Jump to content
Sign in to follow this  
mr_

Cati Km Faceti Pana La Birou?

Cati km sunt intre casa si birou?  

81 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ia sa vedem...

Eu 2.5km, intr-un oras putin mai mic decat Bucurestiul.

Edited by mr_

Share this post


Link to post

7-9 Km...depinde de unde plec...si ce ruta folosesc...

Am ajuns odata si la 12km acasa-birou...sau invers...nu mai stiu :D

Share this post


Link to post

10.12

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

6 km pe sens, de 3 ori pe zi. Dimineata 5 minute, seara 20-25. In Buftea...

Share this post


Link to post

8 km dus si 8 intors.Cam 15 minute in fiecare sens ca am gasit un traseu ce e liber aproape la orice ora.

Share this post


Link to post

Cam 4,6 km. Abia se incalzeste motorul.

Share this post


Link to post

Eu cand ies din dormitor intru in birou. Reciproca este adevarata si ea.

Share this post


Link to post

Te-ai scos, nu prea prinzi ambuteiaje. =))

Eu de la Orizont (Drumul Taberei), pana la poarta 4 Faur (Realitatea), daca plec la 07.10, ajung la 8.10, daca plec la 07.30, ajung la 09.30.

Km. cu tot cu drumuri ocolitoare, cred ca am cam 15 la dus si cam 13 la intors.

Share this post


Link to post

0. N-am birou :D

Share this post


Link to post

Deocamdata fac 0 km ... lucrez de acasa.

 

Sper ca saptamana viitoare sa binevoiasca RDS-ul sa-mi aduca net-ul la birou si sa ma pot muta acolo. Atunci o sa fac cam 1,5 km pe sens ... dar o sa ma duc, in general, pe jos.

Share this post


Link to post

Aproape 1 km dus (si tot atat intors), distanta parcursa în general pe jos.

Share this post


Link to post

Bai tata dar toata lumea in ziua de azi lucreaza la birou ? Nimeni nu mai munceste la strung in uzina ? Nimeni nu mai munceste in fabrici ? Pe toti pe care-i auzi numai la birou muncesc . Toata lumea numai la birou sta , ca de muncit nu mai munceste nimeni . :) )

Share this post


Link to post

Minim 10... ca e cu long story daca fac un calcul. :)

Share this post


Link to post

Ma bag si eu in seama .. peste 11 pe "scurtaturi", probabil pe drumul normal in jur de 9...da macar ajung repede cred la locul de munca :)

@balky"Bai tata dar toata lumea in ziua de azi lucreaza la birou ? Nimeni nu mai munceste la strung in uzina?" Astia au fost primii disponibilizati...restu dupa cum observi lucram la birou sau de acasa :P

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post
Bai tata dar toata lumea in ziua de azi lucreaza la birou ? Nimeni nu mai munceste la strung in uzina ? Nimeni nu mai munceste in fabrici ? Pe toti pe care-i auzi numai la birou muncesc . Toata lumea numai la birou sta , ca de muncit nu mai munceste nimeni . :) )

Pai e forum de intelectuali! :P

Share this post


Link to post

Eu am de parcurs aproximativ 5 km si fac max 15 min. !Traseu B-dul Brancoveanu - B-dul Libertatii ! Dar ,nu ma intrebati cat faceam,pe timpul lucrarilor de la Pasajul lu'Peste de la Pieptanari, ca aproximativ 1,5 ani a fost calvar ,faceam cel putin 30 min !

De saptamana viitoare o sa fac 15 min., pe jos, deoarece "Intrepinderea" la care lucrez si-a mutat locatia la P-ta Sudului !

Share this post


Link to post
... Toata lumea numai la birou sta , ca de muncit nu mai munceste nimeni .

Cine munceste n-are timp sa castige.

Share this post


Link to post

Bat si eu de doua ori pe zi un drum de vreo 8-10 km, diferentele fiind date de "scurtaturi"

Share this post


Link to post

Crangasi - IMGB si retur: 46 Km. ( 23 pe sens). Timp: intre 33 si 45 min.

 

Eu nu muncesc la birou...nu im place la birou ... ci in atelier sau pe teren sub utilaj sau pe utilaj. De...mecanica si reparatiile si constatarile se fac pe teren nu in birou. Mecanicii nu prea stau in birou... :)

Share this post


Link to post
Cine munceste n-are timp sa castige.

 

Dupa rationamentul asta inseamna ca toata lumea de pe forumul asta munceste de rupe ! =))

Share this post


Link to post

Ce vrei, nu toti au privilegiul de-a asuda in "iarba verde a gazonului", pe romaneste, a bate mingea pe maidan.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...