Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Cele mai bune service-uri pentru Chewoouri

Recommended Posts

Sa ma bag si eu!

Ultima descoperire este Targoviste.

+ Amabilitate

+ Dialog cu clientul

+ Iti spun de la inceput cat costa toata industria

+ te lasa in service

 

- un pic cam neglijenti

- cam dezordine in service

 

In rest de bine, revizia de 30k o sa o fac la ei. Si revin cu detalii.

 

Cand am fost eu faceau o revizie de 60k (schimbau distributia) si mi s-au parut ok.

Share this post


Link to post

Nu a observat nimeni de atata timp titlul: "Cel Mai Bune Service" ?

 

 

EDIT: Ce vremuri ...

 

Service: GTT

Vizita 1: Verificarea la 1000-1500 Km; trimis solicitare de programare prin formular on-line; primit propunere pe email pentru a doua zi; confirmat pe email; ajuns la fix; predat masina imediat; recuperat masina in 30-40 minute; intre timp vizualizat prin geam; posibilitati de cafea la automat; impresie OK

Edited by hawkeye

Share this post


Link to post
Sa ma bag si eu!

Ultima descoperire este Targoviste.

Expocar? Cel de la iesirea spre Sinaia, pe centura?

 

Doctore, solved :)

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

>totodex<!.Sfatul meu alege Radacini motors (calea buc ,vizavi Carrefour).Chestia e ca vezi ce fac la masina ,si sunt mai profesionisti.Parerea mea . :->

Share this post


Link to post

@ Mircea

Da ,expocar, cel de pe centura spre manastirea dealu aproape de serviceul dacia

Share this post


Link to post

De acolo am ridicat eu masina si nu mi-au facut o impresie grozava. Poate pe service or fi mai buni, o sa intreb un prieten care a fost la ei cu un opel pe tinichigerie.

Share this post


Link to post

La Craiova se pare ca Eurocar vor deschide 1 sau 2 service-uri omologate Opel-Chevrolet.

Cel de langa Selgros ar trebuii sa-l inaugureze cat de curant, cel de la Metro inca nu s-au apucat de el.

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce nu fac si in partea cealalta a orasului...Craiovita sau 1Mai...ingramadesc 3 serviceuri pe o raza de 3Km...

Share this post


Link to post

Le fac si pentru imprejurimi. Vine lume de la Caracal, de la Slatina, etc. Ma rog, stiu ei ce fac. Dar nu ei sunt si dealer Hyundai?

Share this post


Link to post

Ba da... Eurocar e dealer Hyundai , au pe Henry Coanda o reprezentanta ...

Share this post


Link to post

Razvane , parca te cunosc de undeva .

 

A mai facut cineva revizii sau interventii la GTT in ultimul timp ?

 

Un top intre GTT , Radacini , Di Bas si alti dealeri ?

 

Pana in prezent vad ca GTT ar fi pe primul loc . Dar posturile sunt vechi rau de aproape un an .

Share this post


Link to post

Dintre cei enumerati, castigator iese Gold & Platin :)

Share this post


Link to post

Trebuie sa ajung si eu urgent cu a mea masina in service.

Ce te face sa zici despre gold&platin ca-s cei mai buni?...am citit destul de naspa despre ei pe net...celebra e faza aia in care au dat alta masina cumparatorului, ala a facut accident cu ea si vor sa-i faca dosar penal ca n-avea acte pe masina...plus ca a dat cu capu in geam ca asta de i-o dadura nu avea air bag-uri.

 

 

Eu am luat masina de la dibass fundeni...ce ziceti sa merg tot acolo cu ea sau unde-i mai de bine?

Share this post


Link to post

Eu nici macar nu as aduce in discutie GTT. Mi-au vopsit bara din fata cu un albastru mai inchis si spun ca asta este tot ce pot sa faca... Mi-au schimbat un far (odata cu incidentul cu bara) si desi le-am spus sa-mi pastreze becurile mele , unul nu l-au schimbat, iar cand m-am dus sa le spun erau foarte contrariati ca becul era ars. I-am intrebat de ce nu mi-au spus ca au mai gasit ceva in neregula la masina si au amutit. In fine mi-au gasit becul si hai sa-l schimbam. S-a apucat unul sa dea farul jos si mi-a zgariat bara cu farul... iar la montaj la pus stramb si l-am pus sa-l mai monteze odata... parerea mea este [-X

 

Ieri am gasit masina lovita in parcare pe coltul dreapta spate. Voi unde ma sfatuiti sa ma duc? Am auzit si eu de GP, merita?

Share this post


Link to post

Eu zic ca da. Am fost la ei cu un lacetti de la serviciu, vreo 3 matizoi, si tot la ei intentionez sa ma duc si cu a mea. Lucrari de mecanica doar. Oricum in curand va trebui, ca sa revopsesc spoilerul spate, iar ei au decontare directa cu ASIBAN.

Share this post


Link to post

La mine CASCO e cu BCR :( , ai idee daca lucreaza cu ei?

Share this post


Link to post

Nu stiu. stiu ca lucreaza cu ASIBAN, Allianz, Asirom si mai erau cateva acolo.

Share this post


Link to post

Am trimis ieri un Spark de la firma pt revizie la GTT . Soferul a fost incantat de ei , a stat langa masina cat a durat revizia , i-au pus-o pe tester fara sa solicite . Pt prima intalnire cu service-ul GTT sunt multumit . Sper sa fie ok si cand ma voi duce si eu la revizii .

Edited by florin77

Share this post


Link to post

:o wow cum de l-a lasat la masina? poate se cunostea cu cineva...

 

Eu am mai treuit sa ma duc o data la ei pentru ca aveam programare pt verificarea AC, au spus ca este ok si numai la rugamintea mea au verificat mai bine AC-ul, presiune si temperatura, nu sunt convins de ce au spus ca au facut, nu am cum sa verific... :( oricum am luat masina si de cum am plecat am observat ca ramanea accelerata la 2000 rpm pana cand masina se oprea masina lasata pe liber... m-am intors si dupa vre-o jumatate de ora a venit un domn, a constat, a luat-o inauntru (unde nu m-au lasat si m-au rugat respectuos sa astept in showroom) si dupa 15 min s-a intors cu ea si mi-a spus ca au curatat clapeta si au uitat colegii sa reseteze valorile invatate... no comment... oi fi eu mai ghinionist.

 

Am fost azi la Gold & Platin si m-am programat la vopsit bara spate si inlocuit parbriz. Am intrebat (pentru ca am vazut la ei filtre sport si kit-uri xenon HID) daca este vre-o problema cu garantia in cazul in care se schimba filtrul de aer si becurile cu unele cu xenon si mi-au raspuns cu zambetul pe buze ca nu pierd nici o garantie, ba chiar m-au sfatuit sa ma duc la Aspad nu la ei (dandu-mi de inteles ca e mai economic..) Iar no comment.

Share this post


Link to post

Salut,

Dece sa stai langa el cand lucreaza? Ca nu fac treaba buna? Daca masina este in garantie nuprea ai dece sa iti faci probleme. eventuale probleme le reclami in garantie.

Eu am fost intr-un alt service unde mi s-a permis sa intru in service.. dar sa stau langa om cand muceste mi se pare aiurea, oricum daca vrea sa te fraiereasca te fraiereste.

Este suficient sa schimbi cateva vorbe cu mecanicul si apoi il lasi sa lucre in pace.

Eu nu as suporta sa stea clientul in spatele meu in timp ce ii configurez serverul de email

Share this post


Link to post

Mecanicii nostri beneficiaza pe merit de foarte multa incredere si foarte multi oameni isi doresc sa stea langa ei .

 

Ratusca , nu se cunosc .

Share this post


Link to post

Oricum, smecherii ne iau de prosti .Mie mi-au bagat pe factura pret demontat bara ,faruri .Si nici macar nu au curatat bara ca-sa para ca au demontat`o .Niste T_ _ _iti !.Oricum te fac pe fata .Vezi doamne sunt mari scule si de fapt sunt niste P___sti. :shock:

post-8104-1212576908_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nu am citit decat ultima pagina...imi dau si eu cu parearea: NU VA DUCETI LA AWP PITESTI!!! a fost sotia ca avea drum pe acolo sa le spuna ca se aprinde MIL si tot ce au putut sa o intrebe a fost: "schimbati subturat?" si "de unde bagati benzina?"...astia altceva decat sa dea vina pe benzina nu mai stiu frate??? nu stiu daca altii sunt mai varza, dar astia sunt distrusi rau !!!...bine (sper) ca nu-i vizitez decat la revizii (1 data pe an)...

Share this post


Link to post

Pot sa adaug si eu service-ul din Arad de la Autoglobus, a trebuit sa imi fac revizia de 15.000km si in Timisoara mi-ar fi luat 700 ron, asa am venit la Arad si mi-au incasat 470 ron si as fi putut chiar sa stau in spatele celui care lucra la masina.Am ales sa stau in sala de asteptare caci si de acolo se vedea tot ce se intampla in service.Nu ma pricep la mecanica asa ca si daca stateam langa mecanic nu stiu ce intelegeam.Pe scurt am fost multumit de pret,si modul in care s-au purtat cei din Arad.Chiar recomand service-ul tuturor din zona

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...