Jump to content
Sign in to follow this  
Andrei.ss

Serbia Si Muntenegru

Recommended Posts

Vezi completarea mea din postarea precedenta

Share this post


Link to post

da am vazut acum...este o idee pe la portile de fier 2...ocolesc 50km.

La mine si timpul este important ca vreau sa plec dimineata sin Bucuresti si sa ajung seara in Podgorita...km nu sunt multi dar am inteles ca se circula foarte incet

Share this post


Link to post

Se circula excelent in zona chiar si pt faptul ca nu este f cunoscuta vama. In plus, drumurile in zona sunt recent reabilitate. Taxa pod 6 euro plus vigneta bulgaria 10 euro te cam imbie la cei 50 de km. E alegerea ta. Drumuri bune si distractie maxima sa ai!

Nu vreau sa te descumpanesc dar vei face cam 20 de ore pe drum. Tot traseul din Serbia este cu drumuri cu multe curbe, urcusuri si coborisuri istovitoare care te vor extenua maxim. Pt Muntenegru nu am informatii, dar Serbia o cunosc ca pe Romania. Singura bucurie a ta va fi pretul vizibil mai mic la combustibil si multiple placeri daca te opresti sa mananci sau sa faci popasuri in Serbia.

  • Like 2

Share this post


Link to post

In muntenegru, de la Berane spre Podgorica ai drum prin canion. Nu mai stiu cate ore se fac exact, dar stiu ca drumul este ingust, intortocheat (serpentine), n-ai pe unde sa depasesti si cand prinzi un camion, imbatranesti in spatele lui. Totusi, e si o parte buna, ai timp de admirat peisajul, care este SUPERB!

 

Share this post


Link to post

De la Berane spre Podgorica recomand sa se urmeze E80-ul. Incurajat de starea buna a drumurilor am riscat s-o iau direct pe drumul regional Berane-Kolasin pentru ca era mai scurt. A fost o greaseala deoarece era foarte prost (de fapt singurul drum prost pe care l-am intalnit), ingust si virajat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...