Jump to content
Sign in to follow this  
ileana

Virusi Informatici Si Virusuri Biologice

Recommended Posts

daca "s-ar abera" si niste medici, as da si eu copy paste la dialogul lor...ar fi o lucrare inedita...

Share this post


Link to post

Meseria mea este sa fac cladirile in care stati voi si integrati/moderati/aberati.

 

@ileana: fata, tu faci lucrari la primarie "involving" virusi?

Share this post


Link to post

:o fftopic:

aha

propun schimbarea numelui topicului in:

"ce lucrati, cat de tari sunteti, cat de tare aberati, ce virusi v-au trecut prin cap"

se pare ca maxx, eu, sebian, nfs, alx si doar partial ileana .. ne-am facut datoria

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

eu la primarie "involving" alt gen de virusi si virusuri...scapi usori de ei...e de ajuns o hotarare judecatoreasca :D

Share this post


Link to post

Unii nici macar nu definesc virusurile biologice ca fiind VII. Sunt doar niste ADN + invelis de proteine, departe de a fi o celula vie completa si viabila. Nici macar nu se reproduc singuri, ci modifica ADN-ul celulei gazda care in loc sa se divida normal, produce alt virus.

Exista o teorie care sustine ca o celula vie are o dimensiune minima ca sa poata trai independent... am uitat cat. Au fost descoperite niste nanobacterii care par sa fie vii si independente desi sunt mult sub dimensiunea aia acceptata, si exista inca niste controverse daca sunt sau nu considerate vii. Virusii sunt mult mai mici si decat nanobacteriile alea, fiind deci catalogate de biologi ca nefiind vii.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...