Jump to content
Sign in to follow this  
andy2008

Scartait Scaun Sofer

Recommended Posts

Salutare

Are cineva vreo idee despre cum as putea rezolva scartaitul scaunului soferului.

Este clar o problema care vine din acel mecanism de culisare cred, pt ca daca ii mut pozitia, nu mai face, insa pt putin timp, dupa aceea scartaitul revine. Sincer ma cam enerveaza; se aude aiurea cand merg.

Astept sugestii si va rog sa-mi spuneti daca ati mai intampinat aceasta problema.

Multumesc

Andrei

Share this post


Link to post

Asa face "toate", sau cel putin mai multe :D .Si la mine a scartait o vreme,acuma ori nu mai scartiaie,ori m-am obisnuit si nu-l mai aud. :P

Share this post


Link to post

Daca sinteti siguri ca e din cauza sinelor, dati cu vaselina sau ulei ;) . Eu insa ma indoiesc ca ar fi de acolo ...

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Nu stiu daca e din cauza sinelor,dar intradevar e enervant scartaitul.Dar repet ca acum ori a disparut,ori nu-l mai aud din obisnuinta. :D

Share this post


Link to post
Salutare

Are cineva vreo idee despre cum as putea rezolva scartaitul scaunului soferului...Astept sugestii...

Andrei

 

Cred ca zgomotul este produs de altceva, cauta sub scaun si vezi ca este o mufa, poate atinge in sistemul de culisare.

Share this post


Link to post

Verifica sa nu fie de la priza centurii de siguranta... la spark am fost 2 membrii cu problema asta si mie mi-a luat cateva saptamani sa-mi dau seama ca nu e de la scaun

Share this post


Link to post

Subscriu si eu la lista celor care asteapta o rezolvare. La mine scartaie cand ma las pe stanga (curbe la dreapta, etc). Nu pare sa vina de la culisa, mai de graba de la fixarea pernei pe sasiul metalic.

Share this post


Link to post

La mine a scartaiut intr-o perioada suportul lombar. Dupa o reglare maxim/minim si invers a disparut.

Share this post


Link to post

Bey, m-ati innebunit. Si voi ati inceput cu scartaiala ?

Share this post


Link to post

:mrgreen: are dreptate tolin, asa ne trebuie daca nu turam motoarele si nu dam muzica la maxim.

Si chiar asa, credeam ca suntem pe topicul dedicat, acum vad ca s-a deschis topic separat [-X

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...