Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Faruri & Stopuri Clare Tico

Recommended Posts

Mersi... pe site am vazut ca au modelul asta, dar cu semnalele galbene...

Share this post


Link to post
TICO GOODIES

1. remix - 2 perechi faruri, 1 pereche stopuri A, 1 pereche stopuri R

2. TopSer - 2 pereche faruri , 2 pereche stopuri A , 2 pereche stopuri R

3. Th3_Grimreaper - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

4. AAdorjan - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

5. tico_RS - 2 perechi faruri, 2 perechi stopuri A

6. el cid - 1 pereche faruri , 2 perechi stopuri A

7. Leutzu - 2 perechi faruri, 2 perechi stopuri A

8. Danker62 - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri A, 1 pereche stopuri R

9. Ingineru - 1 pereche faruri,1 pereche stopuri A

10. Paul_Ferrari - 2 perechi faruri, 2 perechi stopuri A

11. Pedala - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri R

12. negoctav - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

13. NNI_SL - 2 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

14. Sfantul - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri A, 1 pereche stopuri R

15. edu - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri A

16. Aztec - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

17. Rudolf_REN - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

18. gmT** - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri A

19. csergiu - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri R (tico)

20. exemplu - 1 pereche faruri , 1 pereche stopuri A , 1 pereche stopuri R

21. bebestrumf - 1 pereche faruri

22. AZH - 1 pereche faruri, 1 pereche stopuri A - TICO

23.Sharpe - 1 pereche stopuri A

24.chelaru florin-1 pereche faruri ,1 pereche stopuri A

CIELO GOODIES

1. Gamerul - 1 pereche faruri crystal Cielo, 1 pereche proiectoare ceata crystal Cielo, 1 pereche lampi semnalizare crystal Cielo ; 1 pereche stopuri crystal cielo

2. Mad MAX - 2 perechi faruri crystal Cielo, 2 perechi proiectoare ceata crystal Cielo, 2 perechi lampi semnalizare crystal Cielo ; 1 pereche stopuri crystal cielo

3. 24. RaduERD - 1 pereche faruri crystal Cielo, 1 pereche proiectoare ceata crystal Cielo, 1 pereche lampi semnalizare crystal Cielo ; 1 pereche stopuri crystal cielo

 

-------------------TOTAL-------------------

28 perechi faruri, 25 perechi stopuri A, 13 perechi stopuri R

 

4 perechi faruri crystal Cielo, 4 perechi proiectoare ceata crystal Cielo, 4 perechi lampi semnalizare crystal Cielo, 3 perechi stopuri crystal Cielo

Share this post


Link to post

Daca te-ai fi uitat cu atentie ai fi vazut ca a trecut un an de atunci, grup buy-ul nu s-a mai facut, incearca pe rxm.ro

Share this post


Link to post

Cat ai spus oare ca este pretul? oricum si eu cred ca vreau arata chiar bine...

Share this post


Link to post

hai noroc,

faruri si stopuri tuning pt tico au adus astazi la magazinul daewoo de la piata muncii :osanale: .

farul 1 buc =98 lei

stop 1 buc 42 lei

faruri 7stopuri tuning tico

Share this post


Link to post

Mai exista vreo posibilitate sa ne cumparam stopuri clare pt ticozaur de undeva din romania? Pe rxm.ro nu mai au am sunat la ei acum vreo 5 luni mi-au zis ca in 2 luni, am sunat iar dupa 3 si au zis ca n-au adus..

Share this post


Link to post

Scuze pt double posting, am vb cu cei de la rxm, mi-a povestit omu' ca au incercat sa aduc... totusi mai avem o sansa, la inceputul lu ianuarie au zis ca e posibil sa primeasca iar, omu' mi-a zis sa sun dupa data de 10.

Share this post


Link to post

Salutare. Am stopurile rosii cu cerc rosu in centru de circa 1 an daca nu mai mult pe tico. Din pacate nu stiu locatia magazinului pentru ca le-a luat taica-miu. Oricum magazinul cica este un rai al tico-urilor... au "de toate"... si noi si second. Maine intreb unde e mai exact si o sa revin cu un post...

De acolo am si bara spate care este facuta pentru numar ingust s.a.m.d

 

Buimacit de stima, uluit de respect

Share this post


Link to post

Am revenit cu detalii!

Magazinul este chiar langa Selgros Pantelimon. Ultima cladire inainte de selgros are un banner cu "Piese schimb Daewoo". Au acolo (din spusele tatalui meu) si kit-uri de geamuri electrice si stopuri clare de toate felurile si motoare noi si chiar si bord-uri cu turometre incorporate (cum sunt intr-o versiune de tico). Problema e ca nu are 1000 de bucati si aduce destul de rar... O sa trec dupa anul nou sa vad ce mai are la vanzare.

 

Va salut cu respect, ma duc sa-mi fac RCA :)

Share this post


Link to post

:o fftopic: Daca nu au jante din aliaj pe 12...tot degeaba :) ) Un kit de geamuri electrice m-ar interesa si pe mine...astept sa dai un raspuns daca mai au kituri de geamuri electrice .dupa cum zici tu..astept raspuns dupa sarvatori!Un an nou fericit si sa ne vedem sanatosi si la anu!Numai bine!

Share this post


Link to post

Pana la urma te-ai dus sa vezi daca mai au?Eu nu sunt din Buc. si sa nu fac un drum de pomana :D Un numar de tel.,ceva?

Share this post


Link to post

Scuze de intarziere, dar nu am apucat sa ajung decat zilele trecute. Din ce am vazut pe acolo au multe bunataturi. Am gasit stopuri clare (50RON) bara spate noua originala (140RON), si tot felul de lucruri noi sau second. Geamuri electrice nu am vazut, dar cred ca o sa aduca... sper ca e de folos!

 

P.S.: nu am numar de telefon de la ei... :(

Edited by paraman

Share this post


Link to post

SALUTARE...chiar azi am trecut si eu pe la bajetzii de la selgros.am vazut stopurile care sunt intradevar dragute...au adus si faruri clare...cat despre jante de aliaj...ar fi trebuit sa primeasca un import din turcia de vreo 10 perechi(4buc.. :) dar nu au mai ajuns

Share this post


Link to post

of,de cand tot caut stopuri clare.

Cat despre faruri clare am auzit ca sunt proaste din punct de vedere al calitati...

Share this post


Link to post

Proaste calitativ..pai ce sa zic..cine ti-a zis nu ti-a zis bine...sunt chiar super..pentru ca geamul este facut din sticla si nu plexi-glass!Eu unu sunt multumit deplin de ele..mai ales cu becuri Phillips Blue Vision..se combina super tare...merge si o instalatie bi-xenon.. ;) ! Numai bine!

Share this post


Link to post

Despre ce faruri vorbim aici ? Daca este vorba despre cele clare made in China da sunt foooarte proaste ,gemul este din sticla acrilica care se va matui in timp si reglajul este aproape imposibil,in plus esti vaduvit de reglajul electric iar palaria aia din fata becului este supradimensionata si prost prinsa imprastie lumina ca drak !!!

Poti sa incerci pe banii tai !!! :thumbl:

Share this post


Link to post

Antonyo este periculos ce spui, adica sa bagi xenon in niste fauri proaste, nu faci altceva decit sa-ti omori participantii la trafic :(

 

Farurile cu becuri H4 stau foarte prost la partea cu focalizat lumina, trebuie avut mare grija cum bagati xenonul in ele, multe bat aiurea rau de tot.

Share this post


Link to post

Daca spuneti voi..va cred...oricum sunt de mare efect...si nu stiu de ce va vaitati ca nu bat bine..de reglaj asa este..aproape imposibil...merge surubu` ala in gol.. X( dar sunt de efect...se vad bine..oglinda este super...si geamul..mie unu` inca nu m-i s-a matuit...ramane de vazut!Oricum..nu am dat o avere pe ele..asa ca nu are rost sa ne plangem! :)

Share this post


Link to post

Au adus la www.rxm.ro Lampa spate cristal :D . sa nu le luati pe toate ca vreau si eu :P

Share this post


Link to post

sunt interesat si eu cum se face cu stopurile sa le comanzi etc si in cat timp le aduce ??? N-ar strica o pereche si pe ticurico al meu.

Share this post


Link to post

Stiti cumva unde mai gasesc in Bucuresti asa ceva?

Multumiri.

post-17383-1212858215_thumb.jpg

post-17383-1212858276_thumb.jpg

Share this post


Link to post
La banii astia...vreau faruri,stopuri si sa mai fie si de rezerva... :mrgreen:

 

 

salutare,sunt nou pe acest forum,si imi pare bine sa ma aflu printre voi,marea mea rugaminte la voi este cum pot cumpara si eu acele faruri si stopuri,va multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...