Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

Un tip isi gaseste BMW-ul cu botul praf in parcare, da se uita dupa autorul dezastrului si nimic, in schimb vede un biletel pe parbriz: "Regret ca tocmai mi-am bagat carligul de la Dacie in mandretea ta de masina. Iti scriu pentru ca fraierii de martori care se uita sa creada ca iti las adresa, numarul de telefon si asigurarea. Da sa stii ca eu regret din nou"

Share this post


Link to post

Albanezii au reusit să scoată pe piată primul lor computer. Tastatura este prevăzută cu două butoane: dacă apesi pe unul dintre ele nu se întîmplă nimic, iar cel de-al doilea anulează comanda.

 

 

 

Ion afla ca mai are de trait doar 24 ore. Ii spune sotiei si ii propune sa mai faca o data dragoste. Ea este de acord. Peste 6 ore, Ion ii spune din nou:

- Iubito, stii, mai am doar 18 ore de trait. Crezi ca am putea sa mai facem dragoste inca o data?

Sotia este din nou de acord. Cand se duce la culcare, se uita la ceas si vede ca acum au mai ramas doar 8 ore. Atunci ii spune sotiei:

- Iubito, te rog... inca o data inainte sa mor.

- Bineinteles, dragul meu, ... Apoi sotia se intoarce cu spatele si adoarme. Ion, agitat, nu poate adormi! Vede la un moment dat ca au mai ramas 4 ore. O trezeste pe sotie:

- Iubito, mai am doar 4 ore. Crezi ca am putea... Sotia se ridica si spune:

- Uite care e treaba Ioane, eu trebuie sa ma scol maine dimineata, tu nu!

 

 

La o clinica de tratament pentru batrani,inainte de a se interna, batranii trebuiau sa mearga la un medic care le dadea sfaturi in functie de boala si buzunar.

Intra primul batran si la capitolu alimentatie doctorul il intreaba:

- Ce pensie ai?

- 2500

-De la masa sa nu-ti lipseasca friptura,sticla cu vin si fructele tropicale.

Al doilea avea pensia un 1000

-De la masa sa nu-ti lipseasca legumele.

Al treilea cu pensia de 100

-Tataie, aer, cat mai mult aer.

Share this post


Link to post

Grigore Manivela, la poarta raiului

 

Intr-o buna zi, la poarta raiului, un tip foarte ofticat ...

Sfintu Petru il ia de-o parte:

- Ce-i fiule, care e problema?

- Pai, nu se poate domle, uita-te la mine, am 35 de ani, sanatos, puternic, nu fumez, nu beau, nu sunt casatorit... seara ma culc linistit si dimineata ma trezesc mort, in ceruri? Trebuie sa fie o greseala !

- Mmmm, nu s-a mai intimplat pina acum, da, in fine, sa vedem... cum zici ca te cheama fiule?

- Manivela, Grigore Manivela...

- Si ce meserie zici ca ai avut ?

- Mecanic auto ...

- Aha, gata, uite, am gasit fisa ta... pai s-a lamurit fiule, uite, aici scrie ca ai murit de batrinete !

- De batrinete ?!?? cum de batrinete ?

- Pai da, ca am insumat orele de manopera din facturile tale, si a iesit ca ai peste 100 ani.

Share this post


Link to post

Doi ardeleni, Ion si Gheorghe, vor sa treaca strada. Ion spune:

 

-Ma, eu pun pariu cu tine ca trec strada asta intr-o juma'de ora.

 

-No ca doar nu esti fulger!

Share this post


Link to post

Facui fala sa vleau o constatale

La gladinitza, ieli, cand am picat,

(Cu toate ca-s de-un an in glupa male)

Sa mol daca glumesc, pe omoplat;

 

Ne-a esplicat doamna educatoale

Amanuntzit, chial ne-a si desenat,

Cum am ajuns sa ezigstam sub soale,

Cum fiecale a fost plocleat,

 

Elam ochi si ulechi de culios

Sa aflu cum pe lume am venit,

Si chipes si istetz, da' si flumos,

Da', nu te mint, mai mult m-a plictisit,

 

C-ai fi o balza, cale-n noptitzica,

Ne-adutze-n pliscu' ei, impachetati,

Cand scapa si mamica de bultica

Facuta de la oua si calnati,

 

Cum zboala balza asta-ntzet, agale,

Vleo noua luni, sa iasa luclu bun

Si cum azungem in patut si-n tzoale

Pe cosul casei, ca si Mos Claciun...

 

Sa vezi, mai flate, tze educatoale!

Fala misto, chial m-a lasat pelplex,

La valsta ei, tze pept si tze pitzioale!

Sa nu stie nimica desple sex?!

Share this post


Link to post

Un betiv se trezeste dimineata pe o gura de canal acoperita cu un grilaj de fier forjat. Se desmeticeste putin din mahmureala si panicat, incepe sa tipe tinandu-se zdravan de grilaj: dati-mi drumul, n-am facut nimic!!!

Share this post


Link to post

Un ungur oarecare... sa zicem Feri se angajeaza paznic de noapte la o rafinarie.In prima seara se la angajare izbucneste un incendiu devastator la rafinarie.Pompieri, politie...ajunge si directorul...

-Cine a fost paznic in noaptea asta?

-Feri.

-Aduceti-l incoace.

Apare Feri.

-Bine ba cum draq de o zi esti angajat si brusc a luat foc rafinaria.Ce naiba ai facut?

-Domnule director... eu nu facut decat ce fost scris pe perete la rafinarie...

-Pai si ce draq era scris???

-A se Feri de foc!

Share this post


Link to post

Dialog la Oficiul pentru Plasarea Fortei de munca.

- Buna ziua, vreau si eu un loc de munca.

- Avem ceva foarte bine platit, dar e mult de lucru.

- Nu, multumesc. Daca am bani, ii dau pe bautura.

- Atunci, avem un loc in care nu prea aveti de munca, dar e prost platit.

- Nu, pentru ca, daca am timp, fac rost de bani si ii dau pe bautura. Nu aveti ceva unde sa muncesc toata ziua si sa fiu prost platit ?

- Imi pare rau, dar nu aveti studii superioare...

Share this post


Link to post

Doua soricioaice vorbeau:

-Auzi draga, am un nou prieten. Uite, am si o poza cu el...

-Dar asta e liliac, draga!

-Da? X( Mie mi-a zis ca e pilot! :wallbanger:

Share this post


Link to post

Un domn trecut de prima tinerete, dar cu potofelul gras, agata la bar o tanara frumoasa. Dupa putin timp ajung in apartamentul domisoarei. Pana ce tanara se "pregateste", domnul vrea sa puna un CD pentru atmosfera.

Pe raft: Brahms, Verdi, Ceaikowski, etc.

- Vai, draga, asemenea muzica asculti tu?!

- Ah, da, am uitat sa va spun ca eu am absolvit Conservatorul.

Domnul se lasa pagubas cu muzica, dar vede cartile din biblioteca.

Pe raft: Eliade, Goethe, Puskin, etc.

- Vai, draga, asemenea carti citesti tu?!

- Ah, da, am omis sa va spun ca am terminat si filologia.

- Pai, bine, fato, da' prostituata cum ai ajuns?!

- Ah, printr-un mare noroc!...

Share this post


Link to post

Un barbat si o femeie care nu se cunosteau imparteau acelasi compartiment intr-un vagon de dormit. Dupa ce au trecut peste momentul initial de stânjeneala, s-au intins sa doarma, el pe patul de deasupra, ea pe cel inferior. In mijlocul noptii, barbatul se inclina in lateralul patului, o trezeste pe femeie si-i spune: - Imi cer scuze ca va deranjez, insa imi e foarte frig. Ati putea sa-mi dati va rog inca o patura? Femeie se inclina si ea in lateralul patului si, uitându-se in sus spre el, ii face cu ochiul si ii spune: - Am o idee mai buna, ce-ati zice daca numai pentru noaptea asta ne-am considera casatoriti? Barbatul, incântat, e de acord, dupa care femeia ii spune: - Ia-ti singur o patura, trântor imputit ce esti!

Share this post


Link to post

De ce merg stelisti fara centura la volan???

ca sa stranga puncte sa o ajunga pe dinamo

:tongue:

Share this post


Link to post

un balaur cu trei capete.

Cap 1 catre Cap2 :

-Am auzit ca 3 o suge!

Capul2:

-Zi mersi ca nu si-o trage in fund

Share this post


Link to post

If ancient Rome had the Internet...

 

* The destruction of Pompeii in 79AD is the most viewed video at YouTube. The first comment is..."OMG so cool! Volcanos ROCK!"

 

* Attila the Hun has his own MySpace page. Nobody ever rejects his "invite a friend" emails.

 

* The soothsayer's "Ides of March" email fails to get Caesar's proper attention as it's inadvertently filtered into his junk folder.

 

* But at least Caesar's "Et tu Brute?" comment is available as a free ringtone download.

 

* The domain gladiator.rome sells for the record sum of 1,000,000 denarii.

 

* The owner of hadriansucks.rome is compelled to hand over both the domain name and selected body parts by an independent domain tribunal chaired by...Emperor Hadrian.

 

* "Naked Cleopatra" is the top search term on Google.

 

* Unfortunately, the Queen of Egypt dies an early death after misunderstanding IT's call to embrace an ASP solution.

 

* Hannibal blogs his way across the Alps with posts like, "Whoops, lost another elephant today."

 

* But he runs out of money when his PPC budget is plundered by an iberian click scam organized by Publius Cornelius Scipio.

 

* Tiber.com opens, initially selling scrolls and tablets before expanding to include togas, pottery, and do-it-yourself mosaic kits.

 

* Websites like handsome-literate-male-british-slave.com pollute the search listings thanks to generous commissions at the slaves.co.rome affiliate program.

 

* Roman programmers moan about projects outsourced to cheap coders in Mesopotamia.

 

* The Colosseum is renamed the eBay Colosseum, with free wireless hotspots outside the lark's tongue restaurant.

 

* The volume of spam collapses when the penalty for not providing a working opt-out mechanism becomes equal billing with the lions at the eBay Colosseum.

 

* But we still get emails featuring Brunhilda, the lonely Visigoth, and hot deals on cheap peacock livers from Gaul.

 

* Nobody invents a spam filter good enough for the House of the Vestals.

 

* Classical geeks wear t-shirts proclaiming, "there's no place like CXXVII.0.0.I" (bonus points if you get that one)

 

* Finally, Rome burns to the ground while Emperor Nero battles online with Hakkar the Soulflayer in World of Warcraft.

Edited by john

Share this post


Link to post

Se intalnesc Itic si Strul. Itic, suparat, Strul, vesel, n-avea nicio treaba.

S: - Frate, am scapat de toate problemele!

I: - Da' ce-ai facut, ma?

S: - Mi-am luat un elefant, frate!

I: - Hai ba, lasa vrajeala, ca nu-mi arde...

S: - Nicio vrajeala, ma. Am scapat de toate problemele. Stii parcul meu de masini? Vine elefantul in fiecare zi, le spala, da cu coada, le

lustruieste. Nevasta-mea... stii ca e obsedata cu gradina de flori. N-am treaba, le stropeste asta de cinci ori pe zi... jet mic, jet mare.

Copiii... stii ce disperat eram cu ei. Am si uitat ca-i am acum. Ii ia elefantul cu trompa ii pune in spate, ii plimba prin cartier, joaca

fotbal cu ei. Nu mai am niciun stres.

I: - Da' cat ai dat, ma, pe el?

S: - 100.000 de euro, da' face toti banii...

I: - Auzi, ma... Nu mi-l vinzi mie?

S: - Ce sa fac?!! Ba, nene, asta e parte din familie acum, nu e de vanzare.

I: - Hai ma ca-ti dau 150.000, da mi-l mie, doar stii ce probleme am acasa!

S: - Nu se poate, ma. E sufletul nostru, cum sa ne despartim de el?

I: - Hai, ba, ca-ti dau 200.000, da-mi-l sa scap de belele.

S: - Nu se poate, ba Itic, tu nu intelegi. Iti comand si tie unul, daca vrei, da' ai de asteptat un an.

I: - Bai, Strul, iti dau 300.000! Ajuta-ma sa-mi rezolv problemele, ce dracu', suntem ca fratii, am inceput impreuna sa facem afaceri...!

S: - Bine, ma, hai. Da' sa stii ca ti-am dat de la inima, era ca si copilul nostru.

Dupa 6 luni se intalnesc astia iar. Strul vesel, Itic, terminat, cu parul alb, cearcane mari...

I: - Bai, Strul, ce mi-ai facut, ba? M-ai nenorocit cu elefantul asta!

S: - De ce, ma?

I: - Nu face nimic, frate. Parcul meu de masini, il stii... S-a suit cu c**u' pe masini, mi le-a strivit. Nevasta-mea... Obsedata si ea cu

florile, s-a c***t pe ele, nu se mai vede o petala sub diatamai balega. Copiii... nu-i haleste, dar ii bate cu trompa, ii alearga prin casa. Sunt terminat!

S: - Bai, Itic, tu ai o problema!

I: - Da, ba, stiu, cu elefantul de la tine.

S: - Nu, ba! Tu, cu atitudinea asta, n-o sa vinzi niciodata elefantul ala!

Edited by 5orin

Share this post


Link to post

Am 20 de ani.

Ma trezesc dimineata, ma duc la baie ma spal. Am p.a sculata. Incerc sa o indoi cu o mana, nu pot. Incerc cu doua maini, nu pot.

Am 30 de ani.

Ma trezesc dimineata, ma duc la baie ma spal. Am p.a sculata. Incerc sa o indoi cu o mana, nu pot. Incerc cu doua maini, parca se intampla ceva.

Am 40 de ani.

Ma trezesc dimineata, ma duc la baie ma spal. Am p.a sculata. Incerc sa o indoi cu o mana, nu pot. Incerc cu doua maini, pot.

Am 50 de ani.

Ma trezesc dimineata, ma duc la baie ma spal. Am p.a sculata. Incerc sa o indoi cu o mana, pot. Incerc cu doua maini, normal, pot.

 

SUNT DIN CE IN CE MAI PUTERNIC!!!

Share this post


Link to post

Umor Google:

 

DIRECTIONS TO LONDON...

 

1. go to http://maps.google.com

2. click on "get directions"

3. type "New York" in the first box (the "from" box)

4. type "London" in the second box (the "to" box)

5. click on "get directions"

6. scroll down and read step #23 :o

Share this post


Link to post

Tu crezi ca vorba aia "don't drink water, fish ... pee in it" e spusa degeaba ? :D

Share this post


Link to post

A mai fost postat azi dimineata la caterinca :tongue:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...