Jump to content
Sign in to follow this  
cpop

Taxare Romtelecom

Recommended Posts

Mosule am citit ce a scris Laurentiu ...dar tot nu-ti inteleg intrebarea?

Edited by law

Share this post


Link to post

In fine, ma innarmez cu o copie dupa buletin (buletinul original nu cred ca mai este), ceva acte de casa si am sa incerc sa sun la ei sa cer desfiintarea postului telefonic, ca sa scap de nemernicia asta.

Telefonul il platesc ceva gen 500 de lei vechi pe luna, uneori moka, nu mi-am batut capul, pana la moartea bunicului meu tot la fel venea, numai ca il platea prin cec probabil. Bunicul meu a decedat in noiembrie 2005, deci de atunci ar fi trebuit sa ma duc sa desfiintez telefonul.

NU, nu sunt eu mostenitor, legal va fi tatal meu, ideea este sa inchei toate socotelile cu romtelefonu' fara datorii. Am mai incheiat la dialog cu 300 de mii acu cativa ani si n-am mai putut sa-mi fac la connex mai tarziu. Din fericire a venit orange-ul si s-a sters datoria asta si am scapat. Dar asta e un motiv in plus pentru care vreau sa termin cu ei. Daca o iau asa, ar trebui sa le platesc cam 1-2 milioane datorie pe perioada aia, bani cu care mi-as plati mai bine mobilul, in conditiile in care, din noiembrie si pana acum eu am primit cam 15 apeluri pe fixul ala, si asta din cauza lu' maica-mea si a vecinei de dedesubt care maraia ca de ce fac zgomot. De dat telefoane nici pomeneala. De asta nu-mi convine sa le platesc de-aiurea banii aia. Macar ii vorbeam naibii.

Share this post


Link to post

Off topic

Iti explic pe PM. :) Daca esti cine cred eu ca esti... cu placere.

Share this post


Link to post

Laurentiu, sfatul meu este ca trebuie platit telefonu' musai... crede-ma stiu ce vb..cu cat mai repede cu atat mai bine!

Hai sa auzim de bine, fara probleme! :)

Edited by law

Share this post


Link to post

@laurentiu: Incerc sa te ajut eu. Da-mi un PM. Personal nu as plati in cazul tau..

Share this post


Link to post

@Laurentiu> Sunt de acord cu law, prietenii stiu de ce :) Dar poate scapi mai usor, mai intereseaza-te.

Share this post


Link to post

Eu in momentul asta nu figurez cu nici o gaura la ei, ba chiar am achitat in avans pe vreo 2 ani, adica 10 mii de lei. Tot ce vreau e sa desfiintez telefonul si sa nu mai dau nimic in plus. Asta vreau, sa nu se prinda ca proprietarul nu mai este cam de multisor.

Share this post


Link to post

Şi uite aşa apar vorbele, cum că Romtelecom-ul facturează... morţii :(

Odihnească-se fără mobil.

Share this post


Link to post

Gata, am rezolvat. Am sunat la 930, m-am dat drept proprietarul, am dat datele de pe buletin, m-au intrebat la ce serviciu trec, am zis mobil ( :P ) si am scapat, intr-o luna de zile se desfiinteaza.

In secunda 2 eram cu mana pe foarfeca sa tai firele :dizzy:

Share this post


Link to post

Hehehhehe te joci cu focu' ...Vezi sa nu te arzi...Despre falsul privind identitatea si despre falsul in declaratii ai auzit?

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

Pt. law

 

Dar despre HOTIILE celor de la ROMTELECOM...ce zici?

Share this post


Link to post

Ai probe?.....Fa sesizare (plangere, denunt)! Nu ai ... vb degeaba nu te va baga in seama nimeni!

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post
Hehehhehe te joci cu focu' ...Vezi sa nu te arzi...Despre falsul privind identitatea si despre falsul in declaratii ai auzit?

Si cine (se) sesizeaza? Si apoi cine cum dovedeste asta? ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

E foarte, foarte greu...Ai ma tommy, ma dezamagesti...ma gandeam ca te prinzi repede...ce-i asa de greu?... ia mai gandeste-te poate iti dai seama in cele din urma...sa ma anunti cand ai gasit raspuns la intrebare...dupa care confruntam raspunsurile...ok?

no offence... :) )

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post
Despre falsul privind identitatea si despre falsul in declaratii ai auzit?

 

nu a dat declaratie pe proprie raspundere, pe hartie, semnata... din cate stiu eu, in Romanica vorbeala la telefon nu se considera ca fiind purtatoare de raspundere ;) , nici contractuala, nici de alt fel.

Edited by zet

Share this post


Link to post

Esti sigur?...Mai zet daca taceai filozof ramaneai ;) Serios? @-) Si apropo ce-i aia "vorbeala"? :) )

Edited by law

Share this post


Link to post

Nu sunt 100%. Ma voi documenta si voi posta.

Share this post


Link to post

Tocmai au scumpit abonamentul mai mult ca la un mobil.

Vrei hotie mai mare ca asta. La genul asta de hotie ma refer.

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

Tribunule nu-ti convine..reziliaza contractul cu ei si gata...nu-i greu...Mai cum naiba sa fie hotie?..Te intreb asa...stii ce spune art. 208 (furt) Cod Penal? ...lectureaza-l si dupa aia vb...

Edited by law

Share this post


Link to post

De reziliat, l-am reziliat.

Iti spun ca-i hotie, pt. ca orice majorare de tarife se face cu NUMAI CU ACORDUL STATULUI ROMAN, si in cazul asta au dat spaga la greu ca sa mareasca in asa hal tarifele.

 

Cand dai spaga, eu o numesc HOTIE.

 

Nu stiu ce scrie in articolul ala sau in altele.

SI VOI FI FOARTE FERICIT CAND VOI REUSI SA MAI CONVING PE CINEVE SA RENUNTE LA romtelecom.

Share this post


Link to post

Law.. Omul a spus hotie nu furt. ;)

Uite pe linga 208-ul tau.. dictionarul meu :

HOŢÍE s. 1. v. furt. 2. v. fraudă. 3. v. escrocherie. :D

Share this post


Link to post

Mai tribunule ce numesti tu hotie este dare de mita toata ziua! Vezi ca incurci infractiunile...

Tommy ma faci sa rad!ahahahahahahhahahahahahhahah...Mai ce spune dictionaru tau? :P

Edited by law

Share this post


Link to post

De ce amestecaţi voi limbajul (era să zic "dicţionarul") juridic cu cel, hai să-i zicem "de rând". N-o să vă prea înţelegeţi. Că altfel, n-ar mai exista... avocaţi :)

Share this post


Link to post

Hai sa va zic si eu o poveste cu Romtelecom:societatea x are mai multe puncte de lucru si inclusiv mai multe posturi si mai multe coduri de abonat.Pe un cod se emite o factura,pe alt cod alta factura.Pe unul am deluat bani si pe unul de dat.NU SE FACE COMPENSARE intre cele 2 coduri decat pe baza de cere.Repet este vorba de aceeasi societate.Eu nu am inteles asta.Dar ma rog,stiu ei.

Share this post


Link to post

Asta sunt convins că a rezultat în urma "evoluţiei istorice". Unificarea codului de abonat pentru mai multe servicii este o chestie relativ recentă la RT (<2 ani), iar pentru situaţile existente la data implementării nu ştiu dacă s-a făcut vreo operaţie "de la sine" (probabil că nu).

Nu uita că asta e totuşi cu dus întors. Sunt firme, cu "autonomie teritorială", care preferă plăţi "locale".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...