Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Uefa Champions League 2008/2009

Recommended Posts

Jos palaria! Frumos meci aseara! Bravo CFR! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Borcea, Copos si Meme Stoica sunt trimisi in judecata.

Share this post


Link to post

...si Netoiu si fratii Becali si Gica Popescu...

Share this post


Link to post

+ Tata Jan, dar ultimii sunt inca cercetati, nu li s-a trimis rechizitoriul in instanta.

 

Rapid eliminata din cupa UEFA sau falimentul unui management hot. Reactia suporterilor este normala, chiar daca metodele de protest nu sunt cele mai bune.

 

Copos a fugit de la stadion inainte de finalul previzibil.

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Chelsea nu stiu daca au avut vre-un sut pe spatiul porti, in schimb CFR a avut cam 2 bari. Raportand la numarul de ocazii trebuia sa castige CFR.

 

Eu nu zic că au jucat rău, dar... am văzut alt meci?

CFR------------------- Chelsea

2 - Shots on target - 6

7 - Shots wide ------- 5

sursa

Share this post


Link to post

Ma refeream la suturile clare ( cele periculoase ) , nu cele trimise de la jumatea terenului in care portarul putea fuma o tigara cu o mana, si cu cealalta prindea mingea

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Şi scrumiera (sau berea) cu ce o mai ţine??

Share this post


Link to post

Sincere felicitari nulitatilor de la Dinamo si Rapid, care au reusit ca din postura de capi de serie sa obtina 2 puncte din 12 posibile si sa piarda calificarea in grupele Cupei UEFA. Daca de la Urziceni si Vaslui nu aveam mari asteptari, iar la Timisoara situatia este asa cum este, in schimb "granzii" ar face bine sa intre in joc de glezne si sa lase ciocul mic. Pana una-alta "chefereul" si "stoaia" ne reprezinta in continuare in Europa. Si aduc puncte.

Share this post


Link to post

2 din 7, un scor bun, nu ? Noroc ca in CL nu-i eliminatorui, inca, altfel era 1-6. Acesta este fotbalul din RO, cand jucam intre noi, e magnific, cand este sa ne raportam la altii, este acesta, repet, 2-5. Si cand te gandesti cu cine am pierdut !

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Sincere felicitari nulitatilor de la Dinamo si Rapid [...]

 

 

 

Subscriu. "E fotbal bun in .ro, nenica", avea sa zica mitititica cu nici 24 de ore inainte de infaptuirea 'minunii'. Fabulos, CE LEGUME :|

Share this post


Link to post

Si cind te gindesti ca mai sint unii dispusi sa (se) bata si sa (se) omoare pe stadioane si pe linga stadioane pentru echipele favorite. Trezirea domnilor ... cum e posibil sa nu va trezeasca patimi fotbalul romanesc ? Cum e posibil sa nu fiti (fim) toti fani ? E chiar culmea, aproape 90% din posturile de pe topicul asta sint critice ...

Share this post


Link to post

4 nunti si o inmormantare . asa descriu eu ceea ce s-a intamplat aseara in cupa uefa . singura echipa de care-mi pare rau ca nu s-a calificat este unirea urziceni . a avut cel mai greu adversar. cat priveste echipele dinamo , timisoara , rapid , vaslui ... o bucurie fara margini.

 

 

Vreau sa remarc si meciul prost facut de steaua in fata celor de la fiorentina , si meciul bun facut de chefere in fata celor de la chelsea. Una peste alta a fost o saptamana buna din punctul meu de vedere.

Share this post


Link to post

Cusca lui Becali a fost o incitare, o jignire si o dovada de comportament inuman. A dovedit cum se poate face de ras o multime care accepta un incult ca leader.

Share this post


Link to post

Pana si "lui Becali" era intre ghilimele dintr-un motiv cat se poate de simplu...

Share this post


Link to post

Mentalitatea unui fotbalist roman, zis cel mai serios:

 

<Cristian Chivu îl apără pe Gabriel Tamaş, colegul său de la echipa naţională, acuzat de Mircea Sandu că ar avea o viaţă extrasportivă dezordonată:

 

"S-a pierdut un meci, a pierdut şi Franţa. Se întîmplă. Nu sîntem campioni mondiali ca să ne facem atîtea griji. Au fost declaraţii din partea unora care sînt din familia noastră. Nu a fost normală declaraţia lui Mircea Sandu la adresa lui Tamaş. El a fost băiat bun, dar eu îi răspundeam. Trebuie să avem grijă cu astfel de afirmaţii", a spus Chivu în exclusivitate pentru GSPTV.>

 

Nenumaratele ispravi (a se citi batai si scandaluri) de prin baruri sunt de notorietate si privite cu ingaduinta de catre Politia Romana, toate fiind musamalizate de catre tatal derbedeului, sef de post pe undeva sau de catre unii din conducerea echipei Dinamo. Acum este incurajat si de catre capitanul echipei nationale care vine cu o noutate, trece direct la amenintari !!!

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Io zic sa emita guvernul o lege si sa interzica fotbalul in Romania. In felul acesta nu putem sa ne mai facem de ris.

Share this post


Link to post

Pe principiul "daca nu faci nimic, nu poti gresi". :mrgreen:

Share this post


Link to post
Io zic sa emita guvernul o lege si sa interzica fotbalul in Romania. In felul acesta nu putem sa ne mai facem de ris.

degeaba, se va juca fotbal "la negru".

Share this post


Link to post

N-o să fie nevoie, că o să vină Parlamentul şi-o să mărească cu 50% numărul de echipe din fiecare ligă.

 

PS: Guvernul nu emite legi, ci hotărâri şi ordonanţe (eventual de urgenţă).

Share this post


Link to post
PS: Guvernul nu emite legi, ci hotărâri şi ordonanţe (eventual de urgenţă).

Corect, din punct de vedere formal, dar in .ro, ordonanta (mai aleas cea de urgenta) poate modifica si constitutia > :)

Share this post


Link to post

NU e pacat, e ceea ce meritam.

Nu avem maturitatea de a sti cum sa pastram un rezultat.

Frumoasa prima repriza, bravo ! 9 nu ca si scor dar ca si tip de joc )

Patetica a doua, iar la ce-o fii, la ce-o iesii, la disperare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...