Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Zona Libera

Recommended Posts

Am sarbatorit, ne-am adus aminte de vremurile dinainte ... de venirea ta.

  • Like 6

Share this post


Link to post

He,he,atunci erati mai relaxati.Dar nu-i bai ca acum sunteti mai bogati!

  • Like 2

Share this post


Link to post

Bag seama ca primesti minusuri indiferent de raspunsul dat.

  • Like 5

Share this post


Link to post

Bagi seama ca minusurile si plusurile pe "ochi frumosi" nu se sanctioneaza.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Esti prea pretentios!

  • Like 1

Share this post


Link to post

Apai daca si in zona libera se dau minusuri...inseamna ca nu-i libera deloc.de fapt si la revolutie s-a strigat libertate da nu o gasit-o nimeni.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Cand scriai postul era de fata un anonymaus pe topic, cand am revenit aveai minus. Sunt cinci persoane anonime pe forum. Prinde orbul, scoate-i ochii :D

  • Like 3

Share this post


Link to post

Nu poti. Acum, asteapta sa apara closcuta si argon pe aici, au ceva de impartit :D

Share this post


Link to post

OK da daca nu sunt anonimi pot sa vad cine imi da cu minus?

Sa mor io! daca la intrebarea asta mi se da cu minus,inseamna ca ori am fost off in "zona libera"ori exista o mafie pe aici pe undeva ,ori cred ca io am fost catalogat obraznic si indecent degeaba.cred ca sunt altii mai rai ca mine pe forumu asta.io n-am dat cu minus numa sa ma insemn,ca altii ,eu doar am ripostat ironic sau vulgar,dar asta cu minusurile e de voma :mda:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ies din Silenzio Stampa doar ca sa va reamintesc ca forumul asta nu e o camera de joaca si ca fondatorii ei au niste drepturi...eu asa vad lucrurile, voi faceti ce vreti. Have a nice evening.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Daca nu stiai, "Gusti" a primit fermoar la tastatura o luna pe forumul asta. rolleyes.gif

Share this post


Link to post

si cand s-a tras fermoarul i-a prins ... Si acum e in convalescenta.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu stiam! de un' sa stiu?nu s-a dat la stiri =))

Edited by calinjack
  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu mai e demult o stire, a intrat in banalul cotidian.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Concluzia e urmatoarea''s-a reusit eliminarea inca unui membru''.Tot inainte.41000000.gif

Cine l-a pus sa plece? Si sa nu ma iei ca noi aia care nu-i apreciem "munca" depusa pentru tiuningul masinii. Repede isi mai iau unii jucariile si pleaca. Daca se trezesc 2-3 care nu-l pupa-n varfu' p*lii pentru ce face cu masina gata? Acum sa ma apuc si eu sa-mi trag dungi, leji pe sub praguri, leji verzi la pozitii, folie pw capota si portbagaj si 15 odorizante in punctele esentiale ale masinii sa ma laud ca e tuning si sa astept sa-mi faceti osanale? Cauta pe forum si ai sa vezi masini lucrate care au fost apreciate pe masura si apoi sa vii sa discutam despre criticile aduse generatiei "tiuningareala".

Daca nu e destul de barbat sa asculte criticile, sa fie in stare sa le recunoasca si le insuseasca pe cele constructive , "drum bun".

La cei 30 de ani ai tai ma asteptam sa vezi mai pragmatic lucrurile, ori vad ca nu esti cu mult diferit de majoritatea celor de 20 pana in 23 de ani de pe aici.

In incheiere, ala care te baga in rahat poate sa nu-ti vrea raul spre deosebire de cel care te scoate. ;)

  • Like 5

Share this post


Link to post

cu mult diferit de majoritatea celor de 20 pana in 23 de ani de pe aici.

 

Dar, cum sunt acestia de 20 si pana in 23 de ani de pe aici?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu e vorba de varsta fizica neaparat, la asta cred ca s-a referit si colegul, e vorba de imaturitate, in termeni blanzi.

Postacii pasionati de la "masina mea" ar trebui sa inteleaga ca un om care se vrea a fi instruit, care vrea sa progreseze, citeste cu mult mai decat scrie si incepe sa stie ceva cand intelege cat de putin stie.

Cand cineva pune cauciucuri cu 8-10% mai mari sau mai mici pe masina cum ar fi de leganza sau de matiz pe o masina ca cielo sau aveo e clar ca nu are in cap nici o notiune tehnica, ca nu are habar de cate forte actioneaza asupra unei masini in mers la viteza, pe franare, pe viraj, la acceleratie sau frana pe viraj, ca nu a auzit de cinematica, de centru de greutate si pozitionarea lui fata de mijlocul masinii si felul cum influenteaza franarea sau abordarea un viraj, de o combinatie intre un amortizor si un arc, de cum lucreaza o bara de stabilizare, ca nu are habar cum se conduce o masina cu un comportament neutru subvirator sau supravirator.

Probabil ca inginerii, proiectantii si cei care realizeaza o masina cu un raspuns cumplit de precis si rapid al directiei, cu un motor care reactioneaza instantaneu si i se adauga o frana pe masura, cu o stabilitate care iti da o siguranta si o bucurie de a conduce care nu ai nevoia sa o pozezi, ei bine, sunt niste fraieri, habar nu au ce inseamana "tiuning de nivel national si international".

 

Da domnilor care ridicati in slavi nulitatea, semi-analfabetismul si kitch-ul, bagati mare tiuning si poze incremeniti de unii singuri in fata propriilor creaturi pixelate dintr-o pagina de forum, ca o sa ajungeti departe.

Edited by Tommy
  • Like 6

Share this post


Link to post

Dar, cum sunt acestia de 20 si pana in 23 de ani de pe aici?

Ti-a raspuns Tommy.

Ca o completare la ce a spus Tommy, acest forum se vrea in proportie de 99% tehnic, unde proprietarii/pasionatii de marca/marci se asteapta sa gaseasca informatii tehnice si nu tuningareala ieftina. Orice tuning bazat pe niste notiuni tehnice, menit sa imbunatateasca performantele si comportamentul masinii este, d.p.m.d.v. mai mult decat binevenit si apreciat fata de tuningareli ieftine si penibile care se regasesc pe alte forumuri "specializate". Exemple sunt destule, trebuie doar sa vrei sa citesti informatia si sa accepti criticile celorlalti.

Imaturilor ofticati de criticile si reactia celor ce le citesc topicul despre masina personala, le recomand o scurta lectura.

Cititi si luati exemplu daca tot credeti ca sunteti majori, maturi si responsabili.

  • Like 4

Share this post


Link to post

Omul se ocupa inca de masina,te asigur.

Stiu,suna cam aiurea,insa e ecarbit sa mai posteze pe acest forum.Asa mi-a zis.

Un forum prea mic pentru o pasiune fara margini (oarba). E clar, ceilalti sunt de vina, intotdeauna, ca s-au maturizat la vreme.

 

post-402-088521800 1300047305_thumb.jpg

 

Cum poate cineva fara perfuzii in cap sa creada ca un forum se poate asocia cu imaginea de mai sus ? Rusinea (rugina) daewooclub.ro tolerata de tovarasi de acelasi calibru. Parerea mea: pleaca de unde ai venit, impreuna cu toti sustinatorii ipocriti, pana cand nu esti dat afara de aici cu suturi in spate !

 

PS pentru amatori: unul care se mai plange de acest forum, este zburat (in sensul ca pleaca singur, ca nu mai suporta tratamentul). M-am saturat de ipocrizie si de moderatori impotenti !

Edited by tolin
  • Like 7

Share this post


Link to post

De acord cu voi pana in punctul asta. Ce are rugina superficiala pe burta unei masini vechi de 16 ani?. Si nici macar nu e trecuta la tuning. Din contra poza este ok pentru un om normal cu un Cielo care ar vrea sa vada cum stau arcuri de alt tip.

 

Poze cu arcurile astea am si eu in topic - facute pe ninsoare, cand mi-a permis timpul sa le montez. Fara intentia de "moamaaa ce cul sunt". Si chiar Salex (daca imi aduc bine aminte) a comentat fix aspectul asta. Si pe buna dreptate. Asta inseamna ca nu ar fi trebuit puse? Din contra, ce am postat atunci a facut si pe altii sa realizeze ca exista si altceva in afara de oem/gm/tiuning pentru masina asta.

 

Tuningul ieftin si de cartier sunt de acord sa nu il toleram aici pe forum - insa informatiile tehnice sunt binevenite

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Nu este vorba de-a tolera sau nu tuningul, dar a prezenta niste reparatii obligatorii ca pe tuning este o mare pacaleala. Nu s-a legat cineva de arcuri, de frane, de roti, de faruri, de semnalizatoare, adica sistemele de siguranta, cand acestea sunt corect inlocuite ..., dar primul lucru care iti sare in ochi la pozele acelea sunt piesele mancate de rugina. Eh, genul acesta de lauda nu este in spiritul acestui forum si nici victimizarea permanenta a unora. Cand vii aici si inveti gratuit cum se intretin aceste masini pentru ca din alta parte n-ai ce afla, nu te apuci sa denigrezi permanent acest forum pentru ca mai sunt si unii care iti atrag atentia ca ai ales gresit ordinea de prioritati. La fel, exista unii care vin aici doar cand au nevoie de informatii pentru a-si repara masina, dupa care se apuca sa injure forumul si pe cei care le-au dat sfaturile necesare. Eu le recomand sa stea acolo unde sunt luati in seama cand pun lumea sa caute termocontactul de comanda al ventilatorului pe radiatorul Kalosului. Pentru acestia am toleranta zero.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Ia baga mister Tolin o poza cu Kalosu' tau.din acelas unghi.

Fac pariu ca e la fel,nu mai pun ca tigaia mea,cum o numesti,are 16 ani.

 

Plus ca se vede clar ca e superficiala.

 

 

Parerea mea: pleaca de unde ai venit, impreuna cu toti sustinatorii ipocriti, pana cand nu esti dat afara de aici cu suturi in spate !

 

... M-am saturat de ipocrizie si de moderatori impotenti !

 

Asa-i ca mi-o luam grav daca faceam comentariul de mai sus.Aviz moderatorilor.

Edited by velican_costi
  • Like 1

Share this post


Link to post

Fac pariu ca e la fel

Fa pariu cu tovarasii tai, acolo ai succes. Cand afirmi ca 5 = 16, dai dovada si de fudulie, asa ca tratamentul ti se potriveste.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...