Jump to content
Sign in to follow this  
Steffyx

Vine 14 Februarie

Recommended Posts

Ce spui Ileana.. l-ai primi pe Stefix la junioara ta?

Share this post


Link to post

bai sunteti incredibili =)) ...baiatul e indragostit si vrea sa faca ceva frumos si voi...

bafta maestre...

Share this post


Link to post
Ce spui Ileana.. l-ai primi pe Stefix la junioara ta?

e promisa :D ..in plus, are deja pisoi si abia gasise omul o idee geniala :D

Share this post


Link to post

Acum ideea cu pisica mi se pare extraordinara! Si faptul ca vrei sa te duci in recreatie sa ii dai floarea e un lucru bun! O va impresiona faptul ca vei face toate astea de fata cu toti colegii ei si se va simti importanta! Acum, este o problema: daca nu ii plac pisicile? Daca este alergica la pisici? Daca parintii ei nu ii dau voie sa mai tina un animal de casa? E, la astea te-ai gandit? :D

Share this post


Link to post

Link la topic, link la topic ! in ideea comixului atasat :mrgreen:

20060213.jpg

Share this post


Link to post

Bafta Stefi azi!

Si sa-i placa fetei pisoiul ;)

Share this post


Link to post

Na ca am ajuns si pe 14 februarie! :P ... Steffyx, te astept diseara, sau la noapte :D asa, intr-o pauza ... grrr ... sa ne comunici cum a mers!

Share this post


Link to post

asta e ce am primit eu de la prietena mea astazi. probabil stie ca inca mai am suflet de copil si la 25 de ani... :banana: . poate pentru ca nu am avut destule jucarii cand eram mic.

post-1178-1139913135_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Suuuper cadou, as vrea si eu sa primesc geva de genul asta, n-am mai pus mana pe o telecomanda de...numai stiu de cand, dar va trebui sa astept pana diseara, cine stie poate o sa am vreo surpriza :)

Share this post


Link to post

moaa''super tare... misto... bai cred ca toti ne gandim la Steffyx...parca vad cum se vede el cu fata si in spate o multime de forumistii cu sampanie alea alea sarbatorind =))

 

si ce sa zic...din greseala azi am vazut pe Hi5 prietenei mele textul asta:

"Zambetele arata cel mai bine la cafeaua de dimineata... Atunci cand tu zambesti si el e morocanos pentru ca iar s-a trezit mai devreme sa te duca la serviciu! Sau atunci cand - aproape adormit - iti spune ca fusta ta e draguta si intinde mana din pat sa te atinga... Atunci tu il saruti pe frunte si el zambeste... Si ii ierti tot pentru ca din cand in cand iti multumeste ca ninge sau iti trimite icon-uri haioase pe messanger... Si zambetele arata cel mai bine dimineata pentru ca stii ca seara te va tine din nou in brate. Pentru ca - in felul lui - te iubeste si pentru ca - in felul lui - ti-o spune. When least expected... "

 

si recunosc ca altceva nu mai imi trebe..desi recunosc ca sigur o sa primesc ceva :D

Share this post


Link to post

Stefix, ai pus pe jar tot forumul si acum nu spui nimic?

Te-a furat fata si nu-ti mai da drumul ? ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Buuuuuuunn...

In primul rand imi cer scuze pt raspunsul intarziat!

In al doilea rand, NU I-AM MAI LUAT PISOI. Nu am gasit sa iau (erau gratis candva la magazin, dar acum eram dispus sa dau si bani, si nici asa nu am gasit). Multe telefoane la prieteni, cunostinte, "nu stii pe cineva sa dea un matz mic?" Nimeni nu m-a putut ajuta.

INSA: Am venit cu urmatoarea idee! Sa ii dau de Martisor, tot asa cu o funda maaare la gat. Sa fie el martisorul.

Pt ziua de ieri am luat un trandafir SPLENDID cat pumnul, cu nuante de alb si rosu, dar absolut magnific. Mi-a placut pana si mie... 100 de mii dar a meritat. Efect garantat! Plus o cutie de bomboane de HEIDI editie limitata la 110 k, din care am gustat si eu .

 

Cum a decurs? Asa:

 

Trebuia initial sa o iau de la scoala la 5. Am cumparat tot de dimineata ca atunci am avut timp. Eram cu treburile mele prin oras, si pac, ma suna instructorul sa facem ore de condus. Era 2, s-ar fi terminat la 3:40. Bun, zic eu (oricum nu aveam de ales). Insa nu eram pregatit! Nu tu haine, nu tu cadou! Ii zic sa trecem pe la mine, sa ma schimb si sa iau cadoul (ma rog, cadourile). Zis si facut, in 20 min am zburat prin casa si am fost gata (minutele se scurgeau din timpul de condus) . La 3:40 am oprit in fata scolii, m-am facut mumos, si am intrat in scoala. Toti intorceau capul dupa trandafirul meu :D . O fata a zis "vreau si eu" iar eu i-am zis "get a boyfriend" =)) Asa, ajung la clasa, mai aveam 15 min pana se suna. Aveau o ora plictisitoare rau, si un coleg era pe sala. Ii zic sa o cheme (ea ma astepta la 5). Iese din clasa radiind de fericire (nu ma mai intalnisem dimineata cu ea, sa fie dorul mai mare :mrgreen: ). Sare, ma ia in brate alea alea. Eu stateam cu astea (trandafir + bomboane) dupa peretele despartitor (ma rog..) ca sa nu le vada. Ne-am sarutat vreo 5 min, si in timpul asta stateam cu ele la spatele ei, o tineam imbratisata. Cand s-a oprit, am scos alea si le-a vazut. A inceput sa sara in sus, aproape i-au dat lacrimile si tremura :shock: . M-a sarutat cam 10 min in continuu, pana s-a sunat. Apoi a intrat in clasa super fericita, avea cateva prietene care se bucurau pt ea, dar si cateva fete mai geloase.. Asta e. Oricum a iesit bine, poate chiar mai bine decat ma asteptam. Cand a vazut alea, si am vazut cum a reactionat, am intrabat-o "da' ce, nu te asteptai?" si ea a zis ca "ba da, dar nu chiar asa...te iubesc.." apoi am zis "da' doar nu era sa-ti iau un ursuletz de plush, la cat tin la tine.."

Si pisoiul ramane valabil, acum deja incerc sa fac rost, ca sa i-l dau de 1 Martie. Daca ii dadeam tot acum, ce ii mai dadeam atunci, un banal martisor?

 

Aaa, si ea nu apucase sa ia nimic ca urma sa chiuleasca de la ora 4 sa imi cumpere cadou .. Si a ramas datoare... ma rog

 

Any other questions? Aaaa bineinteles ca dup-aia am fost intr-un bar si apoi in parc, si a urmat... continuarea

Bafta si multumesc de sfaturi. Oricum ideea cu pisoiul urmeaza sa fie pusa in practica..

 

P.S.: Pe biletul ala de pe cutia de bomboane am scris asa:

Era FOR... si am completat PISOI si ca dedicatie "Cu multa dragoste, intr-o zi speciala...", cu scrisul meu infect care ei ii place. :tongue:

Share this post


Link to post

Dupa ce am citit... eu ma duc sa beau ceva. Cine vine cu mine?

Share this post


Link to post

Bravo Steffyx .. vezi ca ti-ai facut probleme degeaba? Bine ca a iesit cum trebuie! ... Have fun la beut! :D :)

Share this post


Link to post

La ce lux de amanunte ai facut... ma asteptam sa vad si... continuarea. :rolleyes:

Sa-ti fie intr-un ceas bun!

 

 

Welcome to Daewooclub, divizia Matrimoniale!

Share this post


Link to post

Bravo Stefix, esti un baiat grozav :)

Sa ai bafta multa in viata si sa fii fericit!

 

Si.. nu le povesti continuarea.. ca sunt rai ;)

 

ps> Satori.. ma duc la frigider sa desfac si eu un vin ;)

Share this post


Link to post
Dupa ce am citit... eu ma duc sa beau ceva. Cine vine cu mine?

eu sunt la al doilea pahar, imi fac curaj sa mai citesc o data

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca v-a placut? Ma bucur f mult. E 100% adev ce am scris mai sus :)

S-auzim de bine ;)

 

P.S.: Dar desi a iesit bine, tot m-a usurat de vreo 10 litri de benzina. Oricum a meritat :D Benzina se arde, insa amintirile aste raman :)

Edited by Steffyx

Share this post


Link to post

Pai daca a iesit asa de bine, ce cauti pe timpul noptii acasa? :) :D

Edited by lordcalibras

Share this post


Link to post

Ei na :D E fata cuminte, la 8 incerc sa o duc acasa. Ma dau bine pe langa tat-su, asa, macar la inceput, sa ma ia de baiat bun :D Poate ma lasa sa-i conduc Loganul =))

Share this post


Link to post

Mai bine lipsa! Ia un taxi :P

Share this post


Link to post

Yeah .. mai bine pas la Logan! :P Cauta un taxi mai stralucit asa ... :) )

Share this post


Link to post

n-o luati pe aratura in topicul asta!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...