Jump to content
Sign in to follow this  
roberth

Calatorii si Camping cu Cortul

Recommended Posts

Asa cum arata lucrurile, weekend-ul care vine e deja de mers la mare.<div>Va fi soare si cald, iar marea e calda.</div><div>Acum doi ani, am fost  la sfarsitul lui mai in campingul din Jupiter. In camping erau 6 rulote. Noi am fost cu primul cort.</div><div>Acum se pare ca sezonul incepe mai repede. Ma bate gandul sa fim din nou primul cort in camping.</div><div><br></div><div><br></div>

Share this post


Link to post

ai grija sa nu te fulgere

Share this post


Link to post

ai grija sa nu te fulgere

 

Da, mare pacat, as fi dat o fuga.

Oricum, nu mai e mult, la inceputul lui iunie plec oricum la mare in Grecia.

Ar fi fost bun un mic antrenament.

Share this post


Link to post

Oh daaaa! Dute la Corbu! :spumelagura: Pt cei ce nu au inteles, repet! Tot grindul de nisip de la Corbu/Vadu incolo spre Delta Dunarii face parte din Rezervatia Naturala a Deltei Dunarii!

 

Noi le lasam, dar ei nu: foc in rezervatia Deltei Dunarii

Share this post


Link to post

un minunat loc de campare am gasit pe malul sarbesc al dunarii cu camping amenajat la TEKIJA. este trist ca pe malul romanesc al clisurii dunarii efectiv nu gasesti asa ceva iar unde gasesti esti infundat de fum de mici si de manele!trist dar adevarat.am incercat sa atasez si niste poze dar vad ca nu merge!daca vreti mai multe detalii apelati-ma!este amenajat cu apa dus si loc de campare extrem de ieftin.noua sarbii nu ne-au luat bani pt ca au zis ca suntem fratii lor romani!este acces si la restaurante in imprejurimi unde poti manca celebra lor plescavita (un fel de hamburger) sau burek (placinta cu branza) si o ciorba d epeste minunata.noi am agatat si cativa somni de dunare care au alunecat minunat pe gat in jos in ritmuri de coca cola sau de bere in functie de preferinte.si acum ii simt pe tubul digestiv daca ma gandesc!mi-a deschis apetitul la cort leto din brasov si cred ca sunt incurabil imbolnavit de aceasta cumplita boala! :osanale:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...