Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Litoralul romanesc vs all others

Recommended Posts

Da, da plecati in Bulgaria... poate asa avem si noi trafic linistit in week-end... X(

 

Ssssss... sa nu pomenim de asta. Singurele masini cu care am avut probleme aveau numar de CT ;)

E adevarat, blocaje infinite datorita numarului mare de masini, dar ma indoiesc ca traficul e linistit in CT chiar si atunci cand nu-i sezon estival. Chiar, nu exista planuri pentru o centura a Constantei?

Share this post


Link to post

Centura? Ce-i aia bre? Mai bine mai pune niste bariere decat sa faca o centura nea` Mazare. :)

 

Tu nu ai vazut cum fluidizeaza traficul cu ele? :wallbanger:

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Pai exista centura. Are chiar patru benzi.

Share this post


Link to post
Singurele masini cu care am avut probleme aveau numar de CT ;)

 

 

Si aveau si autocolant chevroletclub... visina coapta sau bostanel gradat... :mrgreen:

 

Cat despre centura exista... punerea in practica e cu cantec... cred ca se face combinatul siderurgic inainte... deh nu e suficienta poluare in zona :spumelagura:

Share this post


Link to post
Si aveau si autocolant chevroletclub... visina coapta sau bostanel gradat... :mrgreen:

 

Am vazut si asta, dar conducea frumos, cu viteza corecta :D

Share this post


Link to post

Dovezi coane, dovezi ca nu te cred... > :)

 

 

P.S. Nici nu am cum sa nu conduc corect, mai ales in perioada asta... [-O<

Share this post


Link to post
Dovezi coane, dovezi ca nu te cred... > :)

 

In ce privinta? Ca m-am intalnit cu Safari :D sau ca se circula aiurea?

Share this post


Link to post

Lasa, bre, ca voi circulati mai aiurea in extrasezon. Vara media calitatatii soferilor din Constanta creste. :D

Share this post


Link to post

Pai asta si asteptam, sa veniti sa ne-nvatati si pe noi... :D

 

Acu', gata, am invatat. LA BULGARI!!!

Share this post


Link to post
In ce privinta? Ca m-am intalnit cu Safari :D sau ca se circula aiurea?

 

 

Nu, credeam ca vazusi pe undeva si visinica...

 

Cat despre Safari te cred ca il vedeti mai des voi bucurestenii, caci pentru constanteni e tare scum la vedere... :rambo:

 

Cred si eu la cate "urecheli" il asteapta... :beerchug: ... ii e si frica sa le onoreze!

Share this post


Link to post

Visinica tre sa fie super dupa ultimele metamorfozari. Cat despre urechile mele de elefant, cred ca sambata ma voi lasa chelfanit dupa voie.

Share this post


Link to post

În Neptun, "la steaguri", sâmbăta şi duminica ce trecură:

post-3777-1215542221_thumb.jpg

Nu s-a mişcat peste noapte. Nu ştiu cum dracu' am ajuns să fac plajă în show-room. My bad...

 

 

Şi încă una, pentru constănţeni:

 

Statuia de mai jos mă fascinează de multă vreme, dar abia acum am reuşit s-o şi fotografiez.

Vreau să vă întreb ceva: asta e cumva ilustrarea 3D a tabloului "I-o_bagi în fugă"???

post-3777-1215542331_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cate picioare de pantof drept are iobagul acela ?

Share this post


Link to post

I-o_bag-ul este o categorie socială care nu are acces la pantofi.

Corect ar fi "I-o_bag în fugă desculţ"?

Share this post


Link to post

... iar autorul se cheama Zaharia Octav Stancu-Bancila. Oricum, este un bun reper pentru indemnul, catre altii, "sa dati m#13 la statuie !"

Share this post


Link to post

Observati va rog ca respectivii iobagi sufera de artrita ( glezne umflate ) probabil de la prea mult porc :P

Share this post


Link to post
Recentele experimente au aratat ca in partea de nord din Mamaia (de fapt Navodari, pentru carcotasi) se gasesc si cele mai tari toplessiste de pe litoralul Marii Negre. Asteptam foto by admin. :D

Share this post


Link to post

Neahhh...alea sunt pixelate rau...totul e sa fi fost acolo... :P

Share this post


Link to post

Deci, da, foarte frumoasa plaja de-acolo, si apa, si ce era in apa, si prin plaja, si pe ea :wink:

12072008_001_.jpg

Share this post


Link to post

Ba, nu ai fotografiat unde trebuia,

 

 

Si ia-ti un aparat mai ca lumea ca mi-au dat lacrimile!

Share this post


Link to post

No comment!

 

Litoral 2008: haznaua în care ne scăldăm

 

În fiecare an, zeci de mii de români pleacă la mare. Strâng bani, îşi cumpără costume noi de baie, fac rezervări la hotelurile de pe litoral, se sacrifică pentru un concediu reuşit alături de familie şi de prieteni. Din păcate, turiştii nu ştiu că sănătatea lor e în pericol atunci când iau decizia să se scalde în mare.

 

Nu numai că Marea Neagră este poluată industrial, dar niciun oraş de pe malul românesc nu are staţie de epurare. Aşa că miile de turişti înoată printre reziduurile deversate de canalizarea din Constanţa, Eforie sau Mamaia. În plus, hoteluri ca Rex, Steaua de Mare sau Riviera aruncă apa murdară din piscine direct în mare.

 

Lucia Varga, secretar de stat în Ministerul Mediului, a declarat pentru ?Adevărul" că ?lucrările de modernizare a staţiilor de epurare sunt întârziate". De fapt, o baie în Marea Neagră reprezintă o loterie din punct de vedere al sănătăţii, iar autorităţile ar trebui să avertizeze turiştii în ce ape se scaldă.

Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post

Asta nu e decat o alta stire "comandata" despre litoralul romanesc. :)

 

P.S> Oare o ajunge pana la bulgari "fasolea" romaneasca? =))

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post
P.S> Oare o ajunge pana la bulgari "fasolea" romaneasca? =))

E fasolea noastra, dintre noi, pentru noi. Bulgarians, stay off!

Share this post


Link to post

Da, bulgarii au castravetii lor pe care insa nu o sa ii vezi intr-un articol in adevarul, nu din alt motiv dar nu se vinde asa ceva. Ma rog, daca nu afli de asa ceva inseamna ca nu se intampla. Intr-un raport de acum cativa ani erau incriminate atat Bulgaria cat si Romania si Turcia de modul in care fac deversarile de ape menajere.

 

Pe de alta parte, eu as fi mai ingrijorat de vasele care isi spala in larg tancurile sau de diverse chimicale aruncate in Marea Neagra decat de rezidurile menajere, caca fac si pestii.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...