Jump to content
Sign in to follow this  
cristicristian

Execut Tinichigerie Vopsitorie Mecanica Tel.0722690164

Recommended Posts

Buna seara! Sunt si eu interesat daca se poate face o operatiune de evazare in genul masinii portocalii (poza cu masina mea - cea alba)... Daca se poate o cotatie? Si separat daca se poate un pret pentru un vopsit total pt un cielo (alb mat sau alb lucios)? Multumesc!

Edited by banzay

Share this post


Link to post

buna ziua dumneavoastra vreti sa schimbati culoarea la masina vreti pe cea alba sa o faceti portocalie?

 

haideti sa vorbim pe messenger mai multe detali id cristicristian1980

Edited by EM!L
Nu mai cita mesajul anterior! Foloseste Add Reply sau Fast Reply din partea de jos a paginii.

Share this post


Link to post

Cristi, cred ca ar fi mai simplu sa pui niste preturi de baza pentru anumite operatii, cu mentiunea ca sunt negociabile. Spre exemplu: vopsit 1 usa - 5 lei, vopsit bara 3 si asa mai departe.

Dispui de cuptor de vopsit?

Share this post


Link to post

Nu, masina din alb in alb. Are niste zgarieturi, 1-2 indoituri minore... Dau un add la id la inceputul lui februarie si purtam o discutie in particular. As fi totusi curios acum de un pret ptr lucrarea mentionata mai sus (evazare aripi la masina alba, cum e la cea portocalie). Multumesc. Toata stima!

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Cristi, cred ca ar fi mai simplu sa pui niste preturi de baza pentru anumite operatii, cu mentiunea ca sunt negociabile. Spre exemplu: vopsit 1 usa - 5 lei, vopsit bara 3 si asa mai departe.

Dispui de cuptor de vopsit?

 

 

buna seara pretul de vopsit unei piese este 100 lei

nu am cuptor am o hala mare incalzit cu calorifere centrala propie

 

Buna seara! Sunt si eu interesat daca se poate face o operatiune de evazare in genul masinii portocalii (poza cu masina mea - cea alba)... Daca se poate o cotatie? Si separat daca se poate un pret pentru un vopsit total pt un cielo (alb mat sau alb lucios)? Multumesc!

buna seara dumneavoastra vreti aripile din spate sa le umflati?

Edited by EM!L
  • Like 1

Share this post


Link to post

Exact! Se poate face si daca da cat ar costa?... Asta doar pt inceput(acum la primavara, cel tarziu in martie aprilie). Am inteles ca aveti si preturi bune pt vopsit (de la colegul ing3r)... Dar as fi interesat de o vopsire completa deabia la vara...Multumesc!

Edited by banzay

Share this post


Link to post

buna seara pretul de vopsit unei piese este 100 lei

 

Si la mai multe piese de exemplu o aripa si un spoiler insemna 200 ron?

Share this post


Link to post

da

Edited by Mircea
Nu mai cita inutil mesajul anterior. Foloseste butonul add reply din josul paginii pentru a raspunde.

Share this post


Link to post

Te ocupi si de procurarea vopselei? Te intreb pentru ca exista meseriasi care trimit clientul sa cumpere vopseaua, intaritorul si lacul, iar ulterior daca nu le iese nuanta, dau vina pe client ca n-a luat vopseaua care trebuie.

Pretul de 100 ron include si pregatirea de vopsit, adica dezechipare daca este cazul, chituit, matuit, izolat, sau e strict manopera de montaj?

In ce zona ai garajul si cat dureaza sa indrepti si sa vopsesti o usa?

Share this post


Link to post

Sunt si eu interesat de vopsirea spoilerelor la matiz ( fata/spate ) cat costa si cum se procedeaza cu materialele... culoarea este un verde cyber ca in poza atasata.Va Multumesc

post-8313-126451981981_thumb.jpg

Edited by bishnitzarul

Share this post


Link to post

Te ocupi si de procurarea vopselei? Te intreb pentru ca exista meseriasi care trimit clientul sa cumpere vopseaua, intaritorul si lacul, iar ulterior daca nu le iese nuanta, dau vina pe client ca n-a luat vopseaua care trebuie.

Pretul de 100 ron include si pregatirea de vopsit, adica dezechipare daca este cazul, chituit, matuit, izolat, sau e strict manopera de montaj?

In ce zona ai garajul si cat dureaza sa indrepti si sa vopsesti o usa?

 

 

nu ma ocup de vopsea deoare ce daca o cumpar eu poate ziceti ca nu este aia culoare trebuia mai inchisa sau mai deschisa clientu se duce cu masina la magazin si comada vopseaua la calculator exact decare trebuie si nu am timp sa alerg dupa materiale pentru fiecare client pentru ca pierd timp iar manopera inseamna pentru o piesa chituita sprituita izolata slefuita vopsita 100 lei indreptat 100 lei

 

Sunt si eu interesat de vopsirea spoilerelor la matiz ( fata/spate ) cat costa si cum se procedeaza cu materialele... culoarea este un verde cyber ca in poza atasata.Va Multumesc

 

 

buna seara deci aveti 2 piese amindoua 200 lei iar materialele le cumparati dumneavoastra

Share this post


Link to post

buna seara dumneavoastra vreti aripile din spate sa le umflati?

 

Exact! Se poate face si daca da cat ar costa?... Asta doar pt inceput(acum la primavara, cel tarziu in martie aprilie). Am inteles ca aveti si preturi bune pt vopsit (de la colegul ing3r)... Dar as fi interesat de o vopsire completa deabia la vara...Multumesc!

Share this post


Link to post

nu ma ocup de vopsea deoare ce daca o cumpar eu poate ziceti ca nu este aia culoare trebuia mai inchisa sau mai deschisa clientu se duce cu masina la magazin si comada vopseaua la calculator exact decare trebuie si nu am timp sa alerg dupa materiale pentru fiecare client pentru ca pierd timp iar manopera inseamna pentru o piesa chituita sprituita izolata slefuita vopsita 100 lei indreptat 100 lei

Ok, desi se poate spune si invers, gen "nu v-au facut aia vopseaua cum trebuie, nu e vina mea ;)

Cat dureaza indreptatul si vopsitul unui element (o usa de fata in cazul de fata)

Share this post


Link to post

maxim 2 zile

Edited by Mircea
Add Reply din josul paginii, nu de sub post!

Share this post


Link to post

O vopsea completa pentru o Leganza cam cat costa?

 

aproximati 16 milioane depinde cum arata masina

Share this post


Link to post

Pana la urma in ce zona ai hala?

Share this post


Link to post

Pana la urma in ce zona ai hala?

 

MILITARI intersectia apusului cu uverturi nu sint la strada dar cind ajungeti prin apropiere ma sunati si va spun eu cum ajungeti

Share this post


Link to post

Reusite lucrari! Legat de alfa aia, cam cat ai cere la o lucrare de genul asta? Sa readuci la viata o vechitura (dpdv al tinichigeriei bineinteles). Ma gandesc ca ai facut tot ce trebuia, inclusiv 'burta' masinii si alte locuri cu rugina? Adica nu ar trebui sa isi mai faca proprietarul grija pt rugina cativa ani buni de zile... Ma tot gandesc sa iau o masina veche(am pus ochii pe vreo 2), dar nu prea gasesc meseriasi in zona sa stiu ca ar face treaba buna...

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

O operatiune de tragere a stalpului stanga spate la un matiz se poate efectua? Fara vopsire sau altceva, doar tragere si eventual grunduire dupa.

Share this post


Link to post

Reusite lucrari! Legat de alfa aia, cam cat ai cere la o lucrare de genul asta? Sa readuci la viata o vechitura (dpdv al tinichigeriei bineinteles). Ma gandesc ca ai facut tot ce trebuia, inclusiv 'burta' masinii si alte locuri cu rugina? Adica nu ar trebui sa isi mai faca proprietarul grija pt rugina cativa ani buni de zile... Ma tot gandesc sa iau o masina veche(am pus ochii pe vreo 2), dar nu prea gasesc meseriasi in zona sa stiu ca ar face treaba buna...

 

propietaru venea la lucrare aproape in fiecare zi si a vazut ce lucrare iam facut asa ca nu are cum sasi faca griji de masina am facut tinichigeria antifonarea bine inteles curatata podeaua foarte bine vopsirea

 

 

Buna ziua,

 

O operatiune de tragere a stalpului stanga spate la un matiz se poate efectua? Fara vopsire sau altceva, doar tragere si eventual grunduire dupa.

 

buna ziua se poate trage stilpu

 

Share this post


Link to post

Salutare, imi cer scuze, m-am exprimat incomplet, cat costa operatia in sine? De dezechipat, demontat ce mai e si apoi de grunduit, vopsit, etc ma ocup eu, practic ma intereseaza ceea ce nu pot face singur.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...