Jump to content
Sign in to follow this  
to_the_limit

Nedumerire Achizitie Cielo

Recommended Posts

Salut,am fost la dealerul Daewoo de la mine din oras cu scopul de a lua niste oferte,info dar mi-a fost pus in vedere faptul ca daca vreau sa cumpar un autoturism de la dansii ei nu fac vanzari momentan pana cel putin 15august ptr nici un autovehicul,cu toate ca pe stoc erau masini.

Are cineva idee despre ce e vb,omul de acolo refuzand sa dea alte amanunte,le-a expirat licenta de productie ptr cielo(asta fiind automobilul car ema interesa),e asa deasa ceata in ceea ce priveste achizitia fabricii pe 1 septembrie?

 

va multumesc

Share this post


Link to post

daca are legatura cu expirarea licentei is curios de ce nu vand de pe stoc.. :-? sa fie cumva o problema la cielouri? sau pur si simplu societatea respectiva are probleme financiare si nu are legatura cu daewoo romania? :mda:

 

 

Apropo: stie cineva cand a expirat licenta de produs automobile daewoo la craiova?sau cand expira (daca nu a expirat deja)?

Edited by maximus

Share this post


Link to post

Cielo expira anu asta in octombrie,nubira in 2006 iar matizul in 2008.

Share this post


Link to post

Cu toate ca sunt :o fftopic: tin sa-l salut pe to_the_limit! Bine ai venit si sper sa te citim cat mai des pe aici! Bafta la Cielo!

Share this post


Link to post

Fabrica este in revizie pana pe 15-20 august dar masinile ramase pe stoc se vand, nu au de ce sa nu se vanda.

Problema este la dealer-ul respectiva nu la daewoo.

Oricum nu mai gasesti decat exe deocamdata, si ala destul de greu.

Licenta expira in oct. 2005, dar cu posibilitate de prelungire.

Mai nou, statul roman incearca sa obtina 51% din actiunlie fabricii de la craiova pentru a o putea revinde sau incredinta unui producator.

Suma oferita de guvern este 45 mil euro dar inca se negociaza.

Daca imi spui din ce oras esti poate te indrum la cineva sa te ajute.

Share this post


Link to post

Cielo expira anul asta .. ITS ABOUT TIME! :D

Share this post


Link to post

sunt din Bacau,si intradevar eram interesat de cielo...nu stiu exact varianta...probabil tot un exe..dar sa inteleg ca cielo e terminat din octombrie..?

Share this post


Link to post

Exista un singur dealer in tot orasul? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Nu, sunt doi... Hellcat insa a cumparat de la reprezentanta din Focsani.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...