Jump to content
Sign in to follow this  
lordcalibras

Pacino Vs. De Niro

Recommended Posts

Un Al Pacino senzational in The Merchant of Venice. Cred ca e rolul de top al carierei.

http://www.imdb.com/title/tt0379889/

 

Este un film exceptional intr-adevar! Insa nu este rolul de top al carierei! :) Cred ca cel mai mare rol al lui Pacino a fost cel din The Godfather Trilogy ... Apoi a fost cel din Scarface sau cel din Scent of a woman! Dar nu cel din Merchant of venice ... Oricum, a fost printre cele mai bune! :) :D :thumbl:

Share this post


Link to post

Buey... voi ati vazut mah Once Upon A Time in America? AM o vaga impresie ca nu...

Share this post


Link to post

Da, l-am vazut de cateva ori chiar! Dar tot The Godfather consider ca este rolul de top al lui Pacino ... Te oftiji?

Share this post


Link to post

Foarte bun Once Upon A Time In America, cat m-am chinuit sa fac rost de el ... il am pe 3 cd-uri. Si acum vreo 1 an am facut rost de dvd ... extended

Share this post


Link to post

Prima data cand l-am vazut mi-a placut, aveam vreo 19 ani.

A doua oara m-a lasat cam rece, a 3-a m-a plictisit de nu am avut rabdare sa-l vad pina la capat.

Share this post


Link to post

Nu doresc sa intru in polemica cu nimeni, dar mi se pare mult spus " cei mai mari actori ai tuturor timpurilor".

Poate (ma rog, si aici este de comentat) cei mai mari actori actori contemporani.

De gustibus non disputandum.

 

Pe de alta parte, eu unul ii iubesc pe amandoi, dar cred ca, comparatia intre ei este ca si comparatia intre ...hmmm... doua partide politice, unul de centru stanga si unul de centru dreapta. Amandoi "mafioti" :P dar unul inclinat inspre drama iar celalalt inspre comedie.

 

Cu toate acestea nu pot sa nu fac un exercitiu de imaginatie:

Pacino jucand rolul unui mut. Pe cand la De Niro, mut, ciung, schiop, orb, cred ca tot ar da valoare rolului.

 

Parerea mea, dar sunt sigur subiectiv. :uff:

Edited by roberth

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...