Jump to content
Sign in to follow this  
uskt2005

White Astra

Recommended Posts

@ DJ Juice-ul de 1,2 F - 200 ron cu tot cu transport

 

Azi am trecut la incaltarile de iarna. Jante de tabla cu capace originale incaltate cu Matador MP59 195/65/15.

 

Tot azi am facut un Trip Bacau - Focsani mers 100-120 in afara localitatilor si 50-70 in localitati. Conform YACC a reiesit:

 

- KM cca. 90

- Viteza medie fara oprire 78km/h

- Viteza medie cu tot cu opriri 75,1 km/h

- Timpul calatoriei 1ora si 11 min

- Minute cat masina a stat pe loc - 2min

- Consum mediu de benzina 5,1% - Cel mai mic consum care l-am scos pana acum, cu benzina 50% Petrom 99+ 50% Efix 95

- Consumul de benzina Bacau - Focsani de 4,6 litri

- Costul benzinei consumate - 18 Ron (nah...4 lei litrul)

 

Filmuletul:

 

Share this post


Link to post

Ai pus anvelope mai mari.. de asta iti arata cel mai mic consum ;)

Fa-l si plin plin sa vezi realul.

Share this post


Link to post

Ai pus anvelope mai mari.. de asta iti arata cel mai mic consum ;)

Fa-l si plin plin sa vezi realul.

 

Spre surprinderea ta poate...chiar am facut asta...

Garantez si pe precizia acestui YACC...pun la bataie un plin de benzina ca precizia lui este foarte buna.

La un plin poate sa fie diferenta de 0,1-0,2 litri maxim, dar acesta diferenta poate sa fie si de la pompa...asa ca...

 

Consumul asta poate a iesit si datorita vantului care batea din spate...nu foate tare dar cel putin nu batea din fata.

 

P.S. si anvelopele le-am schimbat dupa ce am venit... deci acest consum a iesit cu rotile de vara :D

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Update: BiXenon

6000 k 35w care combinat cu 4300k de 55w de pe scurta da o lumina super pe sosea.

 

post-4881-125917419063_thumb.jpg post-4881-125917423885_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am trecut de la 6000k la 5000k pe faza lunga pt a fi la culoare cat mai aproape de faza scurta care este de 4300k.

Nu poate fi descris in cuvinte cat de bine se vede si cat de departe cand dau faza lunga.

O alta noutate sunt becurile pe leduri pt marche-arriere

post-4881-125986924836_thumb.jpg post-4881-125986933605_thumb.jpg

post-4881-12598693938_thumb.jpg post-4881-125986948634_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am vazut si eu la un logan un tower-beco-led deasta... iti ardea retina... zici ca era un proiector :D Eficient, dar pe mine ma cam deranjase atunci :)

Share this post


Link to post

misto masina...cat ai dat pe kit-ul de xenon?

 

Xenon de 5000 k nu exista.

 

Voltmetrul de la condensator scade si la 11, e de bine sau de rau, condensatorul meu e de 1F, puterea subwooferului este de 1 KW RMS, si lumina la ceasurile din bod fluctueaza un pic, nu mult dar fluctueaza, cum pot scapa se asa ceva??? (mentionez ca am cabluri de 50 mm)

 

Misto afisajul acela, cum pot face sa le instalez pe niste display-uri??

 

1MeiV9.jpg

 

Sorry pt OFFTOPIC

post-25747-126038161818_thumb.jpg

post-25747-126038163126_thumb.jpg

post-25747-126038164793_thumb.jpg

Edited by rc_tuning

Share this post


Link to post

Xenonul de pe lunga este de 5000k cel putin asa scrie pe becuri si tind sa cred ca asa este. Culoarea este undeva intre 4300k si 6000k

M-a costat 260 ron setul.

Cat despre display este original, dar s-a montat ulterior un modul electronic care preia informatii de la motor si le transmite mai departe la display.

Din cate am inteles merge montat pe orice masina cu injectie. Nu este neaparat sa se foloseasca acest tip de display se poate folosi cica si un display alfanumeric(parca asa ii zice).

Lincul de unde este cumparat ti-l trimit pe PM.

 

La tine tind sa cred ca problema este condensatorul prea mic pt 1000W in cazul in care sunt asa cum zici RMS. Incearca cu unul mai mare si vezi daca mai face

Share this post


Link to post

Mda sper sa fie doar condensatorul, astept mesajul tau privat...

Share this post


Link to post

Am facut un filmulet cu ... flashuri :D

Share this post


Link to post

OZN  :mrgreen:

 

Vezi să nu întâlneşti vreo nevastă de primar, pe sensul opus, şi să-i dai flashuri  :D

 

 

Share this post


Link to post

Super tare flash-urile.Zici ca-i fulger.ok.gif

 

 

Share this post


Link to post

Suuuuper din astea ne trebuie pt loganari cu "xenoane", faruri dereglate si proiectoare de ceata legate pe direct :)

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

..din astea ne trebuie pt ...faruri dereglate ...

 

Am o placere sa ard retinele acelora care au faruri care bat prin copaci, xenoane de 55w pe faruri reflexive, acelora care merg cu faza lunga si o schimba cand sunt la 50 m de tine, etc.

 

Iar cand sunt singur pe drum si dau faza lunga nu pot spune decat ca se face lumina @-)

Share this post


Link to post

Modificari...clean look cu o pata de culoare

Greu al naibii s-a curatat masticul din spatele literelor.

Pentru a vedea cum a fost inainte si dupa atasez niste poze:

Probabil stikerul ala negru il voi da jos si daca oi vrea oi pune altul in alta parte...probabil langa cel cu daewooclub.ro pe luneta

post-4881-126409911634_thumb.jpgpost-4881-126409915241_thumb.jpg

post-4881-126409917305_thumb.jpgpost-4881-126409922369_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ai tunat-o.

Share this post


Link to post

hahaha ce gluma buna...pot sa rad?

 

... am eliminat cromul de pe ea...nu imi place cum arata cromul in combinatie cu albul

Share this post


Link to post

Crom vad ca ai din belsug pe stopuri. Sigla aia originala era cu mult mai frumoasa decat negreala cu care ai inlocuit-o.

Share this post


Link to post

Cat de curand va disparea si cromul de acolo, iar cu sigla(care este si ea originala, dar de vauxhall) tine de gusturi...care de obicei ...nu se dicuta

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Fara scrisuri arata ok

insa ies prea tare in evidenta stopurile. Prea cromate.

Iar sigla de Vauxhall - care e motivul pentru care ai pus-o in locul celei de opel?

Share this post


Link to post

Stopurile vor fi modificate(va disparea complet cromul si va lasa locul negrului) dar cand se mai incalzeste putin, iar sigla am schimbat-o pt ca imi place mai mult asta(am spus si mai sus aici tine de gusturi...)

Share this post


Link to post

Ieri ma duc si eu ca omul la spalatorie cu masina sa dau jos gheata si sarea de pe ea, in ideea ca mai tine gerul asta si nu se face flescaraie prea curand.

Azi...ce sa vad cand am iesit afara s-o scot din garaj ...NINGEA :wallbanger:

Asa ca i-am tras 4 poze de ciuda ,macar aici sa o vad curata pe timpul asta.

post-4881-126458262282_thumb.jpgpost-4881-12645826514_thumb.jpg

post-4881-126458267663_thumb.jpgpost-4881-126458288463_thumb.jpg

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Dupa ce ca era cocotata i-ai mai pus si anvelope pe 65 :D , acum esti mai inalt decat loganul. Nebunule :D

Edited by adostar

Share this post


Link to post

Talon de 65 pe vreamea de afara si pe drumurile astea pline de fagase si gheata si etc-uri este PARFUM :banana:

Share this post


Link to post

ce diferente simti fata de cielo? oricum ABS-ul isi face simtita prezenta in situatii periculoase...

 

Alte aspecte care ar mai fi? Chiar sunt curios...

 

Sa nu uit... 100cp :)

 

Intrebare: Ce viteza ai la 3000rpm in vit a 5-a?

 

Sa o stapanaesti sanatos si fara probleme!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...