Jump to content
Sign in to follow this  
AND

Dacia Logan 1.4 Laureate

Recommended Posts

Bine am revenit pe forum! :) >- ..missed me? Hai recunoaste-ti! Nu-i asa ca nu s-au mai incins spiritele p'aici de cand am plecat?..pardon , de cand am fost expediat. :) )

 

Masina o am din Iulie , si pana acum , per total sunt multumit de ea. Chestiile care nu-mi plac , sunt :

- Prima treapta de viteza ! .. cred ca pleaca mai bine de pe loc in marchearriere!!! :wallbanger:

- Urca relativ greu in ture pana la 3000rpm , de unde are cuplu max si prinde viata.

- Consumul de 10.8l/100km urban ..dar nici n-o iert , si rar circul prin zone neaglomerate.

- Cauciucurile Kormoran .. DE TOATA RUSINEA! ..bine ca s-a mai lasat pedala de frana si prinde ceva mai jos , ca ma saturasem de cate ori derapam la frane usoare dar puse brusc! Derapeaza pe asfalt uscat mai usor decat pe ud.

- Vizibilitatea la dat-ul cu spatele.

- Zgomotul motorului dupa 3000rpm ..se mai linisteste dupa 4000.

post-1002-1132569466_thumb.jpg

post-1002-1132569479_thumb.jpg

post-1002-1132569486_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mda .. chiar ma-ntrebam intr-o seara ...pe unde-o fi AND asta de tace malc :) .

Cat bagi rata la ea ?

Share this post


Link to post
- Prima treapta de viteza ! .. cred ca pleaca mai bine de pe loc in marchearriere!!! :wallbanger:

- Urca relativ greu in ture pana la 3000rpm , de unde are cuplu max si prinde viata.

-

 

Adica treapta I de viteza este prea scurta sau prea lunga?

E normal sa "traga" prost la turatii scazute deoarece motorul satisface euro3, scazand avansul la aprindere in asemenea regimuri pt scaderea emisiilor de oxid de azot. Vei obtine un consum mai bun daca schimbi intr-o viteza superioara pe la 3500rpm si nu rulezi sub 2000rpm nici macar in regim constant

Edited by Senna

Share this post


Link to post

@Lucian : Nu am rata la el , ci doar la banca. (Facusem un imprumut mai mare , dintre care mi-au ramas doar 8000 euro pt o masina + CASCO + alarma si optionale). Deci masina este platita in totalitate!

 

@Senna : Adica este prea SCURTA!

 

@Tommy : Mersi pentru salutari :drinkers:

Share this post


Link to post

IN ACEASTA SECTIUNE va rog sa discutati EXCLUSIV despre masina ... mesajele off-topic vor zbura acolo unde se duc cocorii cind se duc ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...