Jump to content
Sign in to follow this  
g_man

Planetare - Tzeapa Service Sau Ghinion?

Recommended Posts

Acum doua saptamani un baiat de bine s'a hotarat sa dea cu spatele in bara mea din fata. Damage: bara sparta...aripa dreapta a luat'o in lateral...si traversa de la capota in jos. Politie...casco...service...ciclu natural...Numai ca la doua saptamani dupa ce masina a stat doua zile la service pentru aripa si bara - bate planetara stanga si apoi dupa alte cateva zile bate planetara dreapta...Cel mai ieftin truc sau ghinion? Masina: Tico 46000km. :mda:

Share this post


Link to post

ce service? Eu sint patit cu inlocuit planetara buna si alte citeva piese de prin masina.

Share this post


Link to post

Service'ul de pe Calea Giulesti...incerc maine sa aflu cine a lucrat la masina...

Share this post


Link to post

Esti ok (inca)... Bine ca nu ti-au schimbat cutia de viteze! Am auzit de asemenea cazuri!

Share this post


Link to post

Si eu inclin spre o 'manevra', caci e prea de tot sa bata amandoua in asa scurt interval.

 

 

@Wolfman: ce zici de amortizoare SI cutie de viteze ! de pe o masina cu 26k la bord :-L

Share this post


Link to post

La Autonet nu-ti face nimeni faze d'astea. Mai e altu pe Calea Giulesti?

P.S. Completeaza-ti profilul, ne scuteste de anumite intrebari

Share this post


Link to post

Ce sa zic, nesimtire tipica pt unii "mecanici" din service...De-aia nu-mi iau golan, ca sa nu fiu nevoit s-o las prin service si sa plec c-un Lastun acasa... Cand am avut anul trecut Cielo o saptamana in service (inlocuit o aripa si o portiera pe CASCO) am facut semne la cutie si planetare...

Share this post


Link to post

Mda, ar fi prima oara cind aud de rau despre Autonet! :(

Share this post


Link to post

Si se mai mira tata de ce nu las eu tico singur in service, uite de ce! :mda:

Ai avut si ceva semne inainte sa inceapa sa-ti bata vreo planetara???

Si la ticolino meu am schimbat planetara de pe dreapta tot pe la km aia, si acum la 57000 si ceva am schimbat-o si pe cea de pe stanga. Bine la mine mai e problema ca masina e urcata zilnic pe o bordura cam inalta pt rotile ei, dar mama nu vrea sa inteleaga :wallbanger:

Share this post


Link to post

@g-man: burdufele de la planetare sunt intacte?

Share this post


Link to post

Da jos rotile si verifica sigurantele+piulitele. Au un sigiliu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...