Jump to content
Sign in to follow this  
Dana AB

Cauciucuri Matiz

Recommended Posts

unde mai gasesc si eu sa cumpar 2 Vredestein Snowtrack 3 ca nu mai au pe niacaieri...plz un link un telefon ceva

Incearca si aici:

 

S.C. BEST TIRES SHOP S.R.L.

Service Roti:

B-dul Metalurgiei, nr. 21. sector 4, Bucuresti (vis-a-vis de Grand Arena - Carrefour Berceni).

Informatii / Comenzi prin telefon:

0723 182 495 - Vodafone

0754 074 360 - Orange

0762 421 811 - Cosmote

021 460 06 41 / 42 – Romtelecom

Vredestein 155/65 R13 Snowtrac 3 73T

Pret: 186.45 lei

 

Si te rog posteaza si aici daca ai gasit si unde

Share this post


Link to post

Salutare, azi mi-am schimbat si eu gumele la matiz...am gasit in sfarsit o oferta bunicica la cele de iarna... DEBICA FRIGO m-au costat 780 ron din care...montaj, echilibrat, 2 ani garantie, si cele 4 valve schimbate...

 

Service-ul il gasiti aici: str Turnu Magurele nr 40-42 sect 4 SC HIL-SERV SRL tel:0722366209, 0722291163

 

 

Bafta !!!!

Share this post


Link to post

Ai dat foarte mult!. A mai scris un coleg de forum: daca vrei neaparat Debica Frigo are oferta la Cora cu 692 lei/4buc (155/65 R13, gratuit montaj, echilibrat , fara plumbi) primesti in plus un bon de 172 lei cu care sa cumperi alte produse.

 

In banii acestia iti luai ceva mai bun. Toti vanzatorii sunt cam "nesimtiti" si au marit preturile la anvelopele ieftine. O anvelopa Debica Frigo care era 140-150 Lei este acum 188Lei, iar o anvelopa Vredestein Snowtrac 3 este 190! Cu asta incearca ei sa ne fraiereasca. Daca vrei cel mai ieftin.."ia de aici"

 

As recomanda sa nu mai faceti reclama decat daca ati cumparat Debica Frigo 2 sub 160 Lei, Sava Eskimo sub 170 Lei, Fulda Kristal Montero si Vredestein snowtrac 3 sub 190 lei. (in magazin sau curier inclus)

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

am luat azi 2 anvelope marca semperit 220 ron bucata,le am si pus pe masina impreuna cu celelalte debica frigo.matizelul e incaltat pentru iarna.

 

argoane iarna trecuta am facut-o cu 2 anvelope debica frigo fara probleme,asa ca las-o balta.

Share this post


Link to post

Nu mai sunt de actualitate nici preturile si nici stocurile la magazinele de pe internet, daca verificati la contact 3-4 situri de anvelope au aceeasi adresa si acelasi nr de tel, S.C. BEST TIRES SHOP S.R.L. aici nu mai au ce am mai gasit pe internet au fost fulda kristal montero 215 ron buc, kormoran 180 buc si cam atat nici urma de vredestein . Am luat pana la urma 2 fulda cu 215 ron/buc de la o vulcanizare de pe drumul sarii.

Share this post


Link to post

In talon nu se mai specifica dar in C.I nu ai dimensiunea asta trecuta! La un control de 'rutina' poate scapi dar unul insotit de ARR nu! Si se gasesc cauciucuri pe dimensiunea ta incepand cu 150 ron (DEBICA)

 

Sa fim seriosi, cine umbla cu C.I. a autoturismului la el ?

ARR deobicei opreste masini mari nu matizuri! Dar este bine sa iei in calcul si acesta idee cu toate ca este un pic cam sf-ista! :)

Cat despre cauciucuri, multumesc de pot, dar am matizul si nu il prea folosesc, vreau sa il incalt pt orice eventualitate nu pt ca as circula cu el!

App..nu sti de unde as putea lua cauciucuri sh ? :scarpin:

Share this post


Link to post

mai bine ieftine si noi decat sh-uri ,poate vei mai avea nevoie si in anii urmatori.

cel mai important lucru e siguranta ta.

Share this post


Link to post

mai bine ieftine si noi decat sh-uri ,poate vei mai avea nevoie si in anii urmatori.

cel mai important lucru e siguranta ta.

 

Nu circul cu ea! Am masina de firma! Vreau sa o incalt ca poate vrea mama sau fratele sa plece cu ea la paine sau mai stiu eu unde! De ce as da bani aiurea pe cauciucuri cand masina de fapt este folosita din an in paste ?!

Share this post


Link to post

Azi am incaltat cele doua Matiz ale familiei cu anvelope de iarna. Am avut parte de servire ireprosabila, timp de asteptare foarte scurt(39 minute).

ATENTIE : nu am nicio intentie de a face reclama, am dat peste locul asta intamplator. Este in Bucuresti.

Preturile sunt(cu putin) mai mici decat pe site: Barum Polaris S3=190Lei, Sava Eskimo S3=210Lei.

Se pot face rezervari telefonic.

Link: http://www.anverom.ro/-anvelope/

Sper sa fie de folos celor ca mine care au disperat cautand.

Edited by vladaudio

Share this post


Link to post

salutare,

 

am crezut ca nu gasesc anvelope de iarna decat in decembrie.

 

dupa indelungi cautari, am gasit aici: http://www.mixajcom.ro/

 

Fulda 145/70R13 71Q KRISTALL MONTERO MS - 177 de lei.

 

cu tot cu transport = 748 de lei.

 

dupa ce am dat comanda, m-au sunat in 5 minute. maine ajung la mine.

 

nu pot sa fac comparatie cu alte gume, dar sper sa fie OK.

pretul mi s-a parut OK in comparatie cu ce nu restul pe stoc.

Share this post


Link to post

pe abc sunt 180 fara taxe de transport.si nu fulda ci vredestein!

Share this post


Link to post

Pe anvelonet.ro vad ca au preturi bunicele, daca or fi reale, de la 135 ron(debica frigo 145/70/13) de 155/65 nu mai au deloc pe stoc, si ce ar mai merge 155/70 vad ca au pe stoc iarasi la preturi mai acceptabile. Una peste alta au scumpit in nesimtire anvelopele de iarna, dupa buna intelegere a romanilor despre economia de piata = bisnita. personal nu am mai cumparat deloc si sper sa nu ninga in bucuresti ca sa nici nu cumpar deloc. sau in cel mai rau caz poate dupa 1 noiembrie cand o sa mai treaca paranoia cu legea lu c***t, vor mai scadea preturile la ele.

Share this post


Link to post

le-am pus.azi.parca si directia mere mai bine.vredestein.de iarna :drinkers:

Share this post


Link to post

parca si directia mere mai bine

 

Sigur, nu parca. Si e normal cu gume noi.

Share this post


Link to post

E normal cu gume de iarna, nu noi sau vechi, va merge mai usor cu gume de iarna decat cu de vara, asta la masini fara servo, unde poti sa-ti dai seama.

Share this post


Link to post

totusi la 13-14 grade tre sa mearga bine directia si cu gume de vara .problema mea e ca directia mergea greu si la 25 grade.cu gume de vara. acu ca am de iarna peste 10 grade azi ,merge mai misto directia.

Share this post


Link to post

Poate ti-au umflat prea tare cauciucurile (de obicei la vulcanizare pun 2.4) si din aceasta cauza merge mai bine directia

Edited by cristiangabi

Share this post


Link to post

Ce dimensiuni are Matizul in certificat si in CI? 155/65 si 145/70/R13?

Share this post


Link to post

155/65 si 145/70/R13

Dimensiunile aceste sunt trecute in talon

Share this post


Link to post

azi sau miine ma duc la ara gru sa imbrac bubu cu debica de iarna din cora , o sa va zic cum sunt cei de acolo si daca simt ceva la directie (as vrea eu.ok.gif

Share this post


Link to post

Eu mi-am cumparat anvelope de iarna FirstStop, 155/65/R13, la 130 RON/bucata, noi, de la Viostar, o firma de pe langa Buzau, la vreo 2-3 km de la Podul Maracineni spre Ramnicu Sarat.

In pret e inclus si montajul.

Sa vedem acum cum se vor comporta la drum... [-O<

Share this post


Link to post

Poate ti-au umflat prea tare cauciucurile (de obicei la vulcanizare pun 2.4) si din aceasta cauza merge mai bine directia

 

n-am verificat dar pe varianta veche cu cauciucuri de vara am incercat si 2,4 si tot greu mergea directia.cred ca are legatura cu ridicatul pe elevator si cu ceea ce spunea cineva pe topicul de directie,si anume niste flanse pe post de rulment la amortizoarele fata.cine stie ce s-a intamplat la ridicare?poate s-a miscat ceva acolo.cert e ca sunt foarte multumit de gume.vredestein!snow track 3!abia astept zapada sa furdulesc putin!

Share this post


Link to post

Calinjack, aici se discuta despre ANVELOPE si nu despre probleme cu directia !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...