Jump to content
Sign in to follow this  
Tommy

Cine Va Incurca In Trafic?

Recommended Posts

Intrucat pe multe topicuri s-a scris mult pe linga subiect, cred ca e bine sa scriem aici.

Ne enerveaza femeile, jeepurile, trabanturile, daciile, bmw-urile, persoanele mai in varsta, incepatorii?

Toti?

Cine?

Share this post


Link to post

Pe mine ma enerveaza la culme majoritatea persoanelor de sex feminin. Nu vreau sa fiu criticat, exista femei care conduc impecabil, insa majoritatea is gagici de bani gata cu masina noua (sau nu) care bineinteles au dat spaga sa ia carnetul, si habar nu au ce-i cu ele.

La fel, exista si persoane mai in varsta, care nu prea mai au ce cauta in trafic. Sunt facuti pt traficul anilor 90, mai mult de atat nu pot sa isi dea drumul.

 

Inca o data nu vreau sa fiu criticat, bineinteles ca nu e o regula. Asta asa, ca observatie generala.

Share this post


Link to post

Toti idiotii care nu respecta legea, indiferent de sex, varsta sau masina. Aici intra irevocabil toti taximetristii! Si vorbesc aici de nerespectarea legii in nesimtire, ca nu ma intereseaza pe mine ca x merge pe contrasens, dar atunci cand x merge pe contrasens si blocheaza intersectia, deja vorbim de nesimtire sau de prostie. Si intr-un caz si in altul individul respectiv ar trebui sa stea acasa.

Share this post


Link to post

Pai cam asa :

 

1. Taximetristii

2. RATB-istii

3. Furgonetistii

4. Soferii de Logan (fara misto)

5. Camionagii

6. Anumite femei la volan (no offense ladies!)

7. Gropiile

8. Starea proasta a drumuriilor

 

Nu neaparat in aceasta ordine. Daca mai imi aduc aminte de ceva, mai scriu.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Hitman, cred ca prea generalizezi :)

De ex la 4... nu tin cu ei, nu-s nici impotriva. Insa de ce sa nu recunoastem ca sunt si oameni normali care cumpara Logan?

 

Apoi, 7 nu intra in 8? :D

Share this post


Link to post

Eu sunt calm deobicei, spre deosebire de doamna care cred ca in curand o sa strice claxonul la masina, asa ca e mult spus ca ma enerveza cineva dar sunt unii care nu au ce cauta la volan.

Primii sunt maxi-taxi care sunt varza, pe langa faptul ca merg cu foarte mare viteza plini de oameni, blocheaza stadutele mici oprind oriunde ca sa ia oameni(cei din Iasi stiu), apoi femeile care sunt deosebite la volan si nu in ultimul rand mosnegutii simpatici care au ramas cu impresia ca traficul e ca si acum 30-40 de ani.

 

OF of of...

Share this post


Link to post

nu prea ce am sa adaug la ce a spus HITMAN, poate decat ceu ce au alta treaba decat sofatul, mai ales cand asteapta la semafor..

ps.. si eu mai incurc cate-odata.. depinde si din ce unghi privesti .

Share this post


Link to post

1. maxi-taximetristii

 

2. 80% din soferii de logan

 

3.Capsunarii (Se cred zmei si conduc groaznic)

 

4. Unele femei, care daca sunt femei cred ca e f normal sa nu acorde prioritate

 

 

5.soferii de cazane de dacii din 1900 toamna care ii doare in cot de ceilalti si se baga ca ciubotele si merg in pasul mecului

Share this post


Link to post
De ex la 4... nu tin cu ei, nu-s nici impotriva. Insa de ce sa nu recunoastem ca sunt si oameni normali care cumpara Logan?

Apoi, 7 nu intra in 8? :D

Referitor la 4: Daca treci prin Bucuresti te duc o tura sau doua cu masina prin oras ca sa vezi despre ce vorbesc.

7 si 8 le-am separat ca intr-un fel sint doua entitati distincte, asa de grava e situatia.

Starea proasta a drumuriilor inseamna (cel putin in Bucuresti) : marcaje pe sosea = zero, semnalizari (stopuri, indicatoare) = foarte slabe, management de trafic = zero.

 

3.Capsunarii (Se cred zmei si conduc groaznic)

:o Asta chiar e noua! Ce inseamna de fapt capsunarul la volan?

Edited by hitman

Share this post


Link to post

completez iarasi la ce spune hitman..

de de pct 4.?

pt ca majoritatea sunt cei ce si-au dat dacia sau masina veche pe bonusul de 1000$ si si-au tras logan, .. majoritatea sunt varsta 5-a sau... a 4-a, care se comporta cu masina de parca are performantele daciei 1100

capsunarii,, e aici, hitman trebuie sa te mai plimbi prin tara, sa vezi ce fac masinile cu nr de italia sau spania... te ingrozesti..

Share this post


Link to post

Politaii!!! una ca abuzeaza de girofarar, si a doua ca atunci cand apar in peisaj brusc toti merg cu 30km/h...

Share this post


Link to post
:o Asta chiar e noua! Ce inseamna de fapt capsunarul la volan?

Au masini cu numere de italia, de obicei ii vezi vara (Moldova e plina). Vin sa se sparga in figuri, sa se distreze, sa impresioneze vreo fufa cu masina lor si conduc groaznic. Ca sa nu mai punem la socoteala ca drink&drive este ceva obisnuit pt multi dintre ei.

Share this post


Link to post

Capsunarii la volan ... hm ... ca bine zici ... vin cu niste masini de tzashpe mii de ani, le conduc de parca-s M5-uri si n-au pic de respect fata de ceilalti .. ce pana lor acu' sunt straini veniti la tzara ... si tre' sa vada tot satu' ce bengoshi sunt ei!

Dar nu generalizez ... am intalnit cazuri de capsunari care conduc de ti-e mai mare dragu' sa te uiti la ei si sa te miri ca exista si astfel de soferi ... da' astia-s exceptiile care intaresc regula.

 

Acu' lista:

1. soferii de maxi-taxi ... fara exceptie;

2. taximetristii ... tot cam pe acolo .. da' printre astia mai gasesti din an in pashte cate unu' normal;

3. camionagiii .. si aici ... nu chiar toti ... da' au si ei nevoie de exceptii ... ca tre' sa se confirme regula;

4. tot ce inseamna transport de marfa cu masini de dimensiuni mai mici (papuci, dubitze etc.);

5. o mare parte din soferii de logan (stiu ... stiu ... nu-i am la inima ... m-au mai mushtruluit si altii ... da' nu-i inghit);

6. o parte dintre femei (chiar azi am mers 1 km cu 30 km/h ... pe dig, intre Braila si Galati ... pentru ca o cucoana isi aranja ruju' in timp ce conducea ... si nu a vrut sarmana sa-si puna viatza in pericol conducand mai repede ... iar din fata venea coloana continua de masini);

7. smecherashii autohtoni care au cate o masina ceva mai rasarita ... sau vre-un cazan pe care ei il cred mai rasarit ... si care nu respecta nici o regula ... si-au tras shosea si tre' sa-i vada toata lumea ce masini au ei ...

 

s.a.m.d ... ca daca continui o sa spuneti ca vreau sa fiu numai eu pe shosea ...

 

P.S. Sa nu uit:

8. eu ... cand am draci pe cate un dobitoc din cei de mai sus ... si se mai intampla sa calc pe bec

Share this post


Link to post
Politaii!!!

 

Se pare ca politaii sint la fel peste tot in lume ;)

Share this post


Link to post

Cel mai misto e seara, cand faci o retrospectiva, dupa ce te saturi sa-i injuri pe ceilalti, incearca sa te detasezi si sa te vezi cum AI FOST TU IN TRAFIC. Si poate devii mai ingaduitor cu ceilalti... :) >- Numai cu taximetristii nu!

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

1. Nesimtitii care deschid usile in parcare fara sa se uite ca lovesc si masina de-alaturi.

2. Pushtanii care au sterpelit cheile lu ta'su de la dacie si conduc de parca ar avea ferrari.

3. Mitocanii carora nu li se aprind stopurile cind pun frina.

4. Idiotii care trec prin intersectie vorbind la telefon fara sa se uite stinga dreapta.

5. Tembelii care parcheaza pe doua locuri.

6. Spalatorii de parbrize din intersectii.

7. Ignorantii care merg cu stopul de ceata din spate aprins.

 

 

... in rest, cite putin din tot ce-au scris ceilalti.

Share this post


Link to post

Shaize! I-am uitat pe baietii pe doua roti care se dau la 12 noaptea pe B-dul Decebal cu 200 km/h!

Share this post


Link to post

Toti! :) )

Nu e ocazie sa ies cu masina si sa nu dau peste vreun "talentat" care sa-mi deschida usa in fata masinii sau sa opreasca in mijlocu strazii ca isi cauta loc de parcare desi se vede de la o posta ca nu are :wallbanger:

 

Asta cand sunt cu dacia, cu tico nu ma incurca nimeni ca ma strecor mai usor :)

Share this post


Link to post
Toti! :) )

Scuzati citatul dar e tare! Bine Mike! :banana:

Share this post


Link to post

1. RATB-istii care se baga fara nici un fel de probleme in fata ta, ca ei au un tanc si n-ai tupeul sa te pui cu ei

2. Semecherasii -cu masini in general cu multi cai putere, dar nu numai (se dau smecheri si cei cu oltcit..)

3. Drumuri unde nu se poate circula decat pe linia de tramvai sau drumuri cu piatra cubica

4. Gropile

Edited by woulfy

Share this post


Link to post

1> cei care merg cu stopul de ceata aprins

2> cei care merg pe banda 2 cu aceasi viteza cu cel din paralel de pe banda 1

3> cei care parcheaza in centru pe 2 locuri

4> IMBECILII CARE MERG FARA STOPURI PE FRANA, care daca ii atentionezi iti raspund calmi ca stiu treaba.

5> cei cu luneta fumurie, pt. ca nu vad starea traficului din fata

Share this post


Link to post

Toti cei care conduc fara a gandi... Si sunt multi. Poate prea multi. Condusul in conditiile actuale ar trebui sa fie o activitate bazata pe gandire si anticipare. In realitate insa cu totul alta este situatia.

Share this post


Link to post

1. taximetristii, sunt cei mai ignoranti in proportie de 99,9%

2. maxi-taxi driver, astia incurca si mai rau

3. 10% din camionagi, restul sunt talente pe cuvantul meu, respect pentru cei 90%

4. 90% din soferite, asta ca sa nu fiu misogin si sa spun 99% ,9

5. cei fara stopuri de frana

6. cei cu stopurile de ceatza aprinse, sunt inconstienti.

7. cei care parcheaza pe 2 locuri si daca au si tico sau matiz imi da sangele pe nas de nervi.

8. cei care merg pe banda 2 si nu vor sub nici o forma sa treaca pe banda 1.

9. cei ce depasesc in curba, i-as omori pe loc, macar nu moare si altul nevinovat.

10. ce aveti frate cu soferii de Logan, nici eu nu suport masina asta, dar... sa fim seriosi.

11. mai e cineva omis? gata acum sunt singur pe sosea, eu si inca vreo 2-3 :) )

Share this post


Link to post

Eu am boala pe aia care merg pe banda 1 in conul de invizibilitate al masinii mele. Daca in fata am si coorul de vadana al unei logane, am pus-o, sah etern.

Share this post


Link to post

Incercam sa imi dau seama de ce merg cei cu Logan asa "stingheritor" (desi la cum merg eu, nu prea ma deranjeaza ;) ). Pai, imaginati-va si voi cum este ca dupa ce ai stat intr-o masina in care iti vedeai si sireturile de la pantofi prin parbriz si chiar si picaturile de apa ce cad din teava de esapament, sa treci pe o constructie uriasa din care vezi doar cerul, intre orizont si cateva zeci de centimetri mai sus! Eu nici acum, dupa aproape doi ani nu m-am obisnuit ca lumea cu fundul Kalosului. Zic ca e si factorul asta "psihologic", nu numai dorinta/impresia de economie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...