Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Cele mai bune service-uri pentru Chewoouri

Recommended Posts

Mai ales daca nu sunt ok franele si luminile...

Share this post


Link to post
Oarecum ONTOPIC: - daca aveti nevoie de ITP, am fost azi la dealerul daewoo din Piatra- TransServ- ITP-ul costa 52 ron. Am fost intrebat daca sunt ok franele si luminile. Nu am facut inspectia- trebuie o mica programare - suni cu o zi inainte si se rezolva. Nu e reclama- insa am auzit ca in alte parti e mult mai scump.

 

Eu am facut ITP-ul la Radacini Motors din Bd. Ferdinand (Bucuresti) si a costat toata afacerea 150 lei. Fara programare. Si fara probleme.

Share this post


Link to post

Si triplu- ai uitat sa mentionezi. Eu m-am dus la plesneala. Saptamana viitoare ii vizitez.

Share this post


Link to post

La capitolul tinichigerie va recomand cu multa caldura si incredere serviceul din Frumusani, CL. Nu stiu cum se numeste, nu m-a interesat nici o factura de la ei pentru ca am facut pe casco. Mie mi-au luat masina de acasa si a doua zi tot ei au adus-o. Si dupa ce m-au programat peste 2 zile. Singurul minus e ca am dat putina vopsea si pe un plastic negru de pe langa parbriz (pe langa capota).

Share this post


Link to post
...ma gandeam si eu la niste teste, stie cineva preturi si pe unde se merita facute...un test de amortizoare si unul de frane?

 

Eu mi-am facut testul la GTT, nu m-a costat pentru ca masina e in garantie si aveam un amortizor defect... am intrebat si mi-a spus cel de la receptie ca in jurul a 50 RON.

Share this post


Link to post

Observ multe laude la adresa celor de la Expocar. A fost cineva la Expocar Calarasi? Impresii, ceva?

Share this post


Link to post
Ati facut careva vreo reparatie la Automobile Sibiu? Daca da, as vrea sa stiu daca ati avut probleme cu calitatea lucrarii, si in cat timp vin piesele. Mie mi-au zis ca vin in minim 7 zile :( ... deci la ce durata sa ma astept?

 

Mersi de raspuns si corectura tommy ;)

 

Si acum revin cu raspunsurile: am facut o reparatie la Automobile Sibiu (schimbat bara spate, un stop, haion ... ). Reparatia a durat cu 50% in plus fata de cat mi-au spus ei: piesele au venit in 3 saptamani (fata de 1 - 2 cat mi-au zis ei) si reparatia 5 zile

In afara de durata reparatiei, ma declar multumit: masina a iesit bine, haionul nu e asezat chiar perfect, insa diferenta e aproape insesizabila, au nimerit culoarea, au uitat sa stranga surubul de la dezaburire luneta si sa bage mufa de la lampa de marsarier. Masina a fost reparata pe rca-ul aluia care m-a lovit asa ca nu stiu exact cat a fost factura. S-au ocupat ei de comunicarea cu firma de asigurari cand a fost cazul, au sunat ei la asigurari si au trimis poze cand au gasit si alte probleme in afara de cele constatate de agentul de la asigurari. Mai trebuie sa merg la ei sa-mi lipeasca inscriptiile pe haion, asta cand se va indrepta vremea ... sper sa nu primesc si vreo factura :D

Edited by claud20012

Share this post


Link to post

In Ramnicu valcea stie cineva un service serios care sa lucreze pe Woo, in afara de reprezentanta de pe varianta spre Baile Olanesti( am avut contact cu ei si au fost cam shulfe) ? Mi-a picat un rulment fata si tb schimbat, am gasit eu piesa. Eu sunt la cura in Baile Govora. Am gasit un serive aproape de Interex in Ramnic (un fost centru de vanzari-service Dacia de pe vremuri, cred). Oamenii pareau seriosi dar nu stiu daca au sdv-uri, nu prea as vrea ciocan in loc de presa la rulmenti). Tnx!

Share this post


Link to post

Salut,

 

Desi nu s-a scris de mult aici ma gandesc ca reviziile si reparatiile tot s-au facut la vreun service/mecanic.

Am cautat pe forum service-uri pentru Chevrolet si am gasit pareri impartite despre Top Speed si omogen-negative despre Rucom.

Pentru Aveo 1.4. 16v de 6 ani si o revizie/intretinere ma gandeam la Plus Auto Opel pe DN65, ca alternativa de dealer, imediat dupa podul de la Ciromat, a avut cineva vreo experienta placuta acolo? Dar la Car Fashion pe langa Pta Chiriac?

 

Ca recomandare am primit si AutoKappa, daca are cineva cu Chevrolet vreo experienta acolo?

Va rog daca puteti recomandari fara a exclude service-uri mici si mecanici individuali pentru ca de multe ori am fost mult mai multumit astfel.

Mersi!

Share this post


Link to post

Despre ce localitate vorbesti? Ca poate e un service bun si prin Bangladesh...

Share this post


Link to post

Salut,

 

Desi nu s-a scris de mult aici ma gandesc ca reviziile si reparatiile tot s-au facut la vreun service/mecanic.

Am cautat pe forum service-uri pentru Chevrolet si am gasit pareri impartite despre Top Speed si omogen-negative despre Rucom.

Pentru Aveo 1.4. 16v de 6 ani si o revizie/intretinere ma gandeam la Plus Auto Opel pe DN65, ca alternativa de dealer, imediat dupa podul de la Ciromat, a avut cineva vreo experienta placuta acolo? Dar la Car Fashion pe langa Pta Chiriac?

 

Ca recomandare am primit si AutoKappa, daca are cineva cu Chevrolet vreo experienta acolo?

Va rog daca puteti recomandari fara a exclude service-uri mici si mecanici individuali pentru ca de multe ori am fost mult mai multumit astfel.

Mersi!

Matale te dai drept bucurestean,insa discuti despre diverse locatii din Craiova...

Vorba lui GEO,cunosc un service bun in Alaska :-/

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

pardon, de Craiova era vorba (vad ca v-ati prins), aveam impresia ca scrisesem, dar buna asta cu Bangladesh :aplauze: .

Edited by CosminI

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...