Jump to content
Sign in to follow this  
DANNY WOO

Daewoo Cielo Facelift

Recommended Posts

Uitati ce am gasit pe nexiaclub.com.Un facelift interesant la Cielo,doar in partea frontala,ca in rest laterala a ramas la fel,iar spatele a fost "stricat" de amplasarea locului pentru numar.Din pacate nu am putut citi nimic concret despre el,pentru ca site-ul este in ceha,dar cred ca este fabricat in Polonia.Si are si motorul 1.6 de pe Nubira III.

post-780-1117555008_thumb.jpg

post-780-1117555018_thumb.jpg

post-780-1117555028_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Foarte interesant :shock:

 

Numărul ăla e pus ... mai bine era lipsă b-( dar farurile sunt de generaţie nouă, dacă nu mă înşel par a fi direcţionale şi cu amplificare optică (adică vroiam să-i zic "cu lupă", dar nu am găsit termenul ştiinţific :mrgreen: ).

Share this post


Link to post

Din pacate interiorul a ramas la fel dupa cum se poate vedea in poza fara capota ridicata.Sunt curios daca s-au operat schimbari la trenul de rulare,daca are ABS etc.Nu e nimeni expert in limba ceha??? :(

Share this post


Link to post

cam nasol plasat locasul unde pui numarul pe spate,iar in fata nu isi are nici un rost grila cromata...strica tot...nu vine bine(parerea mea)....

se fabrica modelul acesta ??

Share this post


Link to post

e mortal botu ... dar spatele :( :wallbanger:

Share this post


Link to post

Intr-adevar grila cromata e cam aiurea, daca nu era asa lata ... spatele e ok (imi place mai mult asa), farurile bestiale si motorul la fel (103 CP) cred ca fuge de numa numa.

Share this post


Link to post

Cum numai 103 cai?? :scarpin: Eu stiam ca 1.6-le de pe Nubira sub sigla Chevy e mai puternic,ceva in genul a 122 cai,sau ala e motorul de 1.8?? :scarpin:

Share this post


Link to post

Fata e misto nota 10 , dar locul ala de numar in spate trebuia bagat in interior ...cred ca ati inteles ce am vrut sa zic

Share this post


Link to post

Adica trebuia sa ramana ca acum asa este??? :D

Share this post


Link to post

da..sunt super farurile...cat despre motor seamana cu cel de pe executive adica e la fel ca al meu si daca nu ma insel acolo scrie 16V(valve)..adica cat am si eu :) si motorul sa fie de 1.5...vreau sa zic ca asa arata si la mine cand ridici capota... :) >-

Share this post


Link to post
Cum numai 103 cai?? :scarpin: Eu stiam ca 1.6-le de pe Nubira sub sigla Chevy e mai puternic,ceva in genul a 122 cai,sau ala e motorul de 1.8?? :scarpin:

 

Da, ala de 1.8 are 122CP, cel de 1.6 are 109 CP.

Share this post


Link to post

Baga si tu Vali o poza cu motorul tau sa facem o comparatie,daca intr-adevar a ramas acelasi motor sau nu!! :thumbl:

Share this post


Link to post

chiar azi o sa bag o poza in 2 ore o sa fie facuta cu tel dar o sa se vada destul de bine ca am mai facut sa faceti comparatie...la motor arata la fel la fel numai ca al meu e argintiu si mai slabut daca ziceti ca asta e de nubira

Share this post


Link to post

Faruruile arata bine, dar nu-mi place masca radiatorului.. Despre Bara fata... parca se potriveste mai bine cea actuala.. e mai rotunjoara.. si cred ca e si mai aerodinamica. Spatele ete caaahhhh... Nu stiu ce i-au facut , da pare mai lung... sau poate unghiul din car a fost facuta poza ???? Oricum... unde am putea gasi farurile alea ?? :D A.. si de ce modificau doar farurile :thumbl:

Share this post


Link to post

CT_ZDB incearca in Polonia pentru faruri :D (glumeam).Nu cred ca noi vom avea acces la ele prea curand,sau chiar deloc.

Share this post


Link to post

Fata e superba. Cromul ala de pe masca e discutabil. Restul e nereusit.

 

Si DA, daca stie cineva ceva de farurile alea ... [-O<

Share this post


Link to post

Alte poze de pe acelasi site,cu alt tip de facelift pentru spate la Cielo/Nexia si cu un model mai vechi,dar parca ar fi Lada asta de acum cu sigla Daewoo,voi ce parere aveti?

post-780-1117901903_thumb.jpg

post-780-1117901912_thumb.jpg

post-780-1117901920_thumb.jpg

post-780-1117901927_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cum adica "parca" ? Pai una e Cielo sau Nexia, ca tot una e, iar cealalta e Lada 110 sau 112. Si sigla e de Lada, uita-te un pic mai atent... :) >-

Share this post


Link to post

Ooops ai dreptate Gica!!! :D Eh sunt mai miop asa din fire. :dizzy: Oricum interesanta placuta aia aplicata,totusi cam prea mult crom!!! :mda:

Share this post


Link to post

bai nu stiu de ce dar masca din fata la ala rosu mi-aduce tare mult a masca de nubira sau oricum pe'aproape!!

Share this post


Link to post

Nu e masca de Nubira,e tot cea originala de Cielo,dar "tunata" cu doua brate in plus,ca sa para de Nubira!!! :thumbl:

Share this post


Link to post
Nu e masca de Nubira,e tot cea originala de Cielo,dar "tunata" cu doua brate in plus,ca sa para de Nubira!!! :thumbl:

 

de unde facem rost de faruri din alea ?????????? [-O<

Share this post


Link to post

Max cred ca mai bine ii dai un PM lui Milosh,ca la el pe forum a aparut articolul cu facelift la Nexia/Cielo!!!La noi nu cred ca se gasesc,decat daca iei modelul si il faci undeva la o firma de tuning!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...