Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Ce muzica mai ascultati?

Recommended Posts

E un topic legat de muzica la drum lung, dar ar fi interesant sa vedem ce

mai ascultzti la munka, masina, acasa etc.

 

 

In ultimele zile am bagat numai Yngwie Malmsteen

Facing The Animal

Concerto Suite

si ceva Annihilator - Alice In Hell

Share this post


Link to post

Pai cam asha:

 

1. Best rock ballads

2. Mettal balads

3. Concerte pt. trompeta

4. Santana, Celelate cuvinte & co.

 

In general imi plac compilatziile, ca ma plictisesc daca e acelashi cintaretz. Shi numai mp3 sau wma-uri, ca nu ma car cu tonele de cd-uri dupa mine.

Share this post


Link to post

Billy Idol- Speed- cand vrei sa-ti rupi gatul pe DN1

Halloween, Skid Row - m-am apucat mai nou :D

In rest ascult muzica de rahat

 

Hai sa facem un sondaj:

Cine asculta manele in masina si de ce face el de-astea??

P.S.:Si daca are si ursuleti de-aia sau catelusi care dau din cap, si cutii de-alea de oua Kinder puse la antena...

Hai curaj ca nu-i o rusine... :lol: fiti sinceri

Share this post


Link to post

Cum a vazut si Shenck, eu ascult o muzica tare variata:

 

- Down Low cand sunt "in a blue mood"

- house (dar nu orice, sa fie mix-uri mari, de peste 1 ora, facute de DJ-ii de afara) cand nu sunt in nici un "mood"

- speed/glam rock (adica Metallica, Guns'N'Roses, Dio, Accept, Helloween, Manowar, ma rog, trupe cu care am crescut) cand am mancarici in talpa

- oldies (de la Smokie incoace, dar maxim anii 80) cand nu ma grabesc...

 

Cat despre manele, o sa cante la mine in masina doar cand oi avea eu floarea in gura, in drum spre locul de unde impingi ghioceii!!!

Share this post


Link to post

Domle' cum nu asculta nimeni manele, cand eu am vazut o gramada de cielo si de nubira( nu si espero- ca-i masina de om serios;tico-masina de firma'matiz-masina de gagici in general simpatice) in care urlau manelele...

Share this post


Link to post

mai nou si mai vechi

Cesaria Evora - Cabo Verde

Sting - Fields of Gold, Ten summoners tales..

astea printre favorite

Share this post


Link to post

astazi numai Manowar, Warriors Of The World

 

@expero 16V: Nu cred ca asculta nimeni manele :thumbl:

Share this post


Link to post

Cand sunt singur sau cu babusca (adica fara al mic) ascultam muzica "tare" si veche :AC/de ce , Black Satath, Scorpions, Metallica, Led Zep , Deep Purple si ... sa nu sara rockerii in sus Abba !!

Cand e si "szefu" cu noi de toate (mai putin , adica deloc manele ) .

Cand suntem 2 e data tare , cand suntem 3 asa mai "omeneste" .

Share this post


Link to post

Astazi: BB King

 

...-matiz masina de gagici in general simpatice) in care urlau manelele...

 

@Baietzi cu matiz: ki..ki...ki. Se anuntza o disputa interesanta pt. cei cu matiz. Iar io pun paie pe foc 8)

Share this post


Link to post
astazi numai Manowar, Warriors Of The World

 

@expero 16V: Nu cred ca asculta nimeni manele   :thumbl:

 

Shi daca te rok frumos sa-mi tragi shi mie albumul, te superi??? L-am avut shi l-am imprumutat shi imprumutat a ramas...Pls...

Share this post


Link to post
astazi numai Manowar, Warriors Of The World

Shi daca te rok frumos sa-mi tragi shi mie albumul, te superi??? L-am avut shi l-am imprumutat shi imprumutat a ramas...Pls...

Dragilor, mi-ati umplut inima de bucurie! :love: Manowar e una din trupele mele preferate! Next to Iron Maiden si mai nou Nightwish!

In alta ordine de idei, daca va intereseaza, am eu discografia completa Manowar, Maiden si Nightwish (mp3-uri trase cu kazaa sau facute de mine de pe album.) ... Maiden nu intra pe un singur cd, ca am si albumele din concert!

 

"The GODS made heavy-metal and they saw that it was good,

They said to play it LOUDER THAN HELL,

We promised that we would!

When losers say it's over with, you know that it's a lie

The GODS made heavy metal and it's never gonna die"

Manowar - The Gods Made Heavy Metal :headbanger:

Share this post


Link to post

Ma bag si eu:

- când sunt nervos: ANASTACIA (la maxim!)

- când sunt calm: STING si GEORGE MICHAEL

- când îmi aduc aminte de timpurile bune: HOT CHOCOLATE...

Share this post


Link to post

Azi dimineata, dupa ce am facut revizia de 10.000 (2.850.000 lei), in drum spre birou: Whitesnake, Fool for your loving

Share this post


Link to post

ANUNT F. IMPORTANT(oare?):

Am inteles ca sunt amatori de Manowar.Am tot ce-au scos vreodata trupa asta.Cine vrea sa se anunte printr-un mp , sa-mi dea o adresa de mail si le trimit bucata cu bucata.

deasemenea am discografie completa:Whitesnake, Metallica, Manowar,Aerosmith, Guns'N'Roses si multe altele(am 50 de GB de muzica).

asa ca pt. ca stiu cat de naspa e sa cuti o bucata si sa n-o gasesti ii pot ajuta pe cei interesati, in felul descris mai sus.

Share this post


Link to post

Asa ca fapt divers, Motorhead mai are cineva????? Nu cred ca vocea lui Lemmi mai poate fi confundata...

 

Revin: sau Ramstein, ceva mai nou???

Share this post


Link to post

Mai am eu o caseta Raks, cam uzata, inregistrarea e ca porcu', da' se mai aude vocea lui Lemmy ... :lol: :lol: :lol:

 

Eu am pe acasa CD si casete cu HR si HM din anii '80-'90: Judas Priest, Iron Maiden, AC/de ce, Guns, Jethro Tull, Rush, Kreator, KISS ... deh, istorie :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Ha ha ha... n-am mai ascultat o caseta de ani de zile! Am si eu vreo 150 de casete cu diverse trupe care faceau legea pe la sfirsitul anilor 80 si inceputul deceniului 90!

Including, but not limited at: Maiden, Manowar, Judas Priest (am chiar si Fight), Twisted Sister, WASP, Helloween, Queensriche (oops, nu mai stiu cum se scrie :oops: ), ACCEPT, DIO, Running Wild, Motorhead, Skid Row, Mania, UDO, Van Halen, Rainbow, Warlock (Doro Pesch), Vixen, ACDC, BonJovi, Queen, Ozzy, Cinderella, Malmsteen.

Limitele mele au fost Alice Cooper - Metallica.

Cam astea sunt cele mai complete... mama, ce senzatie am avut amintindu-mi de toate astea! :headbanger:

Share this post


Link to post

La mine suna bine muzica pop a anilor '80 ... 8)

Share this post


Link to post

NFS, cind te intorci in our beloved country cre' ca o sa facem o cotrobaiala prin casetele lu' matale, sa mai dam praful de pe ele :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
NFS, cind te intorci in our beloved country cre' ca o sa facem o cotrobaiala prin casetele lu' matale, sa mai dam praful de pe ele   :lol:   :lol:   :lol:

 

Sau facem o intalnire(pentru auditie) in amintirea zilelor bune...

Share this post


Link to post

Gind la gind... :lol: Un gratarel undeva la munte, la tzara, sau undeva unde e liniste si suntem singuri (ca sa nu deranjam, ca altfel zice lumea ca rockerii sunt tot un fel de manelisti) si sa aducem si-un casetofon mai baban!

Share this post


Link to post

Queensryche... Daaa, supertrupa... Si urmasii lor, Dream Theater... Of, ce vremuri... Anthrax... Annihilator... Ofofof... Da' nu pot sa ascult din astea decat singur...

Share this post


Link to post

Uaaaaaaa, gratarel,rockareala uaaaaaa superrrrrr :)

Share this post


Link to post
Uaaaaaaa, gratarel,rockareala uaaaaaa superrrrrr :)

 

Yesssssssssssssssssssss, :headbanger: :drinkers: :headbanger: :drinkers: :headbanger: :headbanger: :heavydrinker:

 

Sa vina shi NFS shi este OK...

Share this post


Link to post

...Da sigur a trecut si iunie si o sa treaca si iulie ..UIte ce visuri avetzi mai de cate ori s-a iesit la gratare o data nu!!!?!?!?.....Deci io cred ca visam visam !!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...