Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Vreau Inca O Masina Dar..

dilema, vreau suzuki samurai, dar cum fac?  

58 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 ani?! Se vorbea de 10 sau 12!

 

PETITIEEEE!!!

Share this post


Link to post

Am votat varianta cu asteptarea, nu insa din considerentul ca se vor ieftini masinile, ci pentru ca poate pana atunci vei avea mai multi bani si optiuni mai multe. Mai trage de ticolino pana cade in shantz si apoi ia-ti direct inlocuitor nou.

Sa dai Tico pe Samurai, e ca si cum ti-ai da nevasta care nu e chiar miss Romania, dar macar te cunoaste si de bine de rau e a ta, pe una de pe strada care-ti ia ochii cu tzatzele ei mari si it lasa sentimentul ca e mai buna la pat, dar in schimb te costa mai multi bani si nici macar nu e virgina. :dizzy:

Share this post


Link to post

Da, dar stii cum sunt barbatii... se plictisesc de orice, mai ales dupa ce-l obtin ;)

 

@Aztec

pana la urma, te-ai hotarat?

Trebuie sa fie musai Suzuki Samurai, sau merge si Jimmy? Ca asta inca se face si e cred mai ieftin.

Share this post


Link to post
(sunt unele rable care abia se taraie pe strada si lasa nori de fum in urma.

 

Nu este vorba de 90% din parcul de autobuze RATB, nu este vorba despre ele, nu... :tongue:

 

@aztec

Ai grija ce iti doresti ! :-?

Eu unul numai cand ma gandesc sa imi iau o bicicleta si unde o mai parchez si pe aia ...!?

 

So... tine Tico... daca o sa ai bani de alta ... o iei... si dupa aceea te hotarasti ce faci cu Ticolino. Pentru oras ( Bucuresti in special ) este cea mai buna masina Tico in privinta consumului. In privinta carosabilului, oricum 4x4 este depasit. Shenilatele rulz ! :P

 

Zic si io... :dizzy:

Edited by roberth

Share this post


Link to post

m-am hotarat..

tico ramane.. am scos un mediu de 4.2 litri/100km saptamana asta, evident in afara bucurestiului

in weekendul in care s-au intanlit forumusti la Moeciu, eu am fost cu membrii altui forum (DTRN) la o "lectie de off-road", adica la o iesire prin padure, pe acolo unde pareau ca ar fi cateva drumuri, ori de picior, ori de caruta.. ori impresii de drumuri.. 12 km(atata am retinut ca au fost) in 7 ore

evident nu cu tico, ce l-am parcat la baneasa si m-am suit intr-un Pinzgauer 710M... masina de teren veritabila..

si m-am intors cu un isuzu.. alta masina..

am vazut ce se poate face cu un utilaj adevarat, a adancit mahnirea ca nu pot avea si eu masina mea de teren.. inca

deci varianta actuala este ... ramane Tico, indiscutabil... si se va achizitiona si una pt iesiri pe aratura

Share this post


Link to post

aztecule, nu te-ar coafa o motocicleta enduro in loc de un tot-teren full-size?

Share this post


Link to post

:D ba da... m-am gandit mult la asta

dar are un mic inconvenient, daca nu 2..

prietena nu sta comod, din pacate, si nu incap atatea bagaje cat car eu pe unde ma duc..

o varianta ar fi sa merg si cu masina si cu moto... dar...

Share this post


Link to post

Daca vrei un off-road adevrat, arunca un ochi si in curtea Lada (Niva).

Pentru mers "pe aratura" e super !

Share this post


Link to post

siiigur ca da.. si in mai putin de 6 luni incepi sa donezi rinichi la suta de grame...

Share this post


Link to post
:D ba da... m-am gandit mult la asta

dar are un mic inconvenient, daca nu 2..

prietena nu sta comod, din pacate, si nu incap atatea bagaje cat car eu pe unde ma duc..

o varianta ar fi sa merg si cu masina si cu moto... dar...

 

Pai io zic sa te mai gindesti. Din cite inteleg, tu ai vrea sa te cam dai la categoria pro, deci oricum Ticolino il lasi la baza, eventual cu tot cu pretena; motoreta o arunci in bena vreunui amic si ajuns la locul faptei le innozi cravatele baietilor cu ea. E drept, ca sa ajungi la asta trebuie sa te cam antrenezi serios, vezi coltul enduristilor de la vecinii de hosting, iar o ragalie capabila in teren nu e chiar de ici de colo ca pret.

Pe undeva, cam din acelasi motiv ca si tine vreau eu sa-mi iau motoreta, ca m-am saturat de rupt matizul pe drumuri grele, iar o investitie intr-un 4x4 doar de fun nu-mi permit. Compromisul ideal pentru teren si pret mic e un motor, parerea mea ...

 

O Niva e accesibila ca pret ... da-i dreaq de rinichi, cit timp n-ai pietre la ei nu-i simti :D :D :D , iar formarea pietrelor se evita cu ... multa bere, care genereaza burta, care ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...