Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Geamuri Electrice Tico

Recommended Posts

Salutare. Observ ca postarile in legatura cu kiturile de geamuri electrice sunt cam veki p-aici...as dori un nr de tel, un nume de firma .. ii sun, imi spun pretul, etc.. si daca-mi convine mi le trimit prin curier cu plata aici. Ceva/cineva nou? ms

Share this post


Link to post

Nu cred ca mai gasesti ! Incearca pe Autodaewoo.ro !

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

Ms man, dar nu are. :grumpy: Am parcurs toate paginile cu piese de tico din acel site...

Share this post


Link to post

Mail-uri pe la dezmembrari poate gasesti vreun Damas? Sau vreun kit universal sau de adaptat alte motorase de la alte marci?

Share this post


Link to post

O intrebare am si eu. Se mai gaseste in tara asta kitul pentru geamuri electrice Daewoo Tico? Am incercat la mai multi importatori si imi spun ca ei comercializeaza numai piese originale nu artizanale. Sunt din Brasov, dar ai mei sunt din Constanta. Stie cineva vreo firma din aceste zone care comercializeaza aceste produse?

Share this post


Link to post

si eu sunt interesat de sitemul de geamuri electrice pt tico!!

astept si eu raspunsuri dk se mai pot achizitiona aceste motorase si panouri de usa.!!

Share this post


Link to post

salut... am o intrebare.

se pot pune motorase de la alte masini? vreau sa ma duc la dezmembrari si sa iau de la o masina cu geamuri electrice. Cu fetele de usi nu`i problema ca oricum vreu sa le schimb.

Share this post


Link to post

Salut

Stie cineva daca merge eventual schimbata toata macaraua cu alta electrica? Ceva de Matiz,Cielo etc?

Ca eu am o macara un pic bulita,si as pune una electrica in locul ei

Ms!

Share this post


Link to post

La matiz cu geamuri manuale pe fata s'a putut face o conversie de geamuri electrice folosind motorase de geam spate de cielo, momentan la tico nu am incercat !

Share this post


Link to post

Eu am facut modificarea macaralelor la Matiz, daca aveti poze cu macaraua de Tico data jos de pe masina si cu o usa fara fata va pot spune daca merge.

Share this post


Link to post

Da chiar, kituri de geamuri electrice universale nu a incercat nimeni?

Share this post


Link to post

Se mai gasesc geamuri electrice originale SH ?

Share this post


Link to post

Da chiar, kituri de geamuri electrice universale nu a incercat nimeni?

 

salutare!

sunt nou pe aici si pot sa-ti spun ca am pus eu la un priten pe tico geamuri electice "kitul universal" luat de la real constanta.

eu am de la munca un tico din 1993 cu geamuri electrice din fabica [asa ca sa ma laud :) ) ]si meg foarte bine.ne-am chinuit putin la sine,dar acum merg bine

Share this post


Link to post

Ce problema avea cu sinele si cum ai rezolvat-o?

Share this post


Link to post

Salut!

Mergeau putin mai greu la deschidere si la inchidere,si in loc de 3-5 secunde cat trebuia normal sa-i ia la o cursa,avea 8-10 secunde si solicita motorasul.

Rezolvare: Pe propia raspundere,am dat jos sinele din usa si am largit putin lacasul chederului cat sa mearga geamul mai usor.ne-am chinuit pentru ca nu ne-a iesit din prima.asta-i tot.

Ce problema avea cu sinele si cum ai rezolvat-o?

Share this post


Link to post

geamuri electice "kitul universal" luat de la real constanta

 

Cum se face transmisia de la motoras la axul unde era montata manivela - prin cablu Bowden ?

Share this post


Link to post

Salut!

uite cum arata kitul universal de geamuri electrice aici

 

Cum se face transmisia de la motoras la axul unde era montata manivela - prin cablu Bowden ?

Edited by djpoppy

Share this post


Link to post

Salut!

 

pe fetele de usa,acoperind gaurile unde intrau manivelele vechi de deschis.

butoanele unde le-a pus?

Share this post


Link to post

Eu sunt propietarul ticozaurului cu geamuri electrice din real constanta...va promit ca va pun si poze imediat ce refac si fetele de usi ca vreau sa le fac un adaos...un fel de kickpanels,din poliester verde,pentru a instala o pereche de boxe si a masca locul in care sunt amplasate motorasele dat fiind faptul ca tico avand usile inguste fetele de usi stau un pic umflate in zona motoraselor...ceva de genul desenului din poza

post-15726-510348_thumb.jpg

post-15726-27190_thumb.jpg

post-15726-038929800 1289211017_thumb.jpg

post-15726-013851800 1289211607_thumb.jpg

Edited by IONUT 23

Share this post


Link to post

Super ,arata bine amplasarea butoanelor, macaraua arata cam ciudat asa acolo in fata de usa.

 

Deci merge si kitu de geamuri universale. :)

 

Multumim .

Share this post


Link to post

Asa este,acum arata aiurea,dar o sa-i fac kickpanelurile,le imbrac la atelier de tapiterie in vinilin gri si va iesi ok

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...