Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Din Coreea ? Nici macar din Polonia , cum stiam eu ?! Asta-i o veste tare buna ! Deci , nu ma las pana nu-mi iau Espero ! Am zis !!!! :headbanger:

Share this post


Link to post

VIPER, ai idee cum arata o sigla GIUGIARO? (sau cum arata pe acel Lacetti). Nu de alta, dar cred ca as putea sa fac una aici, la work (turnata si apoi cromata sau nichelata)!

Share this post


Link to post

Pai o sa fac o poza curand la una (atentie, e pe KALOS!!!). Oricum, e un dreptunghi in 2 culori si scrie Design GIUGIARO

Share this post


Link to post

Da' cu google n-o gasiti?

Share this post


Link to post

Ce spuneti de sigla aceasta:

design2_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dacă iese fără plăcuţa aia pe care "stă" scrisul, ar merge... dar aş prefera litere separate, aşa cum e scrisă marca pe portbagaj sau în stil "insignă".

Share this post


Link to post

Am lasat partea aceea lata pentru aderenta, sa n-o fure prea usor "badiditii" (m-am gandit la placuta de Passat, aia cu TDI scris cu rosu, urmat de un numar scris cu argintiu sau auriu)

Share this post


Link to post

Viper, te rog sa-mi spui care din cele 5 variante seamana cu cea vazuta de tine (sau care este cea mai "mishto"). Danke, anticipat!

design.doc

Share this post


Link to post

In zona unde parchez eu (cand sunt la servici), majoritatea masinilor au siglele furate/scoase, in special Renault Clio. Am vazut si BMW cu sigla luata. Oare cum se poate securiza, sa nu o poata scoate? Chiar asa de usor se scot alea de Renault Clio ? (intreb si eu, sa n-avetzi surprize pe viitor)

Share this post


Link to post

Din pacate nici una nu seamana... O sa incerc sa fac niste poze sa vezi exact ce si cum.

 

La Opel mi-am lipit siglele cu SuperAtak Gel facut de Loctite. Cucu le mai scoate pe alea!!!

Share this post


Link to post

Asta este sigla de pe Kalos. Imi cer scuze pentru calitate :( , nu am decat telefonul la mine. Poate va ajuta.

giugiaro.jpg

Share this post


Link to post
La Opel mi-am lipit siglele cu SuperAtak Gel facut de Loctite. Cucu le mai scoate pe alea!!!

Le scoate Cucu plecand cu tot cu vopsea :shock: . Hai ma Cucu' ne mai tii mult mah?

Share this post


Link to post

Hehehe, la Opel mi-am permis sa razuiesc vopseaua...

Share this post


Link to post
Pentru posesorii de Espero un citat primit intr-un e-mail primit de la Daewoo Craiova "Stimate Domn,

Modelul Daewoo Espero nu a fost asamblat la uzina din Craiova ci a

fost

importat din Coreea."

 

In leg cu asta, da ... au fost importate din Coreea pana in 97. Din 97 in colo sunt importate din Polonia. Si daca studiezi problema o sa vezi ca diferentele se vad la tapiterie (atat materialul cat si textura) si la oglinzile retrovizoare, care la modelele importate din Coreea erau diferite 1.8 fata de 1.5 (si alea de la 1.8 erau chiar faine, mai ascutite..). Modelele made in Poland au pastrat din pacate formatul oglinzilor de la 1.5 la 1.8. Bafta

Share this post


Link to post

Si pana la urma s-a gasit o solutie pentru problema?

Ca parca ar sta bine asa o sigla...pe masina mea...

:drinkers:

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Parca Giugiaro :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...