Jump to content
Sign in to follow this  
AND

Renault Modus

Recommended Posts

Nu, ideea e ca s-a facut o campanie de promovare destul de mare acolo. Acum testeaza rezultatele - cati au retinut brandul si ideea.

 

Partea proasta e alta - acum am vazut - targetul cica este compus din persoane de 50-60 de ani. Asta chiar nu inteleg; l-am intrebat daca sigur asta vrea si nu se adreseaza totusi persoanelor mai tinere. Sa vedem...

Share this post


Link to post

E cam ciudat, dar imi confirma parerea despre modul de gandire al lui alx.

 

( =)) =)) =)) )

 

Mai bine i-ar interesa ce probleme au avut oamenii cu masina, nu cum au perceput reclama.

Share this post


Link to post

E prea devreme...abia s-a lansat :)

 

Si in general se testeaza campania publicitara.

Share this post


Link to post

Astea-s jantele luate din Metro.

 

Ca un "tuning" ma gandeam sa le vopsesc spitele negre. Vopsite calumea, intr-o vopsitorie in camp electrostatic cu degresare si tot tacamul. Ce parere aveti?

11.jpg

22.jpg

Share this post


Link to post

Ar merge, cred. Incearca mai intai in Photoshop si vezi cum ar arata... Si poate gasesti capacele cu Renault...

Share this post


Link to post

Eu sunt curios de parerea mecanicilor asupra masinii, cum le place sa lucreze la un Modus. =))

Share this post


Link to post

Nu vrei sa stii... Iti dai seama daca trebe data jos bara fata la schimbul de ulei... exact ca la tico cu a/c... numai ca acolo se dadea nr jos, nu toata bara...

 

Ma ajuta cineva cu o innegrire a jantelor virtuala? numai spitele, fara inelul exterior.

Edited by alx

Share this post


Link to post

Daca tot te joci virtual, incearca si o pulbere, nu prea e pe toate drumurile :)

Share this post


Link to post

Pana vine photoshop-ul, baga un ochi si aici. Nu e cine stie ce dar poate iti faci o idee.

Mai poti sa incerci si cu o rola de izolir band negru, cu care acoperi spitele.

post-79-1142454115_thumb.jpg

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Daca pui poze clare si curate te rezolv in 5 min

asa muncesc degeaba, iese ca dracu contrastu cu cauciucurile murdare.

Share this post


Link to post

Alte poze n-am iar sa le fac acum, te-ai uitat afara?

Share this post


Link to post

Azi am inceput sa ma interesez de revizia de 15k km.

 

In CT la reprezentanta de la iesire spre Valu lui Traian mi-au spus ca ma costa 6 milioane fara filtru aer si filtru polen (cica le schimba la 30k)

 

In Buc, la Serus, cu toate filtrele schimbate ma costa 12.5 milioane

 

Ma voi duce in Sibiu unde ma va costa 4 milioane + uleiul pe care-l voi cumpara din Carrefour Elf Excellium 5w40 cu ~ 1.3 milioane. Manopera in sine doar 600k...

Edited by alx

Share this post


Link to post

RENAULT FAN! Why should u pay more when u can have the same problems at a lower price? se potriveste mai mult la Chevrolet, in conditiile actuale. Si revizia mai scumpa, si masina mai scumpa...

Cat e filtrul de polen?

Share this post


Link to post

900k. Adevarul este ca nu am intrebat la mai multe service-uri din buc dar Serus este cel mai serios...

depinde cu ce compari, stimabile... reno nu e mai ieftin decat chevrolet...

Edited by alx

Share this post


Link to post

Sincer decat sa dau 12.5 mil pe o revizie mai bine ii dau foc ;)

Share this post


Link to post
900k. Adevarul este ca nu am intrebat la mai multe service-uri din buc dar Serus este cel mai serios...

depinde cu ce compari, stimabile... reno nu e mai ieftin decat chevrolet...

Daca e filtrul de polen de 750 de mii ce trebuia sa-l montez si eu... Noroc ca am gasit de Solenza, cu 280 de mii.

Au vrut baietii (draguti) la service sa mi-l schimbe, dar le-am zis sa nu se deranjeze, n-am nas atat de pretentios incat sa merite filtrul ala, tot n-ar filtra fumul de la camioane.

La fel sa faci plinul la antigel si la LICHIDUL DE SPALAT PARBRIZUL, altfel or sa fie la fel de draguti sa ti-l completeze (si sa-l factureze, bineinteles).

La Apan Braila, o revizie de 15 mii la Symbol dci a costat 507 ron, http://www.reno.ro/index.php?showtopic=433...st&p=600454 , dar n-a prea dat omu' prea multe detalii.

 

Elf Excellium am pus si eu in motor, dar de-acum jar sa manance.

Si eu ma gandisem la alternativa de a face reviziile in alta parte daca nu-mi convine, dar se pare ca nu m-au furat prea tare.

Share this post


Link to post

Filtrul de polen e diferit de clio. Il voi schimba numai dupa ce-l voi analiza dar masina a mers 98% in buc...

Filtrul de aer il schimb OBLIGATORIU, nu ma intereseaza daca vrea service-ul sau nu. La fel si filtrul de motorina.

Share this post


Link to post

mai bine pui un filtru de aer sport daca asta de modus e scump !

 

uite sper ca nu e prea tarziu

post-285-1151089200_thumb.jpg

Share this post


Link to post

".... uleiul pe care-l voi cumpara din Carrefour Elf Excellium 5w40 cu ~ 1.3 milioane" vezi ca este la Metro oferta cu 900.000!!!! Acelasi ulei evident!

Share this post


Link to post

Eu stiu ca e in jur de 1 mil = 4l si eu am nevoie de 5 => 125 - 130 RON.

 

Multam Topser dar am renuntat la idee, cel putin pana se zgarie rau.

Share this post


Link to post

Uite oferta...spun asta pentru ca si eu tb sa cumpar un bidon..mai intai tb sa ma interesez la renault c-ta daca accepta sa vin cu uleiul meu! :) >-

post-712-1151343310_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Reno CT nu te accepta cu uleiul tau, am intrebat eu. Cel putin aia de la iesire spre Valu/Basarabi.

Share this post


Link to post

...ma gandeam eu! la cat sunt de incuiati!!!!!!!!!!! asa platesc dublu uleiul la ei, desi imi pun acelasi ulei!

Share this post


Link to post

nu, iti pun ulei mai prost. adica 10w40 in loc de 5w40. asta daca nu vrei sa dai un milion in plus pe 5...

darem, esti diesel sau benzina?

Share this post


Link to post

..sunt diesel! 1.5dCI.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...