Jump to content
Sign in to follow this  
expero 16V

Curatare tapiterie interioara

Recommended Posts

Problema ce vreau s-o supun atentiei voastre este urmatoarea: am cumparat BioCarpet de-ala de covoare si fotolii(deci pt. tapiterii) si am spalat un scaun.Problema este ca a ramas patat in conditiile in care inainte era murdar uniform(si nu se vedea).

Am fost la spalatorie , mi-a curatat-o cu solutii de-alea(restul de tapiterie), mi-a clatit-o cu apa si...au ramas pete!!

Ce mama naibii sa-i mai fac?Voi cum o spalati ca sa iasa frumos.

Mentionez ca atat covoarele cat si fotoliile de acasa spalate cu BioCarpet au iesit frumos si nu s-au patat in nici un fel.

Share this post


Link to post

Eu las jegul asa uniform cum e ca scaunele sunt gri, asa ca cu greu se sesizeaza diferenta...

Share this post


Link to post

ahh..bine k nu am facut la fel... ma batea shi pe mine un gand sa curatz scaunele la reno (un plush gri deschis..), dar mi'era un pic teama exact de acest rezultat shi, coroborat cu lenea, a dus la taraganarea actziunii..

nu shtiu cum actzioneaza biocarpet, dar shtiu ca exista shpreiuri de curatzat tapiserii bune (liquymoly, etc)..

asha ca nu e chiar o cauza pierduta..

Share this post


Link to post

In Metro ai sa gasesti un sprai Italian pentru curatzat tapiseria . Eu l-am folosit si a dat rezultate chiar si la pete grase . :idea: Modul de utilizare vezi pe ambalaj . Tip : unele au un miros asa de patrunzator si persistent de-ti cade parul din nas , asa ca mirose intii si cumpara dupa , eu am ales miros de portocale care este discret si nu persista . :wink:

Share this post


Link to post

Stai sa dai cu WD 40 prin masina (eu am dat toate balamalele si broastele) si ma intreaba lumea daca am dat cu Raid de gandaci :lol: Bine ca nu tine mult duhoarea.

Share this post


Link to post

si eu la fel am facut cu wd 40 dar am gasit un silicon de chedere, plastice care miroase frumos

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...