Jump to content
Sign in to follow this  
andreib

Autocolante Bord

Recommended Posts

Am gasit pe net autocolante (diversec culori, imitatie de aluminiu/lemn) care din poze par sa arate bine pe Nubira :-? . Ceva de genul . Eu as fi tentat de ceva imitatie de Aluminiu dar nu am vazut la noi asa ceva. Am trimis un mail in engleza la site-ul de mai sus sa ii intreb daca livreaza si la noi si astept un raspuns :) .

Share this post


Link to post

Eu am vazut imitatie mahon pt cielo in Iasi. Erau facute in germania, pret 1.7 milioane.

Share this post


Link to post

@andreib> Aşteptăm cu interes ce aştepţi şi tu. Poate comandăm în cor. :idea:

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

algernon.ro astia au cred ce cautati voi...dar vand cu metru patrat cam asa!

Share this post


Link to post

Nu stiu daca foliile de la algernon merg pe plasticul de bord. Foliile orafol-oracal care le au ei au cam alte intrebuintari. Poti incerca cu o folie de banner care este mai elastica sa zicem. Seria 451 la ei-am incercat pe dacie si s-a zgariat ca naiba.

Share this post


Link to post

Am primit mail din Polonia de la vipauto. Se poate face livrarea in Ro prin posta (cca 30 eur livrarea, max 30 buc /pachet). Preturile sunt urmatoarele:

 

only personal cars (for truck we have other price list)

25 EURO/colour : ligth wood , dark wood,root, carbon, blue, yelow,red

 

30 EURO colour : aluminium, black

 

35 EURO colour : techno, carbon plus

 

Plata se face prin banca in contul firmei in Pl. Singura problema ar fi la vamuiala la noi dar sper sa ne descurcam noi. Exista autocolante pt toata gama Daewoo, o sa cer unele poze mai detaliate sa vad cum arata exact.

 

PS: Nu ma intereseaza din asta la metru ca nu gasesc ce vreau eu si nu va iesi kulmea. Ca idee, elemente din consola centrala la Vw Passat modelul precedent erau tot infoliate din fabrica.

 

PPS: Doritori, ca sa facem un colet?

Share this post


Link to post

Eu, pt. Nubira 2, dar nu ştiu ce culoare e mai ca lumea din imitaţiile de lemn.

Share this post


Link to post

Eu, pt Cielo...aluminium :>

Edited by Cristaky

Share this post


Link to post

si eu una..aluminium sau black..ma mai gandesc

Share this post


Link to post

pai intru si eu cu una culoarea :-? ...techno pt. cielo

Share this post


Link to post

O sa solicit cateva poze mai clare decat cele de pe site iar comanda se va face pe baza unei liste intocmite si (probail ) un avans dat probabil la o intalnire. O sa revin cu detalii in cateva zile.

 

PS: Vreau sa se inteleaga faptul ca nu este un topic de bursa, eu nu castig nimic din asta ci doar faptul ca impartim cheltuielile de transport.

 

PPS: La preturile date mai sus se va mai adauge o cota din cheltuielile de transport si, probabil, o cota din ce se va plati la vama.

Share this post


Link to post

Ar fi bine sa-ntrebi un comisionar, inainte, care-s taxele vamale ptr produse. Sa nu te trezesti ca-ti baga un 25-30% pe fiecare articol-n parte ca te arde.

Share this post


Link to post

alea gen mahon sunt kitsch numer 1. cele care imita aluminiul mai merg ...

Edited by steph

Share this post


Link to post

am sa vreau si eu in curand tot aluminiu pentru trabi si poate pentru cielo ;)

Share this post


Link to post

taxele vamale sunt 0, trebuie platit doar TVA, adica fix 19%.

Share this post


Link to post

Dupa ce faci rost de poze cu toate modelele,sa vedem clar ce alegem,ma bag si eu!

Share this post


Link to post

OFF TOPIC tie-ti trebuie musai rosii! Sa se asorteze!

Share this post


Link to post

Folie cumparata si aplicata de mine. Am dat 600 de mii pe ea in primavara

post-2167-1131183314_thumb.jpg

post-2167-1131183462_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mi-au trimis si 2 poze din Polonia

 

PS: Tu de unde ai luat folia, exista si alte modele (in speta imitatie de aluminiu) si cum ai reusit sa o lipesti dupa forma (la caldura sau cum?).

post-484-1131184529_thumb.jpg

post-484-1131184538_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Foarte frumos, dar eu vreau folie galbena sau verde, credeti ca are pe undeva? :-?

Share this post


Link to post

am scos tot capacul cu ceasuri si cu butoane, am scos butoanele si am taiat folia in forma bordului si unde dadea sa se deslipeasca am pus putin super atac. Dupa care am bagat butoanele si gata. Folia am gasit-o in c-ta dar magazinul nu mai exista.

Share this post


Link to post

Se pare ca trebuie sa cautam pe net un magazin in bucuresti, unde sa gasim si noi niste folie de bord. Sau cand putem aduce ca vad ca taxele vamale sunt 0. :-?

Share this post


Link to post

am 2 prieteni care deschid in curand un magazin dar cred ca cel mai devreme livrarea se va face dupa sarbatori si din cate am inteles trebuie dat un avans.Folia este originala si adusa din Germania

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...