Jump to content
Sign in to follow this  
alx

Geamuri Ionizate/infoliate

Recommended Posts

Andy100, iti multumesc! Pe poporului o sa-mi pun! Apropo, tu ai si pe fata folii? Eu as vrea pe fata cele mai deschise iar pe spate maximul legal!

Share this post


Link to post

@iulik_ro eu am avut pe fata folii dar mi le-am dat jos ca ma oprisera "gaborii" si de...asta e...oricum mi le pun inapoi...pe fata maxim autorizat deste de 20-30% dar parerea mea e sa nu-ti pui...dar na fiecare face ce verea...exact asa am facut si eu...mi l-am dat jos odata...mi le mai pun odata...si tot asa pana cand o sa ma satur :P

Share this post


Link to post

Andy100, am vorbit aseara cu tipul ala ( pe care il cheama NICU :) ) si mi-a zis ca ma ajunge cam 300 de RON, dar ca mai negociem, nu mai jos de 250 Ron! Saptamana viitoare cred ca le pun pentru ca intru de munca si nu o sa am timp pana atunci!

Share this post


Link to post

e sorry eu in telefon ilam trecut..."foile" deci iti dai seama... 250 de ron e ok...fata de alte scoruri pe care le-am auzit...probabil ca s-au mai scumpt materiile prime...de e atat sau poate omologarile ca el le ia de la RAR in fiecare dimineata...asta e multa bafta!

Share this post


Link to post

Pretul este pentru laterale fata + spate si luneta ? ce marca este folia? poate fac si eu un drum pana la constanta pentru pretul ala.

Share this post


Link to post

Lasa ca te anunt dupa ce imi pun eu! In orice caz, mi-a zis ca nu e folie turceasca!

Share this post


Link to post
Lasa ca te anunt dupa ce imi pun eu! In orice caz, mi-a zis ca nu e folie turceasca!

 

Multumesc Iulik_ro,astept sa montezi u pe masina ...sa pui si cateva poze :)

Share this post


Link to post

marca foliilor este Llumar...sau cum se cheama

Share this post


Link to post

daca stie cineva in Brasov unde se monteaza folie autorizata (cu hartie) ieftim, m-ar interesa si pe mine. la noi te costa 500 ron, atat nu cred ca merita. atunci mai bine il pun fara acte cu 50 ron, si daca ma opresc gaborii i si se leaga de folie in fata lui il scot jos.

Share this post


Link to post

Daca ai drum prin Bucuresti si esti cu masina ta, te trimit eu la o firma cu 350 ron, legal, cu hartie la mana.

Are folie Llumar (parca asa se scrie), a fost pusa foarte bine, nu are nicio bula.

Share this post


Link to post
Daca ai drum prin Bucuresti si esti cu masina ta, te trimit eu la o firma cu 350 ron, legal, cu hartie la mana.

Are folie Llumar (parca asa se scrie), a fost pusa foarte bine, nu are nicio bula.

 

 

mersi. cum pot lua legatura cu tine daca ajung acolo? da-mi te rog un nr de tel pe PM

Share this post


Link to post
Daca ai drum prin Bucuresti si esti cu masina ta, te trimit eu la o firma cu 350 ron, legal, cu hartie la mana.

Are folie Llumar (parca asa se scrie), a fost pusa foarte bine, nu are nicio bula.

Spune si u mai multe detalii despre firma te rog frumos.

Share this post


Link to post

Din cate stiu si-a pus la Gip parca. Are folie doar pe luneta si lateralele spate in banii aia, si folia s-a pus prin demontarea lunetei si a geamurilor laterale.

Share this post


Link to post

I-am trimis un PM cu firma, eu nu am spus pe forum sa nu se considere reclama.

Da, eu am in banii aia luneta si laterale spate.

Se da luneta jos la masinile in 3 volume, la cele cu haion nu se mai da luneta jos.

Lateralele spate de pe usi se dau jos, iar ultimele geamuri laterale, cum e la dricuri nu se mai dau jos.

Share this post


Link to post

Daca la Nubira am avut ionizate si am fost foarte multumit de ele, la lacetti am optat pentru folie LLumar, 5 ani garantie, 95% opacitate pe spate si pe luneta, 73% opacitate pe fata, din motive de pierdut garantia, drum pana la Pitesti si diferenta de pret foarte mica.

Poze.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

vad ca nu s-a m-ai scris cam de mult pe topicul asta dar am si eu o problema...vreau sa imi pun ionizate dar am inteles de la cineva care totusi le are cu masinile ca daca pui ionizate trebuie neaparat sa te duci la rar sa omologhezi geamurile chiar dak ei iti dau chitanta ca si cum ar fi omologate...pentru ca dak te prinde organu si nu e intr-o zi buna iti face tam-tam...astept sfaturi!!!

Share this post


Link to post

1. Citeste TOT topicul. Apar scrise clar care sunt documentele care ti se dau si pe care trebuie sa le ai la tine

2. Nu mai posta cu IRC.

3. Foloseste majuscule la inceput de fraza/propozitie.

Suficiente sfaturi?

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
1. Citeste TOT topicul. Apar scrise clar care sunt documentele care ti se dau si pe care trebuie sa le ai la tine

2. Nu mai posta cu IRC.

3. Foloseste majuscule la inceput de fraza/propozitie.

Suficiente sfaturi?

 

 

Merci pentru sfaturi...sa stii ca eu chiar am incercat sa nu mai folosesc IRC dar mi-a mai scapat...si nu inteleg de ce esti atat de sever si de ironic...eu sunt nou si imi mai scapa cate o greseala.

Share this post


Link to post

Intreb si eu ca proasta si ma scuz si eu cu plecaciune ca nu am citit TOT topicul. Sunt cu un ochi pe meci si cu unul pe monitor.

La operatiune de punere a foliilor pe gamurile mobile nu se poate evita ca acel centimetru de sus sa ramana descoperit ?

Adica, unii asa monteaza ei, cu margine care sa intre in cheder FARA folie sau oricum ai lipi-o se va dezlipi daca se freaca cu chederul ?

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Bineinteles ca se poate. La mine marginea de sus are 2 mm mai putin, asta pentru ca geamul este tesit un pic pe zona aia si folia nu se lipeste. De la 2 mm pana la 1 cm e cale lunga.

Share this post


Link to post

Deci se poate lipi pana in milimetrul unde incepe geamul sa devina ascutit ( toate sunt putin pilite la margine ).

Banuiesc ca pt a iesi cat mai aproape de perfect trebuie dat jos geamul.

Share this post


Link to post

Da la intrebarea 1

Nu la intrebarea 2

La mine le-au pus fara sa demonteze absolut nimic. Stopul de frana l-am scos eu ca n-am avut incredere ca o vara bine in spatele lui.

Share this post


Link to post

Confirm si eu pretul foliilor in Constanta. Pe strada Poporului, doar geamurile spate si luneta 300 RON, folie Llumar... si 120 RON fara omologare RAR. Pretul este pentru Cielo.

Share this post


Link to post
Geamurile fumurii au aparut ca o necesitate la liminuzinele care transportau, pe bancheta din spate, VIP-uri.

Cei care n-au limuzine si nu transporta VIP-uri pe bancheta din spate sunt constienti de comicul de situatie la care se expun ? Au auzit vreodata cum sunt caracterizati de catre cei realististi: vipulici ?

 

Pentru mine familia si propria persoana sunt singurele VIP-uri.

Iar cei care au chef sa rada, n-au decat... rasul e sanatos.

Habitaclul e spatiu privat, n-are ce cauta in interior privirea indiscreta a altora.

 

Iar craiovenii interesati de folierea geamurilor si altele asemenea sa faca bine sa vina la intalniri.

Share this post


Link to post

Am fost in seara asta la ala de pe Prelungirea Ghencea ca sa il intreb cat imi ia pe MANOPERA folie luneta + spate + fata.

Preturile lui : 450 luneta + spate ; 150 fata.

 

Mi s-au parut aberante in conditiile in care la Cielo pe aceeasi manopera ( fara fata ) am dat 120 RON acum 2 ani.

I-am zis si lui asta.

Explicatia lui ?

"Domne', nu e ca e mai masina sau ceva ca asa zice lumea ca de ce ma taxezi mai mult daca e mertzan ca zilele trecute am venit cu dacia si nu a fost asa de scump, dar sunt curbate geamurile la tine si e foarte diferit fata de Cielo "

 

L-am lasat vorbind in soare, mi se pare aberant pretul asta in conditiile in care era doar vorba de MANOPERA cu materialele mele.

 

Sunt eu depasit de vremurile in care traim sau e omul tepar, cam cat costa in zilele noastre ( cei care ati pus cat de cat recent folie ) o manopera de infoliere masina ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...