Jump to content
Sign in to follow this  
alx

Geamuri Ionizate/infoliate

Recommended Posts

TZEAPA CURATA! Pai eu am dat 300 ron pe folie lateral spate +luneta cu totul al lor.

De exemplu la craiova imi cerea pe acelasi lucru 850 ron.

Share this post


Link to post

Tepar ar fi fost daca ti-ar fi luat banii si nu ar fi facut treaba buna sau ar fi fugit cu ei. Asa fiecare poate cere cat vrea pe munca lui.

 

Teapa vezi de abia dupa aia daca a fost.

Share this post


Link to post

Tepar in sensul ca cere mult prea mult pentru o munca ce o taxeaza la o masina mai ... comuna.. cu alta suma.

Din cate mi-a lucrat la Cielo mi-a placut, d-aia m-am dus la el.

Ma asteptam sa fie mai scump dar nici chiar asa.

Sa zicem in loc de tepar, exagerat ?

Share this post


Link to post

Poate dimpotriva i s-o fi facut mila de tine ca ai Cielo si ti-a facut discount atunci. :D

 

PS: Daca iti place cum a lucrat inseamna ca isi merita banii, atata timp cat nu stii cum ti-ar pune altcineva. Pana la urma poti sa mai si negociezi. Tine doar minte ca mai binele e dusmanul binelui. Daca ti se pare mult si te duci la altcineva care nu se pricepe...

Share this post


Link to post

Cumnate! Fati o idee .folii lumar geamuri fata +spate cost 450ron cu tot cu montaj.Bine asta la masina mea . ;)

Share this post


Link to post

In piatra e cam 1 mil de geam, folie llumar autorizata. Bine, pt luneta o fi 2 mil. Si monteaza fain baietii, am vazut rezultatele. dar ca sa dau lu ala atat de mult doar pe manopera, pai poa sa-mi ude geamurile cu agheazma de la Muntele Athos- tot nu-i dau 6 mil.

Share this post


Link to post

Cumnate!! Unde se gasesc folii lumar de cumparat ??.Montajul e simplu(cred) si as incerca si eu la a mea.

Share this post


Link to post
Ma asteptam sa fie mai scump dar nici chiar asa.

 

Undeva la 500 lei era chiar acceptabil, si poate cu putina negociere rezolvai :)

Share this post


Link to post
Cumnate!! Unde se gasesc folii lumar de cumparat ??

 

Am zis eu ceva despre folii de firma sau autorizate ?

10 Ron sulul folie de targ imputit Vitan.

Cu garcea am rezolvare ( presupunand ca il mananaca in popou sa ma intrebe de folii )

Cum ?

NU conteaza, ilegal deci nu va pot detalia.

Legea din acest punct de vedere ( adica comisioane la importator ) sa o respecte cine vrea, atata timp cat am optiunea de a o ocoli, nu ma combin.

Share this post


Link to post
Montajul e simplu(cred) si as incerca si eu la a mea.

 

Pt. ca lucrarea sa fie calitativa, nu e chiar asa simplu. Cel putin, nu din ce am vazut eu :)

Oricum, succes, in incercare.

Share this post


Link to post

Barem o poza se ne clatim ochii . :) )Cumnate!!.Stai sa vad daca gasesc in Brasov ,pe undeva folie sul.

Edited by puchi

Share this post


Link to post

La Bricostore, pe Calea Bucuresti.

Share this post


Link to post

Mersiii :osanale:

Share this post


Link to post

Cumnate, la 400 ron ai in piatra folie+montaj- autorizata. Ce fac aia acolo la tine e japca.

Share this post


Link to post

In Pitesti a pus un coleg de-al nostru cu 550 RON folie fata-spate Llumar cu omologare la o persoana autorizata sa monteze asa ceva.

Share this post


Link to post

Are cineva idee, de unde pot cumpara folie 3m sau Llumar ? Mi-am pus si eu ieri daia din targ pe geamuri spate mai putin luneta, unde nu am cum sa ajung in nici un fel. Acolo jos unde nu prea e spatiu si nu incape mana. Asta pusa de mine ... 15RON 3Metri cu 80mm, nu ma satisface prea mult a mai facut niste bule. Si pentru luneta ma duc sa imi puna unu mai experimentat :)

Share this post


Link to post

Pai daca tot te duci sa-ti puna folie unul experimentat .Atunci are el folie Lumar .

Vezi aici ce mi-a trimis ,Mazzy4you pe privat :osanale:

 

Incearca sa vorbesti cu ei:

http://www.llumar.hu/romana/address.htm

 

Cei din Pitesti care monteaza folie Llumar comanda la ei. Trimit prin firma de curierat rapid cu plata ramburs.

Sau mai incearca la:

http://www.alfaromtrans.eu/index.htm

Folia este tot omologata in Romania cu garantie de 5 ani, insa am inteles ca nu se compara la calitate cu Llumar. Si ei trimit tot prin curierat rapid.

Share this post


Link to post

Eu la inceputul anului , am tras o fuga la SEND 92 si contra sumei de 300 ron mi-au ionizat geamurile la logan. Pe geamurile din fata opacitate 30 % iar pe cele din spate si luneta 70 %. Bineinteles ca am primit si autorizatie pt ele.

post-2005-1216910276_thumb.jpg

post-2005-1216910310_thumb.jpg

post-2005-1216910325_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Prieteni nici o folie nu este omolagata de politie. Daca vreun politai vrea bani de muraturi va poate da amenda fara probleme. Folia este omologata rar, te trece raru. Politia iti ia talonul. Nici folia nici cele ionizate nu sunt omologate de politie. Asa ca doamne fereste. Eu am folie de la lummar 35% pe fata si 40% pe spate si luneta.

Share this post


Link to post

Adica politia e mai destepata decit RAR-ul ??? Parca astia erau autoritatea in domeniu. Politia trebuie sa asigure respectarea normelor impuse de RAR nu a inventeze ei...

Share this post


Link to post

Daca un politai imi spun mie ca nu am voie sa umblu cu folie Llumar la care sa am omologare RAR si sa fie montata in conformitate cu legile in vigoare eu imi mananc folia de pe geamuri.

 

Folia este omologata rar, te trece raru. Politia iti ia talonul.

 

Talonul nu il iau inapoi dupa ce fac iar RAR-ul?

Share this post


Link to post
... eu imi mananc folia de pe geamuri.

 

Talonul nu il iau inapoi dupa ce fac iar RAR-ul?

Talonu' ... da, dar folia nu ... ca ai mancat-o !

Share this post


Link to post

Pofta buna :) )

Da' acu pe bune ca si io am pus folie pe MYMisor :) LLumar omologata etc. garantie service autorizat.

Cum dracu sa se lege politia de mine atita timp cit RAR-ul nu o face?

Share this post


Link to post

O sa se lege...pana le arati omologarea. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...