Jump to content
Sign in to follow this  
andreic200

Placute Frana Lpr

Recommended Posts

Salutare tuturor forumistilor.Azi am achizitionat un set placute frana Lpr in urma alegerii mele intre originale=75ron si cele pe care le-am luat Lpr=55ron.Nu le-am montat inca,urmeaza sa le montez maine.Sunt curios daca a mai montat cineva astfel de placute si daca sunt multumiti de ele.

Share this post


Link to post

Nu-s turcesti, deci e de bine...

Share this post


Link to post

Placute italiene, pret mic si calitate pe masura. Nu ai facut o alegere prea buna, aveai variante mai bune daca mai puneai 10 lei.

Share this post


Link to post

Salutare tuturor forumistilor.Azi am achizitionat un set placute frana Lpr in urma alegerii mele intre originale=75ron si cele pe care le-am luat Lpr=55ron.Nu le-am montat inca,urmeaza sa le montez maine.Sunt curios daca a mai montat cineva astfel de placute si daca sunt multumiti de ele.

 

Un set de Ferodo Premier este 90. Chiar nu inteleg de ce unii se zgarcesc la 30 de lei pentru niste chestii ce tin pana la urma de siguranta lor.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Simplu.. pentru că întâi cumpără şi apoi încep să se informeze/intereseze.

in urma alegerii mele intre originale=75ron si cele pe care le-am luat Lpr=55ron.Nu le-am montat inca,urmeaza sa le montez maine.Sunt curios daca a mai montat cineva astfel de placute si daca sunt multumiti de ele.

Nu comentez alegerea sau "economia" făcută, dar totuşi sunt nelămurit cu privire la "curiozitate"... ce importanţă mai are părerea altcuiva (sau de ce ai vrea s-o afli acum) din moment ce ai făcut achiziţia şi urmează să o "pui" pe maşină? :scarpin:

Share this post


Link to post

Am montat placutele pe masina si am facut si o proba.La inceput nu prea tinea franele dar dupa un drum s-ia revenit,nu simt diferenta la franare fata de cele originale dar urmeaza sa vad cati kilometri tin.La acel magazin nu aveau decat originale dar nu stiu cat de originale (nu prea am incredere in chestiile astea original contrafacute) si lpr iar baiatul de la motovelo a zis ca sunt bune.Bafta tuturor.

Share this post


Link to post

Am montat placute LPR pe Cielo Executive si amicul meu si-a facut cruce. Dupa ce s-au rodat putin, omul mi-a zis ca masina lui nu a avut niciodata frine asa de bune.

 

Sint placute cu material de frictione moale, protejeaza discurile insa, evident, se uzeaza mai repede. Pina acum omul nu a facut inca 20.000km cu ele insa ma astept sa il tina maxim 30.000km. Ceea ce se intimpla si cu placutele Ferodo pe care le folosesc (identice cu cele ale amicului meu cu Cielo). E drept ca intre Leganza si Cielo exista o diferenta de greutate uriasa la gol, sa nu mai pun la socoteala faptul ca MOS-ul umbla, de regula destul de incarcat.

 

Una peste alta eu zic ca nu ai facut o alegere proasta in calitate de om care le-a testat.

Share this post


Link to post

Am montat placutele pe masina si am facut si o proba.La inceput nu prea tinea franele dar dupa un drum s-ia revenit,nu simt diferenta la franare fata de cele originale dar urmeaza sa vad cati kilometri tin.La acel magazin nu aveau decat originale dar nu stiu cat de originale (nu prea am incredere in chestiile astea original contrafacute) si lpr iar baiatul de la motovelo a zis ca sunt bune.Bafta tuturor.

 

Indiferent de tipul placutelor de frana, dupa un schimb de placute, o perioada scurta este ca si cum nu ai mai avea frana. (ca idee)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...