Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Harti Romania

Recommended Posts

Multumesc ,sa vedem daca ma descurc :)

Share this post


Link to post
@sorinrec: Intai da jos de pe net emulatorul de PDA. Il gasesti pe site-ul microsoft si este gratuit. Dupa ce te familiarizezi cu el si ai vazut cu ce sa mananca instaleaza IGO-ul. Cand te blochezi undeva intreaba si iti voi raspunde.

Pot sa intreb si eu? Am un laptop cu sistem de operare XP home cu sp2; am luat si eu emulatorul si mi se pare ca merge, desi imi spunea ca e mai mult pentru xp prof; am si o editie IGo RO, pe care mi-a dat-o cineva, incerc sa instalez dar imi spune ca setup is not a valid Windows CE application. Poti sa-mi spui daca am facut pasi gresiti, daca mai am nevoie de altceva sau care e solutia ca sa pot folosi aplicatia.

Daca e prea complicat asta, ofera-mi te rog alta solutie pentru laptop; am si un card de la Vodafone pentru conexiune internet prin GPRS si as dori sa stiu daca poate fi utilizat pentru a face sa ruleze un sistem de locatie si care ar fi solutia.

Multumesc.

Share this post


Link to post

@Radu C

Pentru afara oraselor, cauta microsoft mappoint 2002 (musai 2002!) si are aceeasi acoperire ca si autoroute 2000/2001. Apoi instalaeaza add-on-ul AGPS (demo-ul se downloadeaza moaca de undeva) si ai si GPS. Pe testate. Faptul ca e demo nu te incomodeaza cu nimic.

 

AND Route 2005 nu prea are detalii in oras, e cam la acelasi nivel cu autoroute sau mappoint in Romania, si e mai slab in orasele din vest decat autoroute sau mappoint 2001 - 2002. De exemplu straduta pe care locuiesc eu apare in mappoint 2002 si autoroute 2001 insa nu apare in AND Route.

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Ai fi bun sa-mi indici exact care e download-ul pentru mappoint 2002, fiindca imi indica o gramada si nu stiu ce sa aleg.

Share this post


Link to post

@emilia03: Pe emulator merge doar IGo2006. S-ar putea sa iti dea eroare pt ca kitul de igo nu este bun.

Share this post


Link to post

mappoint 2002 nu trebuie downloadat, trebuie cumparat ;)

AGPS se poate downloada de aici

 

http://www.techgt.com/AGPS/download.asp

 

Dupa ce-l instalezi, in menu-ul Tools din mappoint iti apare o noua rubrica cu Advanced GPS. De acolo ai toate optiunile pentru GPS.

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...