Jump to content
Sign in to follow this  
dan brasov

Black Beast

Recommended Posts

Va prezint si eu masina mea, un Lacetti hatchback varianta platinum cu 109 cp, motor de 1,6. O am din vara lui 2006, are pana in prezent aprox 43k. Sunt foarte multumit de ea, consumul poate un pic maricut, dar si stilul de condus e mai sportiv. Pozele sunt mai vechi, patratelele sunt date jos pentru ca ma plictisisem de ele. O sa revin, odata cu modificarile ce mai apar in look-ul masinii, in viitor, cu pozele respective.

 

 

 

P1010208-1-1.jpg

 

 

P1010211-1.jpg

 

 

P1010209-1.jpg

 

 

P1010212-1.jpg

Share this post


Link to post

Salut, s-o stapanesti sanatos! Frumoasa mai ales ca e neagra, planuri de viitor ceva ai cu ea? :D

Share this post


Link to post

Si care-i treaba cu patratelele alea?

Edited by steph

Share this post


Link to post

Bine ca le-ai dat jos ca aratau urat :) Las-o cat mai simpla, ca arata foarte bine asa neagra :) Parca o lovisei nu? A iesit la fel? Iti doresc numai noroc cu ea si sa te tina milionul de km!

Share this post


Link to post

@ nightmare - multumesc pentru urari in primul rand. La planuri de viitor am cate ceva, da slabut. In primu rand am jantele originale vopsite negru mat (cu gumele de vara) si preconizez o folie in viitoru apropiat. Aparatorile de noroi vreau sa le schimb cu ceva clasic, dar sa fie plastic sau cauciuc flexibil. Daca mai imi vin idei si sunt bani, le pun in aplicare.

 

@ steph - care sa fie treba? Au fost lipite pe masina, dupa un timp m-am plictisit de ele si le-am dezlipit.

 

@ banzay - meci de urari, la fel si tie. Atata bine si cu alea, mai putin pe fata - unde nu o nimerisem, da pe lateral si mai ales pe spate arata super. Din pacate inca e in service, abia saptamana asta a venit ultima pieasa si fara ea nu se puteau apuca de directie. O sa mai dureze, adevaru-i ca e tare greu fara masina, da... asta e.

 

Asa arata jantele negre. Cred ca o sa arate bine masina cu ele si o folie. Ce ziceti? (poza e facuta cu telefonul, nu se vede prea bine)

 

 

 

11122008001.jpg

 

 

Asa arata odata spatele, eu zic ca arata bine. Acum fiecare isi poate spune parerea. (tot cu telefonu e facuta)

 

 

18042007005.jpg

 

 

Si am uitat sa precizez ca am si pleoape, dar nu am nici o poza cu ele.

Share this post


Link to post

Frumoasa! :thumbl: Sa-ti traiasca si tu pe langa ea .Daca vrei sa`i schimbi aspectul ,pune margini cromate la usi - geamuri .Si-a pus sile 2007 pe negruta lui si arata bestial . =D>

Share this post


Link to post

Frumusica foc, dar presurile alea de la roti parca-s de la un autobuz... Cauta ceva din plastic, mai mici si care sa se muleze mai bine pe masina.

Share this post


Link to post

@ puchi - merci pentru urari, la fel si tie. Unde pot sa vad marginile respective, sa imi dau seama cum arata?

 

@ andreib - merci. Presurile de noroi se asortau cu patratelele. In pozele respective presurile sunt lasate cat de jos am putut pentru a tine cat mai mult noroi departe de masina (merge si la pescuit) si chiar sunt extrem de folositoare. In prezent sunt un pic mai ridicate, pentru ca la incarcatura mare si serpentine atingeau si nu imi placea zgomotul respectiv. Vreau sa ma orientez catre unele mai "clasice", chiar daca nu mai au randamentul astora "sportive".

Share this post


Link to post

Sunt mai bune acestea decat cele "din plastic".

Share this post


Link to post

Sunt f urate, chiar daca or fi mai ,,eficiente''.

Share this post


Link to post

@ puchi - merci pentru urari, la fel si tie. Unde pot sa vad marginile respective, sa imi dau seama cum arata?

 

Are un coleg pe un Sedan (+ dunga cromata ).Nu stiu cum il cheama.Poti vedea pe viu la Sile 2007 suna`ma si mergem impreuna sa vezi .

 

P.S Gata am gasit colegu pe forum ...octabaloi .Vezi cum arata si la el .

Edited by puchi

Share this post


Link to post

@ tolin - nu am inteles la care model te referi ca sunt mai bune, astea sau cele scurte?

 

@ andreib - acum depinde de gusturi. Mie nu mi se par foarte urate, nici macar urate, ca altfel nu le-as mai fi pus pe masina. In ceea ce priveste eficienta lor chiar poti sa scrii fara ghilimele pentru ca asa e, garantat.

 

@ puchi - momentan nu stau deloc bine cu banii si mai tare m-as intarata, dar ramane valabil, merci.

 

@ puchi - acum arunc un ochi, merci. Din pacate nu am gasit nimic. Poate poti sa faci tu o poza la masina. Merci

Edited by dan brasov

Share this post


Link to post

Bine că ai dat jos pătrăţelele alea, nu arătau bine deloc (părerea mea) :)

Să te bucuri de ea, în continuare, fără incidente. Faină maşinuţă! ;)

Share this post


Link to post

La rugamintea lui puchi postez poze cu banda cromata de pe masina...

post-16877-1234802240_thumb.jpg

post-16877-1234802728_thumb.jpg

post-16877-1234803081_thumb.jpg

post-16877-1234803102_thumb.jpg

post-16877-1234803158_thumb.jpg

post-16877-1234803177_thumb.jpg

Edited by sile2007

Share this post


Link to post

Da, arata bine. Merci pentru poze. De unde le-ai luat si cat au fost? Ai vazut si pentru lacetti?

Share this post


Link to post

Da, e o tiganie. Ca sa vezi cat de relativ este gustul in aceeasi zona folclorica.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Vrea sa aduca cu Passat cu ramele nichelate...asa parca e neterminata ( Passatul are jur imprejurul portierelor, de ex)

 

Asa e cam ca curu, scuzati de expresie.

 

Dealtfel, masina lui Dan_Brasov imi place mult cum arata. Evident, FARA patratele.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post
Da, e o tiganie. Ca sa vezi cat de relativ este gustul in aceeasi zona folclorica.

 

 

Vrea sa aduca cu Passat cu ramele nichelate...asa parca e neterminata ( Passatul are jur imprejurul portierelor, de ex)

 

Asa e cam ca curu, scuzati de expresie.

 

Dealtfel, masina lui Dan_Brasov imi place mult cum arata. Evident, FARA patratele.

 

Cred ca folositi cuvinte prea grele. Nu stiu daca as pune asa ceva pe masina (la culoarea asta), dar nici nu pot spune ca e un kitsch, tinanad cont ca sunt masini care au din fabrica rama aceea cromata.

@ Englishman - merci, oricum patratelele nu mai sunt de mult pe masina.

Share this post


Link to post

Orice modificare estetica adusa de catre cineva unui bun produs de catre altcineva se incadreaza la kitsch. Acum, ca ierarhizare, daca frumosul se caracterizraza prin discretie, atunci stridentul, tipatorul, lucitorul cum pot fi caracterizat ? Gaseste tu niste cuvinte mai soft (colorat sau fundulet ...) care sa sugereze si apropierea de cotofana (singura vietate care cauta si inghite orice ii ia ochii).

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nu are rost sa aprofundam discutia aici. Merci

Share this post


Link to post

Pacat de lacetti, o masina cu linii f frumoase, sa fie uratita cu niste plastice din alea. Am jurat ca nu-i fac nimic la exterior masinii mele, fata de ce a avut din fabrica. Insa nu m-am abtinut si i-am pus sorturi negre, originale insa (nu de basculanta).

Share this post


Link to post
Pacat de lacetti, o masina cu linii f frumoase, sa fie uratita cu niste plastice din alea. Am jurat ca nu-i fac nimic la exterior masinii mele, fata de ce a avut din fabrica. Insa nu m-am abtinut si i-am pus sorturi negre, originale insa (nu de basculanta).

Adica ce vrea sa insemne asta: " nu de basculanta"?

Share this post


Link to post

AdiCA CA alea ale tale.

Subscriu, sclipelile alea la usi imi repugna. La fel si porcariile alea lipite. Intre ele de fapt rimeaza.

Share this post


Link to post

Faptul ca nu va place ceva anume nu ma deranjeaza deloc. Felul in care o spuneti, cuvintele folosite, nu cred ca isi au rostul aici. Cred ca realizati faptul ca e doar o parere personala, nu ceva universal valabil. Tocmai din cauza asta eu m-as limita la "imi place" sau "nu imi place". Asa am facut-o pana acum, si asa voi face si de acum inainte.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...