Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Chiar ma gandesc sa-mi schimb husele...am niste pungi de la niste costume...

 

Generatia ceolofan pe scaunul din logan sa tina mai mult si telecomanda-n punga.. :) )

Share this post


Link to post
Oltcit BITURBO :scarpin: o fi cosar ?

Pepinno, a fost masina ta cumva inainte? > :)

Share this post


Link to post
Oltcit BITURBO :scarpin: o fi cosar ?

 

8-}

...sau probabil ca sunt tunuri de fum pentru a se camufla de radarele de DN1...

=))

Share this post


Link to post

l-as bate pe asta care si-a batut joc de masina asta :spumelagura:

post-285-1135970759_thumb.jpg

Share this post


Link to post

ce maisna este ? VW golf 1 ? mutant

 

NU mai cita mesajul anterior!

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

Radetzi voi dar exista in Buc un Oltcit Turbo cu care nu cred ca se pune nici o masina Daewoo dp forumul asta ;)

Share this post


Link to post

Da, Oltcit turbo care are 80 si ceva de cai, clar nu se pune nimeni cu ea!

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

Defapt are cam 100 si e foarte usoara masina intamplator..sau nu!

post-109-1135974038_thumb.jpg

post-109-1135974053_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Chiar ma gandesc sa-mi schimb husele...am niste pungi de la niste costume...

 

Generatia ceolofan pe scaunul din logan sa tina mai mult si telecomanda-n punga.. :) )

Ia nu mai radeti de bietu' om > :) ... asa umblam si eu in primele zile dupa ce am luat apa in masina (patzania cu inundatia) :D

Share this post


Link to post

soran: tot cazan e, si sunt destule cielo care ii rup fulgii, chiar si pe forum... oltcitul cu motorul original sau cu adaptari de citroen nu prea trece de 80 de cai maxim-maximorum... are el dyno ca sa stie?

Share this post


Link to post

Plus ca pe forum mai sunt si Leganza, Nubira etc... Nu mai vorbim de masinile modificate...

 

A reusit sa pozeze careva Logan-ul ala "tunat" care e prin zona Mall Vitan? E rosu si zici ca a venit cineva si a turnat galeti cu fibra pe el si s-a scurs... Ingrozitor...

Share this post


Link to post

Si Dacia alba turbo. Nu am aflat inca cit baga la ora. :) )

Share this post


Link to post

oameni..

olcitul ala turbo, (care nu e din bucuresti.. ) e se pare destul de capabil.

si ce e super la el, nu are kitchisme.. acum cat a scos din motorul original cu turbo si alte reglaje nu stiu dar se pare ca destul e mult.

hai sa vorbim de alea penale...

Share this post


Link to post

Dracia+backlamps de la U650 Street model (Offroad model nu le are decat ca optiune)=Ferari :dizzy:

Adaug si poza cu botul sarmos si spoilerul stil "faras". Am vazut pe viu la o alta dacie cu spoilerul asa cum "matura" asfaltul la viraje. Pana s-a rupt.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Stopurile sigur nu-s de remorca de aia puturoasa de tractor? :-?

Share this post


Link to post

Ba cred ca da sunt de TV modelul mai nou, insa a fost ceva de munca acolo. Oltcitul respectiv e in Bucuresti un timp si asteptam provocari de la orice Nubira sau Leganza dupa forum. Nu viteza la acceleratie pana in 100!

Share this post


Link to post

"Radetzi voi dar exista in Buc un Oltcit Turbo cu care nu cred ca se pune nici o masina Daewoo dp forumul asta"

 

 

@SORAN: da pana in 20 km la ora nu vrea? sau hai ce naiba pana in 60 km/h...daca tot te chinui sa faci ceva dintr-o masina... faze de genu hai sa facem pana in/la 100km/h etc...nu tata, cursa pe 400 m si dupa vezi ce iti poate masinuta...

 

@"Oltcitul respectiv e in Bucuresti un timp si asteptam provocari de la orice Nubira sau Leganza dupa forum. Nu viteza la acceleratie pana in 100!"

 

Te rog, pai asa de renumit e olcitul ala incat el asteapta provocari?? =)) =)) ...poate el sa provoace nu sa fie provocat... daca vrea cu nubira si leganza...

Share this post


Link to post

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=124...r=asc&start=150

 

pai se pare ca a ajuns la 115 caluti (de fapt a fost o crestere de 15 nu se stie de la cat),

si ajunge la o adica si la 150 cai @-)

 

si nu cred ca asteapta provocari de la devuuri ca a rupt a6-uri si passaturi :)

 

loganul rosu l-am ratat si eu la poza, dar sper sa-l prind, am promis si anul trecut

 

 

later edit: dar pasiunea e pasiune

 

 

ps: sper sa nu fi suparat pe nimeni ca am dat linkul de mai sus. in caz contrar rog sa se stearga..

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

A dracu' comparatie Oltcit de 600kile vs Audi de 1.800kile mor p'astia cand ii vad si inca ceva aia nu sunt 400m nici sa ma...mai mult de 200 nu sunt X( .

Share this post


Link to post

Pai asta inseamna o masina sportiva, bre: maresti puterea motorului si scazi greutatea. Crezi ca de aia s-a pus limita de greutate in jos la Formula 1?

Share this post


Link to post

alezz: da ce ai ma cu masinile de 600 de kile , a?, aa? :P

oltcit nu are 600 are vro 900 si ceva, si pana nu il vad la legale dati-mi voie sa fiu toma necredinciosu, vreti neaparat un filmulet cu mine batand la cur un megane II? se rezolva...

zmeu: masina sportiva? macar 400 m sau 1000 sau daca nu indemanare sau raliu, astea sunt probe...

Share this post


Link to post

Nu vorbeam exact de masina asta, vorbeam in general. Si in general o masina usoara se descurca mult mai usor in cazurile spuse de tine.

 

Si Oltictul are sub 900 de kile (cel putin al meu atata avea).

Share this post


Link to post

850 are Oltcit-ul!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...