Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

E clar, e vinovat, la bulau cu el. Cum si-a permis el sa aiba o casa mai mare decat fata lui baselu fara sa aiba vanzari anterioare ?

Share this post


Link to post

Pentru un fost depanator radio-TV la ţară, nu s-a descurcat deloc rău. Bravo lui!

Share this post


Link to post

Mai stim noi si niste marinari care au dat foc la nave si au ajuns presedinti ...

Share this post


Link to post

E clar, e vinovat, la bulau cu el. Cum si-a permis el sa aiba o casa mai mare decat fata lui baselu fara sa aiba vanzari anterioare ?

 

Foarte corect, bogatia nu inseamna vinovatie, decat pentru bolsevici. Si totusi bogatia lui Casuneanu deranjeaza, si stim cu totii de ce. Pentru ca suntem, cu totii, actionari la bogatia asta :D . Cu o cota foarte mica(1/20 milioane), e drept, dar tot nedreptate se numeste.

Edited by zet

Share this post


Link to post

Mda, Bucurestiul arata superb. E mandria tarii ...

 

Auleu muica, noroc de alte regiuni ca atrag investitii straine si produc PIB-ul tarii. Cu barda.

Share this post


Link to post
Pentru un fost depanator radio-TV la ţară, nu s-a descurcat deloc rău ...

Prost era daca se pricepea cu coasa sau cu barda, sa sparga tac-su oua de Pasti de capul lui.

Share this post


Link to post

Tac-su a spart oua, dar sa vezi cand il pune nascase sa le numere!

Ai vazut ce reactie rapida are! Zici ca-i Bute! E si tare de cap!

Edited by DGT

Share this post


Link to post

Auleu muica, noroc de alte regiuni ca atrag investitii straine si produc PIB-ul tarii. Cu barda.

Vorbeam de aspect, nu de puterea financiara. Mi se pare inadmisibil ca spatiile verzi de pe langa Casa poporului si cele de prin multe parcuri sa arate ca pe camp.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Şi care ar fi câteva din parcurile alea multe cu aspect... campestru?

Despre terenul din spatele Casei Poporului... tu ai investi într-un teren pe care urmează să se tragă un super-bulevard şi o mega-catedrală?

Bucureştiul are problemele lui infinite, dar parcurile (care mai sunt) arată în general bine şi foarte bine. Cu fântânile cântătoare stă mai prost...

Share this post


Link to post

Te invit in Craiova sa vezi parcuri care arata bine. Daca tie iti plac cele din Bucuresti, sa fii sanatos. La Casa Poporului, ma refeream la iarba din interiorul gardului cladirii ...

Share this post


Link to post

Şi eu tot la aia (e dincolo de gard, dar e în spatele clădirii).

 

Ai fost în Herăstrău, IOR (Cuza), Cişmigiu, Carol, Circului, 23 august (Naţional), Plumbuita etc. şi nu ţi-a plăcut?

Faţă de anii '90, parcurile din Bucureşti chiar arată bine şi sunt întreţinute.

Ca să nu mai zic de Grădina botanică...

 

PS: nu (mai) vin la Craiova, nu-mi plac şoferii şi nici judecătorii de acolo :D

Share this post


Link to post

Auleu muica, noroc de alte regiuni ca atrag investitii straine si produc PIB-ul tarii. Cu barda.

Nuuuu ... doar bucurestenii atrag investitii straine si fonduri UE deoarece sunt cei mai muncitori, inteligenti si cinstiti dintre rommani.

Ia-ti calculatorul, banii si buletinul si poti sa te ascunzi!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Neinformarea sau necunoasterea nu poate fi invocata in apararea cuiva, numai vanghele o poate folosi la tv.

baden, calmeaza-te ca daca-ti pun o intrebare plangi ca un copil.

Share this post


Link to post

Ups! mi s-a facut frica :mrgreen: ... inclusiv de DNA si celelalte servicii secrete care lucreaza doar cu legea in mana pentru Basescu.

Pune intrebarea sa vad daca are legatura cu mine. :scarpin:

Share this post


Link to post

Mai ramane ca un judecator de la Inalta Curte sa motiveze ca" n-are repere morale stabile" si gata, esti langa voicu.

Share this post


Link to post

Pai daca era base asa tare cum il cred unii sau cum vor unii sa ii faca pe altii sa creada nu mai era daramat de cei 322, nu mai era atacat de ziaristi 24 de ore pe zi, nu mai avea dosar fabricat de nastase si domnea si el ca un Putin respectabil.

Baden, relativ la intrebare, daca te-ai simtit cu musca pe caciula te iert data asta, dar nu mai jigni oameni ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Tommy, rezultatul tau este valabil cu conditia ca baselu este un om normal. Cum toata lumea este de-acord ca el nu este normal (unii ca-i supra, altii ca-i nebun de-a binelea), judecata ta cade.

Share this post


Link to post

Ce e normalitatea?

Share this post


Link to post

Un presedinte care nu ameninta in direct pe presedinta de onoare a asociatiei magistratilor ca dupa cateva luni sa-i aresteze pentru 4 zile sotul pe baza unei inregistrari pe siguranta nationala pe care n-o poate asculta nici judecatorul, pentru ca n-are certificat ORNIS.

Share this post


Link to post

Eu nu l-am văzut pe Băsescu în robă, deliberând în privinţa arestării lui Costiniu.

Acel Costiniu care oferă "consultanţă juridică" pe bani. Mulţi. Un magistrat care oferă astfel de servicii plătite e ceva normal, nu?

Altfel, magistraţii vor majorarea salariului cu 50%, că ei nu pot presta altceva pe lângă salariu. Mă rog, unii dintre ei nu pot.

 

Pe mine mă îngrijorează faptul că detractorii lui Băsescu văd atâta negru în faţa ochilor, încât nu mai disting normalul de anormal, realul de ireal. Băsescu e în tot şi în toate... Reveniţi-vă, oameni buni! Sunteţi ca nişte babe...

Share this post


Link to post

[...]nu mai era daramat de cei 322[...]

Aoleu, muica, iar placa cu 322-ul ...

Share this post


Link to post

Pe mine mă îngrijorează faptul că detractorii lui Băsescu văd atâta negru în faţa ochilor, încât nu mai disting normalul de anormal, realul de ireal. Băsescu e în tot şi în toate...

 

Exact de aia am votat cu Basescu! Nu stiu daca sunt multi votanti ai lui Base in situatia mea, dar daca nu il victimizau - cu suspendarea neconstitutionala, cu blocada mogulizoarelor, cu tocarea 24 de ore pe zi / 365 de zile pe an / 5 ani pentru toate vinile reale sau inchipuite, etc etc... nu as fi votat in veci cu ametitul asta - parerea mea sincera este ca e un presedinte neinspirat de cele mai multe ori, care pune caruta inaintea boilor si care mai are cativa ani de mandat dupa care va intra in galeria oamenilor politici cu zero influenta (de tip Emil Constantinescu). Dar asa cum spuneam tot pe topicul asta prin noiembrie, atitudinea antibasestilor ma obliga pur si simplu sa votez cu el.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Zet a punctat bine, multi l-au votat pe ala "mic si urit" care ia suturi de la toti...pt. tot/toate inclusiv lipsa hirtiei de la buda era de vina Baselu'...

Daca l-ar fi tratat la diverse, marginalizat etc poate ca rezultatul ar fi fost altul.

Apropo de comparatia cu Constantinescu...hmm... putin probabil...poate mai degraba spre Ilici...

Nu o sa aiba poate aceiasi imfluenta ca "tatuca" dar o sa fie...

Poate face ca Putin rolleyes.gif , cu Boc presedinte, sau si mai frumos cu Leana greenguy.gif , ca asa maninca ciuperci unii...cica va fi viitorul presedinte...

Share this post


Link to post

Vorbeam de aspect [...] Mi se pare inadmisibil ca spatiile verzi de pe langa Casa poporului si cele de prin multe parcuri sa arate ca pe camp.

Poţi numi respectivele "multe parcuri"?

Te invit in Craiova sa vezi parcuri care arata bine.

Aceeaşi rugăminte... (asta ca să nu zic "Parcuri? Care parcuri?!).

Bucureştiul are problemele lui infinite, dar parcurile (care mai sunt) arată în general bine şi foarte bine.

:thumbl: Corect!

@smailmiami, chiar sunt curios care sunt acele parcuri (exceptând Romanescu, desigur), nu de alta dar m-a pus naiba să "vizitez" Botanica din Craiova... asta după ce o văzusem pe cea din Iaşi :wallbanger: (cu cea din Bucureşti nici nu mai fac comparaţie :-j ).

Scuze de offtopic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...