Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Aveti sugestii pentru noul forum? (sau reclamatii ?)

Recommended Posts

Satori, şi tu ai dreptate, dar se întâmplă şi ce-am zis eu, tocmai am testat şi aşa e (pe Firefox 1.0 PR).

Share this post


Link to post

Vaxxi, hai sa-ti mai zic, frate!

 

O data s-au scris mai multe pagini de cind nu mai citisem eu. Fara sa-mi dau seama eu am citit numai ultima pagina. Am inchis, am dat refresh si a ramas totusi portocaliu! Am mai deshis odata si tot aia! NU s-a stins, decat cind am deschis si pagina pe care o sarisem, penultima!!!

 

Alta.

Tu zici deci ca daca dau pe linkurile pe care m-ai invatzat pe mine, nu mi se stinge becu? Ba se stinge! (uneori mai ramane aprins, da' rar, cum siceam si mai sus!)

Share this post


Link to post

Na c-am ameţit, cu becul lui NFS :lol: nu ştiu, "aşa face toate", mai studiem mâine.

 

ceva util n-aţi găsi şi voi de făcut pentru societate, staţi şi cârcotiţi că nu se sting beculeţele :rotfl:

Share this post


Link to post

se pune link din ala cu marcheaza topicurile din acesta sectiune ca citite si se rezolva tot. e bine asa?

 

desi, NFS, stiu cam cum lucreaza php si phpBB si nu vad cum e posibil sa se intample ce spui tu.

Share this post


Link to post

vaxxile si eu am aceeasi probleamas...ca zalmoxixxxx.

e enervant...fa ceva...dar mai rpd.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

La mine nu se întâmplă, la alţii asemenea... problema este în curtea voastră domnilor 8)

Share this post


Link to post

Vaxxi, pai n-ar trebui sa fac acelasi lucru si pe alte forumuri? ei bine, pe DaciaClub, imi demarcheaza subiectele citite, intru aici, canci!

 

Si io nu fac mari manevre, cind am terminat de citit apas pe "Pagina de start" si ma intorc unde am treaba :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Deocamdată aşteptaţi niţel, o să închid 5 minute forumul, se pare că acest modul de tipărire face probleme mari.

Share this post


Link to post

a ramas asta in partea de sus a viewtopic.php

 

[A

Share this post


Link to post

Mda... deci se pare că acest modul de tipărire, din cauza proastei proiectări, a unei incompatibilităţi cu ce e deja instalat sau a alinierii nefavorabile a planetelor, păpa niţică memorie la fiecare afişare de pagina, pe care - ca un copil mic şi rău - n-o mai elibera, ca atare azi de dimineaţă webserverul era în genunchi.

 

L-am eliminat.

 

Shenck, vezi de ce nu e bun câteodată open-source ? :twisted:

Share this post


Link to post
a ramas asta in partea de sus a viewtopic.php

 

[A

 

Da, am apăsat din greşeală când modificam :D gataa !

Share this post


Link to post
Mda... deci se pare că acest modul de tipărire, din cauza proastei proiectări, a unei incompatibilităţi cu ce e deja instalat sau a alinierii nefavorabile a planetelor, păpa niţică memorie la fiecare afişare de pagina, pe care - ca un copil mic şi rău - n-o mai elibera, ca atare azi de dimineaţă webserverul era în genunchi.

 

L-am eliminat.  

 

Shenck, vezi de ce nu e bun câteodată open-source ?   :twisted:

Mai la altii merge ok. Uite aici:

http://www.forum.meyer-franke.com/

si un demo de la producator

http://wiking.sourceforge.net/phpBB2/viewt...php?t=1&start=0

 

si link-ul direct fortat cu 5000 in casutza:

 

http://wiking.sourceforge.net/phpBB2/viewt...c=1&submit=Show

Share this post


Link to post

Ştiu că la alţii merge, dar ştii şi tu cum e cu softul, contează versiunile, ce mai ai instalat (versiune de PHP, Apache, alte module), şi aşa mai departe.

 

Ce pot eu să-ţi zic este că de când am instalat modulul ăsta, a apărut problema. httpd se agăţase iremediabil, a trebuit omorât din consolă şi reînviat.

Share this post


Link to post
Vaxxi, pai n-ar trebui sa fac acelasi lucru si pe alte forumuri? ei bine, pe DaciaClub, imi demarcheaza subiectele citite, intru aici, canci!

 

Eu am încercat şi cum ziceţi voi, şi e aşa cum zic eu: dispare indicatorul ăla de mesaj necitit.

 

Poate nu aşteptaţi să se încarce întreaga pagină înainte, şi browserul nu marchează corespunzător pagina ca fiind vizitată ? câteodată mai durează până încarcă şi counterul ăla de la trafic.ro.

Share this post


Link to post

Metoda mea da roade de fiecare data: dati refresh la fereastra cu lista subiectelor, cind ferestrele cu subiectele respective sunt inca deschise!

Dispare becul orange fara discutie!

Share this post


Link to post

Parca-i zona crepusculara!

 

Unde naiba a disparut emoticonul cu :o sanale ? :shock:

Share this post


Link to post

:veneratie: de ăsta zici ? p-ăla vechi l-am scos, mi s-a părut mai mişto ăsta.

Share this post


Link to post

Bai nene, am si io o problema capitala: daca forumu' asta exista mai de demult, aveam si io amortizoare noi acuma, da? Pe garantie!

Deci la mine pe ecran nu se coreleaza timpul scurs de la fabricarea masinii (si procesat de :aloooecineva: memoria mea din cap) cu caietul de servis! Asa ca, ia va rog, misculati un pic la timp acolo... dati-l inapoi freo 'juma de an, da' mai repejor! :tongue:

Share this post


Link to post

ok, l-am dat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:rotfl:

Share this post


Link to post

Aha! Multam! Am fugit la servis, ma duc sa le bat in geam (adica sa fac programare!) :veneratie:

Share this post


Link to post
:veneratie: de ăsta zici ? p-ăla vechi l-am scos, mi s-a părut mai mişto ăsta.

P-asta il vazusem... dar bananaind prin forum, am dat de un mesaj in care scrie " :o sanale ". Si m-am gandit sa vad de ce nu afiseaza iconitza!

No problemo daca l-ai scos. Da' din alea mai noi nu bagi ni'ca? Ca erau si unele mistocutze!

Share this post


Link to post

Imi vine mail cu mesaj nou... dau click curios... se incarca... se incarca... oare ce o fi, ce aflu nou?... ptiu drace, mesajul nou este ala pe care l-am pus eu adineauri! :(

Share this post


Link to post

Notificările prin mail nu merg (sau cel puţin nu trebuiau să meargă) :)

Share this post


Link to post
Imi vine mail cu mesaj nou... dau click curios... se incarca... se incarca... oare ce o fi, ce aflu nou?... ptiu drace, mesajul nou este ala pe care l-am pus eu adineauri! :(

Bug vechi din pacate nesolutionat :(

Singura alternativa: scoate-ti notificarile :oops:

 

Uite despre bug:

http://www.daewooclub.ro/viewtopic.php?t=866

Share this post


Link to post

S-a stricat iarasi ora pe server? Ca mie-mi zice ca e 9 seara.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...