

Intr-adevar o masina "bulletproof"

 

Parca si 1310-le era mai fiabil

Share this post


Link to post

:o fftopic: Exista producatori (de Monroe stiu sigur) care recomanda testarea amortizoarelor la 20.000km si inlocuirea neconditionata a acestora la 40.000km. Evident, e vorba si de politica de vinzari la mijloc.

 

Acu', evident, conteaza si cum a fost folosita masina ;) .

Share this post


Link to post

Dupa 35 de mii de kilomterii a avut nevoie de multe reparatii

Share this post


Link to post

De apreciat totusi ca baietii inlocuiesc pe garantie tot fara sa caraie. Sunt curios ce ar fi zis cei de la Chevy daca ii vizitai pentru toate cele enumerate mai sus...

Share this post


Link to post

Off Topic Si la chevy se schimba pe garantie, important este sa fie cauza de garantie si nu impresii. Imi aduc aminte de ambreiajul meu la care mi-au spus la 30000 ca n-are nici pe dracu, masina mai are nitel si face 100.000 si intradevar n-a avut nici pe dracu si mai e si chipuita, iar alte chestii le-au schimbat fara probleme, inclusiv nimicuri gen garnituri de cauciuc pe la oglinzi. Este insa important sa stii ce le ceri si cum o faci. Si nu in ultimul rand unde :) .

Share this post


Link to post

Cred ca ultima chestie e cea mai importanta si anume "unde". La GTT si Radacini Timisoara am fost linistit cum ca pt matuirea farurilor nu mi se da garantie. M-am dus fara scandal, dar cu masina cu cei 10000km in bord. Plus ca la cei din urma le-am dat si un dosar CASCO grasut cu o schimbare de parbriz si vopsitorie pt 3 elemente, deci au fost amabili. Amabili, dar mi-au spus cu alte cuvinte sa imi iau gandul. Nici e-mailurile (cu poze si tot ce mi-au cerut) la Chevrolet Romania nu au avut efect, ceea ce inseamna ca de sus vin ordinele si dealerii doar le respecta... Probabil ca baietii din Targoviste sunt OK, dar nici ei nu cred ca pot face minuni. Acum sub sigla fata a intrat apa sau ceva ca a inceput sa se desprinda (se vede o urma). Sunt curios daca o vor schimba sau vor da vina tot pe spuma activa. Am de gand sa merg si eu tot la Targoviste.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...