Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

Turismul romanesc

Recommended Posts

Eu azi am venit de la mare, si ma incadrez in categoria turist. Preturile sunt ca in Galati, ma refer la restaurant. La chioscuri nu se pune problema ca ar fi mai scump (paine, rosii, salam, tigari sau ce vreti sa mai luati). La restaurant: ciorba de burta 55.000, cafeaua 30.000, cocteil de pui 55.000, salata bulgareasca 45.000, pepsi la 1/2 45.0000, bere tuborg 50.000 sticla de 1/2. Deci vorba cantecului, bautura-i "fudulie", mancarea e ieftina.

Dimineata, ochiuri cu cascaval 35.000, ceai 20.000.

 

La "tava-npinsa", eu nu frecventez ca ma enerveaza statul la coada, dar m-am uitat la preturi: ciorbele dela vacuta la piept de pui sau perisoare, intre 30.000 si 35.000, pulpa de pui la tava 40.000, varza calita 20.000, porc la tava 60.000 etc.

 

Deci pentru buzunarele de romani normali. Daca vrei sa mananci la yakis, e problema fiecaruia... cum isi bate joc de bani, nu-i asa? :)

 

Cu stima.

 

PS Preturi la Hanul Piratilor, 100.000 persoana si 90.000 masina. Frumos ca de obicei, plaja curata, nisipul bun, apa nu mai zic, doar toiletele cam lasa de dorit fata de alti ani. Din pacate.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Oameni buni, tin sa va spun ceva pareri despre cum vad eu ceea ce se intampla cu turismul romanesc, indiferent de locatie.

Intai si intai, vreau sa stiti ca eu sunt din Constanta, nascut acolo, trait acolo pana pe la 25-26 ani. NU e ok ce se intampla pe litoral din punct de vedere turistic. Nesimtirea e la ea acasa.

Acum locuiesc in Bucuresti, dar vin in continuare pe litoral foarte des (acolo locuiesc parintii, familia). Uneori, ca si in acest an, platesc si cazare la hotel. Am vrut sa imi petrec un weekend la mare cu sotia. A fost dezastru. Ignoranta, nesimtire, oamenii aia habar n-au ce inseamna turism. Nu pot sfatui pe nimeni sa mearga la mare in Romania atata timp cat soselele se blocheaza catre litoral si inapoi, la drumuri se lucreaza exact atunci cand e mai aglomerat, ospatarii se uita la tine de parca nu le-ai plati, mancarea e veche si prost facuta, etc. Litoralul romanesc nu e decat o mare dezamagire.

Insa, exista llocuri unde se intampla si lucruri bune. De exemplu, in acest weekend am fost in Bran. Mai exact in complexul turistic, Vila Bran. EXTRAORDINAR! Oamenilor de acolo chiar le pasa cum te simti. Preturi absolut ok, ospatari care fac recomandari, iti ureaza distractie placuta, pofta buna etc.

Receptie la nivel occidental, jocuri, atmosfera de vacanta in adevaratul sens al cuvantului.

 

Intelegeti cum doriti, insa eu vreau ca de banii pe care ii dau sa ma simt cel putin bine. Ceea ce nu se intampla pe litoralul romanesc.

Share this post


Link to post

Problema este ca romanul zice...merge si asa, se multumeste cu putin!

 

Am fost in week-end la Sinaia si ieri am zis hai si noi la cota 1400. In drum am vazut Poiana Stanii Regala, insa ne-a costat 30 RON.

La intrarea pe drum este indicator cu accesul autovehiculelor interzis cu exceptia riveranilor. Ne-am gandit ce sa facem, o luam pe jos sau cu masina? Nici nu stiam ce este acolo, daca este sau nu cabana.

Cunosc foarte bine Sinaia, insa locul acesta mi-a scapat.

 

Am stat noi ne-am gandit, in timpul acesta coborau si urcau masini si am zis hai si noi cu masina ca nu avem timp sa o luam la picior. Dupa un drum chinuitor am ajuns la cabana. Un loc ascuns superb!

 

Am baut o bere, am stat la soare si faceam planuri sa mai venim si stam 1 saptamana.

In acelasi timp proprietarul suna si cheama politia "hai ca ai 20 masini aici"! Cand am coborat in Sinaia, pe drum politia, oprea toate masinile care coborau de la Poaina Stanii.

 

Eu una nu am ce sa mai caut acolo, i-am si spus...am facut consumatie, ma gandeam sa mai recomand acest loc prietenilor, insa din partea mea nici gand, doar reclama proasta si asta din principiu.

 

Daca era politia acolo pentru din propria lor initiativa mai ziceai, dar ca proprietar sa chemi politia sa-ti amendeze potentialii clienti mi se pare absurd...

 

Nu face nimeni nimic in tara asta, dar la amenzi sunt primii!

Share this post


Link to post

Daca aveai indicator cu semnul de interzis, de ce ai riscat? Faptul ca ala a telefonat, da, e jenant. Dar sansa sa fii amendata era deschisa oricum. No offense. Vina e a ta.

Tu spui ca romanul se multumeste cu putin. Cred ca nu e bine sa judecam oamenii la gramada. Fiecare are parte de serviciile pentru care a platit. Ai pretentii? Scoti banul.

Nu toti isi permit sa manance sau sa doarma in locatii de lux. Dar asta nu inseamna ca ele nu exista. De ce nu te duci la yakis? Si n-ai ce sa reprosezi, iti spun eu. Dar daca vrei sa mananci pe plaja, la terasa, hamsii prajiti, sa bei bere la pahar de plastic si sa dormi la 2 stele, nu e cazul sa ai aceleasi pretentii.

Parerea mea este ca unii romani merg la mare cu buzunarele goale, dar au pretentii sa fie tratati ca si cum ar fi plini de bani. Turismul, oriunde si oricand se face cu BANI.

Nu neg ca sunt ospatari nesimtitit pe lumea asta, dar mergi si la localul de alaturi si poate vei gasi oameni de treaba. Ai de unde alege, ce naiba.

 

Acum as dori sa pun si eu o intrebare tuturor care au fost la mare (la noi) anul asta: chiar nu ati gasit nimic de care sa va bucurati?

Share this post


Link to post

Da-ma drequ.. cum sa chemi militia si mai vrei clienti? Riverani.. intotdeauna mi-a placut semnul asta: Interzis cu exceptia riveranilor.. daca era balta cum ii spunea?

Bag si eu niste preturi la Mamaia:

Sezlong: 150k, cearsaf nu prea ai unde sa il pui.

Plaja: berea la pahar pe plaja 60k, suc, cafea: idem.

Terasa: Salata de rosii 90k, paine 60k, apa 60k.

Este ca se aduna?

Servirea? Buna si foarte buna.

Una peste alta, si fara sa iti faci deloc de cap, nici macar o discoteca: 10 bulioane de vineri seara pina duminica dupa amiaza in doi.

 

Ah si sa nu uit.. militienii stau geana sa te arda de parchezi une nu-i voie si gasesti loc.

 

Nu prea se pupa nici pe departe cu ce a fost la costinesti.. la intalnirea nationala

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Da mai, ai fost langa mine si n-am stiut? Cum draku de n-am vorbit inainte si trageam o bauta cu bere la 2 l, sa vezi ce ieftin ieseai =)) . Si un gratarel la mine in camping, dupa aia o baie in mare, noaptea cand se vad stelele... Frumos tare. Ma frate, voi parca va duceti la mare sa mancati bre. Va repeziti la haleala si pe urma va plangeti ce scump e. Da de bautura vad ca nu se plange nimeni, parca s-ar da pe gratis :) )

Share this post


Link to post

Asta e ca vorba aia romaneasca - daca ii faci romanului de zece ori bine a doua zi uita, daca ii faci un rau te tine minte toata viata.

Inca o data vreau sa reamintesc ca eu nu fac reclama litoralului, mi se rupe ce se intampla cu turismul romanesc si asa nu am eu puterea sa fac ceva, vreau doar sa va informez ce gasiti pe aici pentru a nu va mai lasa manipulati de mass media, care prezinta numai aspectele negative - la fel ca si cei carora nu le-a convenit ceva la mare. Mi se pare normal ca daca vreau sa marg in Bali (de exemplu) - zic nu ma duc pentru ca acolo sunt teroristi ca asa am vazut la tv, un localnic scrie - bai mazepa, teroristi sunt in capul tau, a fost un atentat, s-a intamplat dar acum e ok - nu cred ca asta e reclama.

Asa cum am promis, mai vin cu cateva detalii privind pelegrinarile mele prin tarisoara asta.

Drumuri proaste sunt peste tot, lucrari la tot pasul, nu e vina maicilor de la Agapia ca cei 6 km din drumul principal il faci intr-o jumatate de ora dupa ce pomenesti toti sfintii de care ai auzit. Nu cred ca e vina ospatarilor de la Mamaia ca lucrarile la tronsonul Constanta - Medgidia au inceput exact in ziua cand s-a deschis sezonul pe litoral. Romanii sunt pagubosi, pe tot ce pun mana se alege praful, pentru ca nu-i intereseaza sa faca treaba ca lumea.

In sase nopti am dormit in sase localitati la cinci pensiuni si un hotel - preturile au fost peste tot de 80 ron camera cu baie proprie - parca s-ar fi inteles. La particulari te puteai caza cam cu 20-30 ron camera, fara baie si cu wc in curte, dar foarte curat. Imi mentin parerea ca la mare e cel mai ieftin din multe puncte de vedere: celebrul colac secuiesc este la acelasi pret ca la mare 8 ron, o ciroba de burta sau taraneasca de la 6 lei in sus, o tochitura moldoveneasca intre 12-19 lei portia (la Bucuresti am mancat cu 8 lei portia doi insi si tot ne-a mai ramas).

O franzela la Vatra Dornei era 1 leu!!! La Voronet am stat dupa o bere vreo 15 min, iar la Vatra Dornei a trebuit sa ma duc dupa ospatarita sa-i platesc ca se disparuse.

Una peste alta, atitudinea lasa de dorit peste tot, nu numai la mare. Aspecte placute sau mai putin placute, de asemenea. La o pensiune proprietarii ne-au facut cafea de la ei, aveam masina de spalat automata la dispozitie si ne-au dat propriul sampon de par, ca noi nu aveam. Exemple placute am o gramada ca si neplacute, totul e sa ramai cu amintirile frumoase.

Am primit o lectie: cand am ajuns la un prieten in Bicaz, m-a intrebat - cum ti-a placut in cheile Bicazului, la care eu foarte iritat am zis - drumul m-a disperat, nu credeam ca mai exista drumuri in asemenea hal. El mi-a replicat - daca prima ta reactie despre Cheile Bicazului e ca drumurile sunt proaste m-ai dezamagit profund. Am tacut din gura rusinat si a doua zi m-am intors in Cheile Bicazului pentru a le admira - intr-adevar sunt absolut superbe.

Cred ca avem tendinta de a scoate in evidenta numai ceea ce e rau si chiar il amplificam, fara sa observam frumosul care ne inconjoara. Probabil din cauza asta suntem asa nervosi, stresati si daca cineva ne taie calea cu masina noi ne dam jos la el cu levierul pentru a-l pune la punct.

Share this post


Link to post

Ma dar parca anul asta a fost cel mai mizerabil. Cel putin in mamaia. Ca niciodata a fost. Mizerabil in toate cele.

Share this post


Link to post
Acum as dori sa pun si eu o intrebare tuturor care au fost la mare (la noi) anul asta: chiar nu ati gasit nimic de care sa va bucurati?

 

NU.

Am fost la 2Mai, vineri-sambata-duminica.

Calitatea serviciilor: undeva intre genunchiul si glezna broastei

Mancarea: proasta

Plaja: murdara

Apa: murdara

 

Cost total: undeva pe la 350-400RON.

 

Ne-am cazat la o pensiune. 90RON, baie in camera, dar n-am primit sapun. Probabil aveam faţă de nespalati. O camera similara la munte e cam 70RON. Cu tot cu sapun.

 

Seara am mers la un "restaurant" recomandat de o cunostinta. Flamingo ii spunea. A durat 45 (patruzecisicinci) de minute pana ne-a luat comanda. Desi erau 2 ospatarite la 6-8 mese. Pana a venit uitasem si ce vroiam. Hamsii. Nu avem. Pui de balta. Nu avem. Bere Golden Brau. Nu avem. Am luat pana la urma saramura si am cerut si un mujdei. Dupa 30 de minute ne aduce saramura, fara mujdei. Ii reamintesc de mujdei. Nu l-a mai adus niciodata. Saramura nu avea pic de sare, in schimb era foarte amara. Am platit exact, fara sa lasam nici un leu.

 

A doua zi, la pranz. Toate din cele 3 restaurante din sat full. Gasim pana la urma loc, chiar langa bar, unde-si duceau veacul ospataritele. Asteptam 30 de minute, timp in care ospataritele si-au tot facut de lucru pe langa noi, fara sa ne intrebe de sanatate. Ne ridicam si plecam. Oricum stand chiar langa bucatarie imi trecuse pofta de mancare la cum arăta inauntru. Asa ca mergem la magazin, luam o paine, niste gustari si niste fructe si mancam in camera.

 

Seara. Ultima speranta, hamsiile din vama. Speranta desarta, nu se mai fac ca acum 2 ani. Foarte foarte sarate si cu foarte putin mujdei. Asa ca ne-am incercat norocul in Neptun. Ospatar pus pe glume proaste, servire foarte greoaie. Nesscafe frappe fara ness (facut cu cafea cu zat) si fara frappe (adica fara gheata). Clatitele au mai fost cum au mai fost.

 

Duminica la pranz am mancat la Neptun, la "Prichindel". Multe mese goale, asa ca am fost serviti imediat. Mancarea bunicica, se putea si mai bine dar fata de cosmarul din 2Mai era excelent.

 

Plaja - gunoaie si multe alge care duminica deja puteau cam tare.

Apa - murdara, alge si tulbure ca apa de dunare.

 

Cam atat. De-abia astept sa ajung in Malta.

Edited by alx

Share this post


Link to post

Nici eu nu am gasit nimic care sa imi placa pe litoralul romanesc. Subscriu la tot ce a spus ticolino mai sus.

Apoi, eu am ce am cu lipsa de educatie, cu nesimtirea care depaseste orice inchipuire pe litoralul romanesc. Nu, nu ma voi mai duce prea curand ca si turist. Am ramas cu un gust amar. Am pretentia sa fiu tratat macar ca un om...daca precum un client nu se poate...

Edited by hades

Share this post


Link to post

Pescarusii's de vina... :) ) ei lasa mizerie, sticle de bere pe plaja, pahare goale etc...

Edited by law

Share this post


Link to post

:-W aia-s albatrosi, am mai zis :D

Share this post


Link to post

Sincer am fost mult mai incantat de cele 6 zile petrecute la Gura Portitei decat in mamaia.

Mint-mi-a placut ceva la mare: m-am dat cu banana ( :banana: nu va ganditi la prostii)

 

Am editat si am pus cateva poze de la portita..

post-1228-1155056953_thumb.jpg

post-1228-1155056968_thumb.jpg

post-1228-1155056979_thumb.jpg

post-1228-1155056989_thumb.jpg

post-1228-1155056999_thumb.jpg

post-1228-1155057013_thumb.jpg

post-1228-1155057026_thumb.jpg

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post
....

Ne-am cazat la o pensiune. 90RON, baie in camera, dar n-am primit sapun. Probabil aveam faţă de nespalati. O camera similara la munte e cam 70RON. Cu tot cu sapun.

...

Plaja - gunoaie si multe alge care duminica deja puteau cam tare.

Apa - murdara, alge si tulbure ca apa de dunare. Probabil ca servea ca toaleta la toti "cortistii" care stateau pe plaja.

...

 

Gasesti la 70 lei, cu sapun dar fara baie. Dupa cum singur ai spus ai fost intr-o comuna de la malul marii nu cred ca la fel vei face si in Malta.

Asa cum zicea si law de vina sunt pescarusii pentru mizeriile de pe plaja, numai ca pescarusii astia au maini si picioare.

In alta ordine de idei, cum inca sunt in concediu, unde credeti ca am fost in ultimele zile? Ati ghicit - la plaja in Mamaia si cum tot va plangeati voi de preturi mari, m-am dus direct pe plaja la Iaki si surpriza - nici urma de alge, apa de o limpezime cum rar am mai vazut, nu am vazut nici macar o hartie pe plaja care se vedea ca fusese proaspat greblata. Aceleasi conditii erau si pe plaja din zona cazinoului unde am fost duminica si luni.

Cat priveste preturile de la terasa din fata hotelului Iaki va las pe voi sa le verificati, pentru sezlong am primit chiar si bon de casa (pentru prima data in acest sezon):

 

post-2220-1155065862_thumb.jpg post-2220-1155065903_thumb.jpg

 

Terasa cu pricina este cea din imagine, in spate se vede hotelul:

post-2220-1155065926_thumb.jpg

 

Ca sa nu ziceti ca vorbesc din reviste, apa si plaja arata cam asa:

post-2220-1155065974_thumb.jpg post-2220-1155065999_thumb.jpg

 

Asadar, oameni buni nu va asteptati ca, in Romania sau oriunde in lume, sa primiti servicii de 5 stele la preturi de 2 stele, pentru ca vremea caritasului a trecut de mult. Cat priveste alte preturi "de la munte" comparati doar preturile de la pensiunea Varlaam si va faceti o parere cat de ieftin e, nu mai pun la socoteala ca e situata in fundul pamantului.

 

O alta distractie care am vazut-o si eu acum in Mamaia este patinoarul situat la 100m de la cazino spre hotelul Iaki. Pretul mi se pare cam piperat: pentru o ora de patinaj platesti 10 ron iar daca nu ai patinele la tine :) ) , mai dai inca 10 lei pentru ele:

post-2220-1155066400_thumb.jpg post-2220-1155066426_thumb.jpg

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

Acelasi sezlong in vikend costa 150 nu 100. De ce? Nici asta nu e jaf?

Share this post


Link to post

Jaf e peste tot in tara asta Tommita, spune-mi si mie de ce de sarbatori cresc toate preturile? De ce camera, la Voronet, era 80 lei pana joi iar de vineri pana duminica 100 lei?

Cumva pentru ca suntem o tara de profitori?

Share this post


Link to post

S-au luat dupa cei de pe Litoral. Acolo a fost tot timpul jaf, pana si in anii 70, cand erau mai multi straini decat romani prin statiuni.

Share this post


Link to post
NU.

...

Plaja - gunoaie si multe alge care duminica deja puteau cam tare.

Apa - murdara, alge si tulbure ca apa de dunare. Probabil ca servea ca toaleta la toti "cortistii" care stateau pe plaja.

 

Cam atat. De-abia astept sa ajung in Malta.

 

Deci, din nou, repet, am fost vineri, sambata , duminica la Hanul Piratilor.

 

Despre plaja "plina de gunoaie". Pozele sunt facute seara, dupa o zi plina de turisti:

post-2385-1155071043_thumb.jpg post-2385-1155071313_thumb.jpg

 

Despre apa "murdara si plina de alge":

post-2385-1155071461_thumb.jpg post-2385-1155071494_thumb.jpg

 

Uitati-va bine in jurul lor daca vedeti vreo urma de gunoi. In stanga, cu tricou verde e CieloFan, si el, ca si taica-su, un "cortist":

post-2385-1155071738_thumb.jpg

 

Undeva in fundal, se vede o "cortista" ducand gunoiul la tomberon, spre deosebire de "domnii" care stau la vile sau hotel si asteapta sa vina primarul sa le stranga gunoaiele de pe plaja (care, bineinteles, ei le lasa acolo, nu ospatarii sau albatrosii). Dupa ce isi lasa urmele ca melcii pe plaja (samburi, coji, peturi, mucuri de tigari, ambalajele de la diverse si paharele de plastic in care au baut bere toata ziua) turistul roman "domn", nu ala "cortist", se duce la vila si se plange ca n-are sapun. Noi la cort ne cumparam singuri, e 1,5 lei un sapun bunisor:

post-2385-1155071816_thumb.jpg

 

Despre apa de Dunare. Cateva poze facute pe bac, la ora 17,30 (aprox), la Galati:

post-2385-1155072386_thumb.jpg

 

De cate ori ai vazut tu Dunarea de stii ca e asa nasoala?

 

PS. Si sa stii ca apa e cateodata tulbure din diferite motive naturale, nu pentru ca am folosi-o noi ca toaleta.

 

Cu stima. Un "cortist".

Share this post


Link to post
O alta distractie care am vazut-o si eu acum in Mamaia este patinoarul situat la 100m de la cazino spre hotelul Iaki. Pretul mi se pare cam piperat: pentru o ora de patinaj platesti 10 ron iar daca nu ai patinele la tine :) ) , mai dai inca 10 lei pentru ele:

post-2220-1155066400_thumb.jpg post-2220-1155066426_thumb.jpg

 

 

dreamlike@, nu-i scump 10 lei/h, (acu' ceva ani intr-un oras din N-E tarii un bilet pt. 1,30h era 2,5 lei) ...mi se pare rezonabil (daca ai patine, chiar si fara ...pt. cei care iubesc acest sport) . Eu am fost de doua ori si ma mai duc :banana: , este deschis pana in septembrie si nu o sa va vina sa credeti gheata este naturala toata ziua nu artficiala...ma simt ca acasa, pe vremea cand eram mai tinerica si ma duceam iarna la patinoar...ce-i drept un mare patinoar...insa nu am crezut vreodata ca o sa ma dau cu patinele la mare, in mijlocul verii si la 1 m de plaja...

Asadar, iubitorii acestui sport, cu mine in frunte, se bucura din plin... :banana:

Edited by law

Share this post


Link to post

Ce mi-a parut de kko anul asta in mamaia (ca in multi ani) a fost muzica din zeci de parti. Plaja cosmote, plaja cutare toti urlau in fel si chip. Nu intelegeai nimic si te gandesti ca mai bine era numai cu difuzoarele de la radio vacanta. Nu ma deranjeaza muzica, imi place chiar, dar sa fie muzica nu zgomot.

Share this post


Link to post

Nu mai exista/emite Radio Vacanta?

Share this post


Link to post

Exista dar undeva intr-o particica...

Share this post


Link to post
Gasesti la 70 lei, cu sapun dar fara baie.

 

Ba cu tot cu baie .

Uite si dovada, poza facuta vinerea trecuta:

 

post-228-1155111126_thumb.jpg

 

Pensiunea Orange din Busteni e super-lux fata de cea din 2Mai, am stat acolo de multe ori.

 

 

De cate ori ai vazut tu Dunarea de stii ca e asa nasoala?

 

PS. Si sa stii ca apa e cateodata tulbure din diferite motive naturale, nu pentru ca am folosi-o noi ca toaleta. Asta a fost cea mai mare tampenie pe care am citit-o pana acum. In camping sunt toalete la tot pasul. Sau vorbesti din experienta?

Du-te frate in Malta si nu te mai "chinui" pe aici.

 

Cu stima. Un "cortist".

 

Stiu bine cum arata Dunarea deoarece sunt din Galati si am facut baie de nenumarate ori in ea.

Pe langa asta ai fost cu totul pe dinafara cu "raspunsul", este total demagogic, eu vorbeam de 2Mai si tu vorbesti de Mamaia. Mai mult, pui o poza cu luciul apei de la Galati, la ce foloseste? Sa demonstreze ce frumos e cerul?

 

PS. Nu am nimic cu "cortistii" si imi cer scuze daca aprecierea cu toaleta a fost deplasata. Dar conditiile din 2Mai sunt muuult diferite fata de cele din Mamaia.

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

FARA SCANDAL!

 

Daca aveti a va adresa injurii/aprecieri, pe PM, va rog.

Share this post


Link to post

Noi am fost la Hanul Piratilor, de miercuri pana luni. Destul de curat. Nu am de ce sa ma plang. Ca nu stau sa ma inghesui la dusurile cu apa calda si prefer sa tremur un pic la cele solare e alegerea mea. Dar la cele solare tot turistii sunt de vina, ca lasa apa sa curga degeaba si nu apuca sa se incalzeasca.

Am lasat pe plaja telefon, cheile de la masina, chiar si camera foto si timp de o ora si nu s-a intamplat nimic (asta in ultimii 3 ani). In Mamaia am fost vineri seara si nu ne-a placut nimic: drumul bara la bara (ce bine era cand erau barierele, ca parca nu iesea toata lumea sa-si afiseze mutra la sosea), aglomeratia din Satul de vacanta, muzica la maxim din sudul mamaiei, etc. In schimb, duminica am mers cu maxi taxi pana in constanta si ne-am intors pe jos pe plaja pana la Hanul Piratilor. Am prins momentul in care lumea pleca de la plaja si nu apucase sa iasa la plimbarea de seara. Statiunea mi-a parut ingrijita, foarte multe flori, terase frumos amenajate. Despre preturi sau calitatea serviciilor nu stiu ca nu stiu ca nu am intrat in nici una. Am mancat doar mici cu 0.6 ron la Casa Argenseana, iar berea 4 ron.

Poze la http://community.webshots.com/album/552976112vjfnTc

 

PS. Pont pentru Moshu, wc-uri curate tot timpul sunt cele de langa casute.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...