Jump to content
Sign in to follow this  
dan_m

Pasajul Marasesti Inchis Pt. 1 An

Recommended Posts

Pe scurt stire in Libertatea http://www.libertatea.ro/index.jsp?page=ma...icle&aid=114276

 

Pasajul se va inchide 1 an :mda: . Avand in vedere ca la fiecare ploaie se bloca e un lucru bun. Pe de alta parte deoarece traficul in zona este infernal e trist caci nu cred ca vor gasi solutii ocolitoare viabile. :-?

Am experienta intersectiei Sura Mare care de cand se lucreaza la metroul usor / reasfaltare Sos. Viilor este criminala. La Sura Mare vin 2 strazi cu trafic mare Oltenitei + Giurgiului si ies alte 2 Viilor + Serban Voda. Ei bine Viilor a fost inchis si atat tot. Ca atare intersectia s-a sugrumat. Nu s-a facut nimic la timing-ul semafoarelor , nu e politie nu e nimic. E fiecare pentru el.

Mi-e teama ca si aici va fi la fel.

Share this post


Link to post

Peste tot e asa...in Iasi au inchis un sens f aglomerat de pe Bd Pacurari si au deviat aiurea pe o straduta minuscula cu iesire la stanga intr-o alta strada f aglomerata. Pe langa asta refac astia asfaltul distrus si numai la ore de vf 3.5 km pana la facultate am sanse sa ii fac in 20-30 minute. Suntem romani si trebuie sa fim mandri de cei ce ne conduc :wallbanger: . Intre orele 12 si 15 tot centrul Iasului e sugrumat deci e o problema peste tot. In zilele ploioase e mai rapid sa mergi pe jos decat cu masina...Cred ca imi cumpar scuter :mda:

Share this post


Link to post

Sa nu mai punem la socoteala ca acu un an inainte de alegeri au semaforizat Piata Eminescu (in sfarsit) dar am prins muuulte momente in care la ore de varf nu functiona. Si iesenii tot pe Simirad sau pe actualul primar l-ar vota. Trenul meu de rulare stieeee.

Si nu mai zi asa de blocarea drumului, asa ai o perspectiva mai buna asupra magazinului domnului NicuBarbu :) >- Eu i l-am admirat vreo 5 minute, daca era ora de varf cred ca imi schimbam si cureaua de alternator in timpul asta. :) )

Da chiar, cand termina aia de asfaltat, schimbat tevi etc? Ca au inceput de o luna si m-am saturat sa ies cu spatele din benzinaria aia de acolo. Nu de alta dar cea mai buna benzina de acolo o iau. Probabil pentru ca se schimba tevile de apa din zona iar in zona aia nu mai este apa =))

Andrei: pe unde-s zone inundabile dintr-astea? ca ma intereseaza sa-mi fac matizul salupa putin.

Share this post


Link to post

linkul de la libertatea nu merge.

oricum, astazi pasajul era functional.

Share this post


Link to post

Li s-a dat termen de o luna la RATB sa vada cum fac cu tramvaiele sa le devieze, dupa aia... halt.

Share this post


Link to post

Da' ma da un an???? :spumelagura:

Share this post


Link to post

O sa fie excelent! Deabia astept! O sa fie mirific! Un an timp berechet sa mai stea si oameni p'acolo prin pasaj la o bere, un mancarica o vorba si o repriza de munca de o ora pe zi!

Toata lumea o sa buseasca pe Splai care oricum deabia mai face fata

:thumbl: -> :wallbanger:

Share this post


Link to post

Cica de luni s-ar fi inchis (nu stiu daca fortat de ploile din week-end sau era planificat).

Share this post


Link to post

Confirm pt. ca il vad de la fereastra biroului. E inchis definitiv. Ca avertizare daca vii dinspre Unirii pe splai nu mai poti face stanga pe podul Marasesti iar daca vii dinspre Budapesta spre pod nu poti sa o iei inainte pe pod spre Camera de Comert deoarece ai semn de obligatoriu la dreapta spre Timpuri noi.

Share this post


Link to post
Ca avertizare daca vii dinspre Unirii pe splai nu mai poti face stanga pe podul Marasesti ...

Ba poti sa faci stinga, dar nu mai cobori prin pasaj ci o iei prin dreapta lui, pe deasupra! Am trecut eu acu vreo 2 zile!

Share this post


Link to post

Confirm, se poate face stanga. Si eu am trecut chiar aseara. Mai nasol e ca dupa aia, ca se te bagi pe langa pasaj nu are loc decat o masina si se merge f. greu...

Share this post


Link to post
Ba poti sa faci stinga, dar nu mai cobori prin pasaj ci o iei prin dreapta lui, pe deasupra! Am trecut eu acu vreo 2 zile!

 

[-X Hi hi sa te uiti cu atentie pe stalpul din stanga cand stai la semafor si o sa vezi un semn ca "Interzis la stanga". In primele zile era si politia pe pod si te opreai pe pantofii lui garcea. Eu am patit-o venind dinspre Budapesta: n-am vazut semnul cu Obligatoriu dreapta si am urcat pe pod peste politist. [-X

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...