Jump to content
Sign in to follow this  
roberth

Calatorii si Camping cu Cortul

Recommended Posts

Hai sa nu facem din asta o polemica ca eu(personal) oricum nu pot schimba nimic din ce se intampla acolo! :(

 

Eu cu Methodu coacem de o iesire ori prin Dobrogea ori pe la ceva munti mai inalti cu corturile dupa 1/2 lui iulie :thumbl:

 

Nu e nici-o polemica ziceam doar ca e fain si ca e bine sa ne bucuram cat mai mult de ce este acolo ..cat mai este!!..NU inteleg unde e polemica !!!?!?....Hai drum bun la munte !!!Deci ne vedem la Corbu daaa!?!?Langa cherhana!!! :tongue:

Share this post


Link to post

vedeti ca cu' programu google earth se vad multe, mai a;les ca recent au si bagat mult mai multe zone mai detaliate.. zona corbu e.. clara as putea spune, de poti sa numeri cate masini sunt parcate mai... sus

Share this post


Link to post

Pacat ca in Google Earth nu sunt poze detaliate cu zonele montane de la noi. As fi vrut sa vad in ce stare mai sunt unele zone perfecte pt camparea pe timp de noapte in timpul expeditiilor.

Share this post


Link to post

roberth.. am o plasa de camuflaj gata, daca ajungi si ajung maine la intanlire e a ta..da-mi de stire

Share this post


Link to post
Pacat ca in Google Earth nu sunt poze detaliate cu zonele montane de la noi. As fi vrut sa vad in ce stare mai sunt unele zone perfecte pt camparea pe timp de noapte in timpul expeditiilor.

 

Chiar daca erau (mai) detaliate te duceai hotarat sa campezi si vedeai ca anul asta este cine stie stâna sau mai stiu ce. Ma gandesc sa ma duc la bolboci nu am mai fost din "tinerete". :mrgreen:

Share this post


Link to post

Ia zi cand ai de gand mai dreaQ sa te duci? Ca ma bate si pe mine un gand! :D

Share this post


Link to post

Cam la inceput de august ca pana atunci am alte chestii de facut...nunta una alta... :D

Share this post


Link to post

Am inteles! Daca ajung mai devreme pe acolo promit ca am sa pun poze!

Share this post


Link to post

Uite Lacul Bolboci pana pui poze intr-o frumoasa prezentare... :)

Share this post


Link to post

Care este cel mai superb camping de la mare,unde este si de ce este mai bun?

Share this post


Link to post

Superb (adica?), ieftin si bun... Puii mei, prea multe odata.

 

Eu in ultima vreme am stat la HAnul Piratilor. Ieftin, curat, multumit. Defect: distanta fata de plaja, de care este despartit printr-un gard inalt, ca la parnaiele americane. Lipseste sarma ghimpata. Reflectoare are, de nu poti sa dormi.

Share this post


Link to post
Care este cel mai superb camping de la mare,unde este si de ce este mai bun?

Gura Portitei. Nu sunt masini asa ca nu te vei trezi la ore matinale din cauza vreunuia care isi regleaza carburatorul (am patit in vama). Daca esti comod si vrei sa ajungi cu masina pana pe plaja poti incerca si vama veche dar nu in weekend ca e mare balamuc. ;)

Share this post


Link to post

@sorinrec: Daca vrei ceva aproape de Mamaia iti recomand campingul GPM. Este Ok.

Share this post


Link to post

Cred ca acolo se poate ajunge cu masina pana langa cort-ma refer la mamaia. Cateodata e mai bine sa nu se poata ajunge chiar pe plaja.

 

@method: ce inseamna GPM ? :scarpin:

Share this post


Link to post

Deci eu am fost pana acum doar in campingul Zodiac din jupiter.Caut conditii de igiena bune ,umbra :) (eu cam fug de soare ..dar sa vii de la plaja si sa intri in cortul care sa transformat in incubator..),posibilitate racordare la 220 ,paza.Deci cam asta am primit la Zodiac si am fost destul de multumit dar parca as vrea sa ma duc si in alta parte.

Am auzit ca ar fi un camping si in Olimp ce stiti?

Cam cum se prezinta pana in prezent plajele?;dar vremea?

Share this post


Link to post

dreaQ ala e numele campingului!

Share this post


Link to post

Da am gasit pana la urma Grup Petrol Marin sa. Au si SITE.

Share this post


Link to post

Da Grup Petrol Marin se numeste! Aia e firma mare. Dar la intrare ai sa gasesti prescurtarea. De aiai ti-am zis asa.

Share this post


Link to post

Stie cineva care e atmosfera prin Neptun-Jupiter,eventual camping Zodiac?Poate unii colegi din Constanta au tras o fuga pe acolo ..stiu si eu...

Vremea spun astia pe internet ca e rea dar la tv spun ca e buna :) ) eu am incredere in cei de la tv :) )

Edited by sorinrec

Share this post


Link to post

Eu asa avea incredere in internet, TV la baie... :) >-

Eu stiu numai campingurile din Mamaia-Navodari, restul nu ma pasioneaza, is prea departe de mare.

Share this post


Link to post

Si eu am incredere in ce spun pe internet dar e mai convenabil ce zic cei de la tv :D .

Share this post


Link to post

Va zic eu ca sunt la fel de poaste prezicerile in ambele cazuri! Eu sunt patit de mai multe ori cu prezicerile de pe ambele surse.

Share this post


Link to post

Multi ani la rand am stat in camping in Neptun, Vis-a-vis de piata, era chiar ok, zona cu pomi multi, dimineata cand ma trezeam vedeam lacul si peste lac, marea..

Insa in ultimul timp devenise cam scump.. aproape de pretul gazdei din 2 Mai..

Share this post


Link to post

Mi-am adus aminte! La Gura Potita e super! Am fost o data dar sincer m-as duce si a doua oara!

Share this post


Link to post

Tocmai mi-am rezervat la gura portitei o casuta pentru 5 zile in iulie...ca sunt pe graba si nu mai iau cortul. Dar sper sa ajung si in piatra craiului in vara macar o tura de 3 zile. Sunt topit dupa crai...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...