Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Faruri & Stopuri Clare Tico

Recommended Posts

Acesta este raspunsul primit azi de la cei de la RXM. Doritorii sa purceada si ei conform "instructiunilor" lor si o sa aiba un raspuns CLAR. O zi buna si va doresc toate cele bune! Precizez ca eu am intrebat de stopurile din imaginea atasata: lampa%20spate%20tico%20-%20stop%20rotund.jpg

 

Buna ziua!

Pt comanda piese noi puteti sa ne trimiteti un mail cu numele dumneavoastra, o adresa si un nr de tel.Lampile spate sunt pe stoc si costa 45 ron/buc.

Cu stima RChiriac 0729922222

 

--- On Mon, 10/13/08, Ciobanica Radu wrote:

From: Ciobanica Radu

Subject: Intrebare comanda piese noi Tico

To: rxmdepo@yahoo.com

Date: Monday, October 13, 2008, 9:52 PM

 

Buna Ziua!

Numele meu este Ciobanica Radu, sunt din Constanta si doresc o informatie despre lampile spate cu stop rotund (stanga si dreapta) pentru modelul Daewoo Tico. As dori sa stiu daca aveti in stoc acest model, daca pretul este doar per bucata sau pereche si cum as putea sa aleg sa fac comanda pentru piese noi de pe site-ul dumneavoastra unde sunt intregistrat cu user: ??????. De fiecare data cand incerc sa fac comanda pentru piese noi, imi apare optiunea de alegere doar pentru piese second-hand, iar alegerea nu este posibila si pentru piese noi, aparand doar imaginile cu acestea. Va rog daca se poate un raspuns la intrebarile de mai sus pentru ca doresc o comanda ferma pentru lampile spate cu stop rotund (stanga si dreapta) pentru Daewoo Tico.

Va multumesc anticipat!

Edited by DarkDogg

Share this post


Link to post

Iata ca au venit si stopurile la 45 Ron/buc.+Taxe expeditie "Fan Courier" (a nu se considera reclama) 43,13 lei (exorbitant de la Bucuresti la Constanta; imi mai luam un stop la banii astia, dar asa e cu "provincia"). Intre timp m-am razgandit si mi-am ales stopurile tip "Crystal" si se pare ca am facut o alegere excelenta. Pe culoarea masinii se potrivesc de minune (parerea mea!). Va las in continuare sa le apreciati, discutati si lamuriti prin poze.

post-7272-1224326769_thumb.jpg

post-7272-1224326806_thumb.jpg

post-7272-1224326821_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare putin off-topic.

Am vrut sa demontez farul stanga fata, deoarece face condens.Farul este prins de lampa laterala (pozitie) si laterala este prinsa undeva pe sub contra aripa si nu reusesc sa scot faul fara laterala, iar laterala este prinsa undeva unde nu reusesc sa vad...Pute-ti ajuta cu un sfat?

Share this post


Link to post

Off topic...

 

@crystygye

 

Trebuie sa desfaci aripa ca sa ajungi la celelalte doua suruburi daca vrei sa desfaci tot farul de pe masina.

Lampa de pozitie este lipita de far.

 

Eventual, daca dai jos contra aripa si ai mana subtire si flexibila, poti si pe acolo insa mai greu.

Suruburile sunt situtate deasupra, respectiv sub becul de pozitie.

 

Ai nevoie de o cheie de 10 pentru far, de 8 pentru aripa, surubelnita si recomand un spray degripant.

Share this post


Link to post

Nu demontezi nici o aripa ,contraaripa nici atat pt. ca este sudata :dizzy: !!! Nu mai baga omu in ceata ! Trebuie sa demontezi aparatorea de noroi (plasticul din interiorul aripii) ca sa ajungi la celalante doua piulite care tin farul ! Atentie la motorasul de reglaj sa nu rupi ceva pe acolo !

Share this post


Link to post

Are dreptate ToPser nu trebuie data jos decat aparatoarea de noroi din plastic ...dar spray degripant tot trebuie ... mi-am schimbat eu farul de pe stanga si am injurat toate neamurile coreanului care le-a gandit prinse asa ... dupa aia lucrurile au mers bine .. recomand o tubulara de 10 cu ceva tija de prelungire mai lunga plus ceva iluminare ca pe orbeste nu faci nimic

Succes.

Share this post


Link to post

Multumesc frumos ToPser.

Azi am dat farul jos dupa ce am facut schimbul de ulei si consumabile.

Am dat la o parte aparatoarea de noroi (am desfacut-o.1 surub) si apoi cu tubulara am scos cele 2 suruburi.Cu ocazia asta repar si reglez si motorasele de reglaj.Ca nu imi mergeau :) Nu prea aveam ce strica ca imediat mi-am dat seama cum sta smecheria pe acolo.

Multumesc frumos de ajutor

Share this post


Link to post

vreau sa stiu si eu de unde as putea face rost de niste semnalizatoare fata transparente...sau albe si eventual de o lampa transparenta de ceata...Va rog mult..si multumesc anticipat :osanale:

Share this post


Link to post

Cu lampa ceata cred ca e simplu: te duci la un magazin de piese Daewoo si cumperi lampa de mers inapoi pe care o montezi in locul celei rosii pe care o ai acum pe masina. Si ai grija sa schimbi becul cu unul care lumineaza rosu. Cu semnalele poti rezolva la Rotea in Bucuresti dar e cam lung drumul Iasi - Bucuresti doar pentru asta...

Share this post


Link to post

Va fi o problema de prindere ,daca vrei sa inlociuesti lampa de ceata rosie cu una alba ! Trust me ! Eu am facut treaba asta ,urechile de prindere de la cea alba nu se vor potrivi in locul celei rosii ! Trebuie sa confectionezi doua cleme !

Share this post


Link to post

DarkDogg, sunt faine stopurile! Am si eu o pereche la fel de un an jumate, a fost un milion jumate perechea si sincer plasticul acela rosu s-a decolorat de acuma abia se mai intelege ce culaore are iar plasticul alb >acel cristal< acuma are o culoare mai mult galbuie decat alba si transparenta!Sincer sper ca ale tale stopuri sa fie mai de calitate decat cele achizitionate de mine! Bafta si numa drumuri bune!

post-3970-1229970303_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@extazy - Mersic de urari! Si tie la fel si tuturor! Deocamdata, pana acum, nu am sesizat nici o schimbare la culoare si sper (din tot sufletul) sa nu apara vreuna, ca mi-ar parea prea tare rau ca se vad superb. Daca totusi se va intampla asa ceva, voi recurge la metoda "schimba-le cu altele", adica celelalt model, cu lampa rotunda!

Share this post


Link to post

Lampile spate se vor ingalbeni in timp deoarece sunt confectionate dintr-un material de proasta calitate si asta mai ales la masinile care stau tot timpul afara ! In afara de asta sa stiti ca nu prea se vede ca franati atunci cand aveti si pozitia aprinsa puteti testa chestia asta, seara cu pozitiile aprinse !

Share this post


Link to post

Stiu ToPser, :rolleyes: si sincer cand franez ma gandesc (sper sa vada ala din spate ca franez!!!!!!!!!!) !!!!

Share this post


Link to post

Salut sunt nou pe forum asa ca daca fac vreo tampenie sa ma iertati :)

 

Am o intrebare: Jante pe 12 pt tico exista ca sincer debea gasesc capace si alea 2 modele vai mama lor.

post-21153-1233420992_thumb.jpg

Edited by dany_pkt

Share this post


Link to post

Am intrat din pura intamplare pe site-ul celor de la RXM si am observat pret rosu la toate modelele oferite de ei la stopurile de Tico - 15 Ron! Dupa mine asta inseamna o adevarata afacere. Deci cei care doresc, sa ia legatura cu reprezentantii lor (mi-e sa nu fie vreo greseala de afisare pe site, sau chiar sunt reduceri la aceste articole). Numai bine tuturor!

Imi cer scuze daca acest mesaj se va interpreta ca reclama, intentia mea este sa aduc la cunostinta noi preturi! Multumesc!

Edited by DarkDogg

Share this post


Link to post

Si cum majoritatea produselor de la ei sunt made in PRC, preturile sunt pe masura! Eu m-am convins personal de ce petarde vand... Scuze, nu vreau sa denigrez firma! :)

Share this post


Link to post

Total de acord cu tine la calitatea produselor lor, doar am cumparat si eu, ei neavand nici o vina (asta referitor la procesul de productie, ei doar le vand), dar eu doar am pus preturile "actualizate". Acuma depinde de fiecare ce alege :P

Share this post


Link to post

am sunat la reprezentanta din bucuresti.

DIferenta mare.Pe site erau filtru aer,ulei,benzina 15 lei toate,cand am sunat,am aflat ca filtru aer e 20 lei .ulei 15 si bezina 10 ron :(

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Pai da Cataline, dar daca le insumezi fac exact cat 3x15 lei :P Economia de piata si actualizarea site-ului nu prea merg mana in mana la ei :D

Share this post


Link to post

De cate ori am cumparat (faruri si proiectoare X( ) de la ei, magazinul din bucuresti avea preturile mai mari decat cele de pe site, in schimb magazinul din iasi practica aceleasi preturi cu cele de pe site.

Share this post


Link to post

Discutiile despre proiectoare montate pe MATIZ s-au mutat unde le este locul.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
Discutiile despre proiectoare montate pe MATIZ s-au mutat unde le este locul.

 

OK, scuze. Imi poti indica unde se gaseste? Eu am cautat si... nimic.

Share this post


Link to post

Iote!

Bre, al dracu' boton de Search, e greu de folosit.

Uite aici un tutorial, pe care foarte puţini văd că se obosesc să îl citească, măcar.

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Stopuri clare cu semnalizarea portocalie sau transparenta am vazut la magazinul de la muncii,cu 35 ron bucata :banana:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...