Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Euro 2008

Recommended Posts

Cine cumpara un portar care sta lipit pe linia portii sau dupa ea la orice centrare in careul de 6m ? Daca se vinde, se face, doar, pentru comisioanele la negru.

 

Altfel, nu-l mai injurati pe Mutu, azi a dovedit ca este un jucator mare, doar, aceia rateaza 11m in momente decisive.

Share this post


Link to post
...doar, aceia rateaza 11m in momente decisive.

Aha...ca Beckham in 2-a meciuri (mai pe la inceputurile lui), nu? :D

Share this post


Link to post

Mutu ne-a bucurat si tot el ne-a ingropat... asta este... pacat ca am avut meciul in mana... si da.. hai olanda :D

Share this post


Link to post

Hai ca-i bine 4-1 Olanda .Bun scorul pentru noi .Tot inainte `Hai Romania !

Edited by puchi

Share this post


Link to post

4-1 si un pic cam prea bine. Piturca nu va dormi prea bine pana la ultima etapa a grupei.

Superb meci, olandezii par ca pot da gol din orice pozitie.

Share this post


Link to post

Mutu a avut executie de mare atacant, nu de mingicar. Tot respectul! Pentru prima data dupa nu stiu cat timp am incredere ca Piti va alege tactica corecta in meciul cu Olanda.

Share this post


Link to post

Nu am crezut absolut deloc in nationala Romaniei insa au demonstrat in meciul cu campioana mondiala ca inca mai exista resurse in fotbalul romanesc...rezultatul e meritoriu si mai mult decat echitabil. In meciul cu Franta am intalnit o echipa slaba si am facut egal iar in meciul cu italia am intalnit o super-echipa si am facut tot egal asta in conditiile in care 2-3 jucatori chiar au fost modesti. Piti are el defectele lui insa demonstreaza mereu ca e un mare antreor. Hai Romania!

Share this post


Link to post

Felicitari lui Piturca, a facut o echipa extraordinara, asta seara la meciul cu Italia am fost cel mai mandru roman, o echipa extraordinara.

Sper ca baietii sa nu dezamageasca in meciul cu Olanda, totul depinde de noi.

 

HAI ROMANIA!!! :drinkers:

Share this post


Link to post

Mor cand vad cati ne pricepem la fotbal. Voua nu va e jena sa il inurati pe Mutu sau mai mult "Vedeateas mort mutule" evident fara cratimele de rigoare? Cand ai atata tensiune asupra ta se mai intampla sa si ratezi. Laudati pe Lobont ca a fost super portar, ei uite ca si Buffon a fost.

Edited by steph

Share this post


Link to post

Mutu a mers bine, nu este el problema. Nu aruncati cu pietre in el.

 

Problemele echipei noastre sint atit de evidente incit si eu, nepriceputul in fotbal, le-am observat (pacat ca si barbugiul sef nu a realizat care e treaba cu echipa noastra):

 

1. Nu avem atac. Vezi echipa Olandei care inscrie si cu rezervele! Probabil ne mai trebuie inca un Mutu! Saracu' era singur pe acolo prin atac!

2. Nu avem conducator de joc. Unde esti tu Hagi?

3. Echipa noastra nu are rezistenta fizica!!!!!!! In ultimele 10 min. de abia se mai tineau pe picioare!

4. Ne lipseste rautatea in joc. Vezi echipa Croatiei.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Ne-ar trebui un jucator de careu gen un Marius Niculae, mai masiv si cu un pic de tupeu in joc. Daniel Niculae cum zicea si cineva mai sus... parca joaca pentru echipa adversa :) ). Dar ca sa avem un atacant de careu ar trebui si vreo 2-3 oameni sa fie cu pasele, nu sa avem numai mijlocasi defensivi.

Hai Romania si la mai mare :) !!!

Share this post


Link to post

Tin sa precizez tuturor celor ce il dau pe 'nu avem' ca... raspunsul e simplu: nu s-a nascut. :D

 

Mai mult, tind sa cred ca, in ziua de azi, Hagi cel mare (al carui fan inca sunt) n-ar fi facut nici 2 purici, date fiind atitudinea, inaltimea si aportul lui defensiv.

 

LE: mda, subscriu @steph, ce 'microbisti' suntem... :|

 

Vedete-as francez, Alezzule (ce injurie, este?), sa-ti fi vazut atunci ofuscarile.

Edited by Immortal

Share this post


Link to post
Tin sa precizez tuturor celor ce il dau pe 'nu avem' ca... raspunsul e simplu: nu s-a nascut. :D

Ei ash! La cite meciuri de Divizia B sau C ai fost? Jucatori talentati avem, dar vezi tu, nu suna telefonul! Atit timp cit mafia lui Sandu conduce fotbalul in tara noastra.

 

LE: mda, subscriu @steph, ce 'microbisti' suntem... :|

Pai de aia s-a facut topicul asta sa ne dam cu parerea. Asa ca lasati priceperea noastra, a forumistilor, la fotbal si ajutati echipa nationala cu niste idei. Ce este rau, ce nu merge, cum se poate repara. Uite, spre exemplu Tolin a venit cu ideea: Semeghin capitan de echipa. / :)

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Au jucat fain, pacat de egal. Eu unul nu cred ca are sens sa-l injuram pe mutu, a facut un meci chiar bun.

Pacat ca am jucat in inferioritate, ca Dica numai nu a jucat (cred ca a fugit in jur de 200m si a dat cu sutul de 3 ori in minge).

Share this post


Link to post
Ei ash! La cite meciuri de Divizia B sau C ai fost? Jucatori talentati avem, dar vezi tu, nu suna telefonul! Atit timp cit mafia lui Sandu conduce fotbalul in tara noastra.

 

Nu cred ca refuza nimeni un jucator bun si ieftin. Problema jucatorilor de la noi (nu e vorba de cei de pe teren de aseara, chiar deloc) e ca nu au conditie fizica. Cum a zis si CristiP mai devreme, daca juca Hagi acum nu facea mare branza. Si Dica are viziune dar daca nu alearga...

 

Lectie de gramatica: "vedea-te-as"!

Share this post


Link to post
Ei ash! La cite meciuri de Divizia B sau C ai fost? Jucatori talentati avem, dar vezi tu, nu suna telefonul! Atit timp cit mafia lui Sandu conduce fotbalul in tara noastra.

 

Pai de aia s-a facut topicul asta sa ne dam cu parerea. Asa ca lasati priceperea noastra, a forumistilor, la fotbal si ajutati echipa nationala cu niste idei. Ce este rau, ce nu merge, cum se poate repara.

 

Uite ca telefoanele au sunat, in cazul marilor talente. Enumar doar Mitea si Zicu. Aia era problema fotbalului romanesc?

 

La meciuri "de divizia B sau C" am asistat suficient, insa iarasi...care-i relevanta? Acolo ne sunt talentele? Cat despre 'parere', am dat cu ea la fel cum ai dat si tu. Ori "vedeateas mort" e un argument mai solid? Ori, stai, ii trimitem lu' Piti rezultatele 'dezbaterii' s-o citeasca la pauza?

 

Ciudat quote ti-ai ales, unde mai pui ca, priceput or ba, am mai bagat si altceva decat celebrele ironii. Suporteri sau microbisti, suntem 17mil. de antrenori, nimeni nu neaga, insa n-am dat decat tema de reflectare - daca noi ne simtim 'ofticati' de prestatia alor nostri, francezii ce-ar trebui sa zica de...marocanii, ganezii si compania lor?

 

LE (replica la edit): si uita si mult-asteptata ironie, menita sa 'ajute nationala' :P

 

 

Ofuscatu' .

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Singurul noroc al Romaniei a mai ramas ca Olanda sa ne lase sa ii batem ca sa trecem impreuna in sferturi si in cel mai fericit caz daca noi batem in sferturi ne intalnim cu ei in semifinale si atunci gata la revedere...

Asa ar scapa de Franta si Italia care isi pot reveni pana atunci,si ii pot bate pe ai lui Van Basten.

Vad Croatia cata rautate are in joc,vad Turcia ca nu renunta pana in ultima secunda,vad Romania in meciul cu franta egala cu zero,vad Romania in meciul cu Italia lesinata in ultimele 20 de minute...si stau si ma intreb cun de altii pot si noi nu.Probabil o sa-i ridicam statuie lu Mutulica ca a ratat cu Italia,ca in tara asta totul este posibil.

Asta e,cersim,stam la mila altora,asa am facut intotdeauna si asa vom face si de acum inainte.

Share this post


Link to post

Alezz, sa fim seriosi, Turcia? Pai cu cine a facut mare meci Turcia? A dat gol in ultimul minut impotriva Elvetiei? Hai na, nu mai zice... mare echipa Elvetia asta... fii serios, avem totusi 2 egaluri mari impotriva campioanei si vicecampioanei mondiale. Si tot noi nu suntem multumiti? La cum joaca Olanda, nici nu mai conteaza ce facem mai departe, chiar si eliminati plecam cu capul sus de acolo. Speram totusi sa reusim ceva, dar sa nu uitam care ne este statutul in aceasta grupa. Simplul fapt ca si necalificati am termina probabil ori in fata Frantei, ori a Italiei ar trebui sa insemne ceva.

Share this post


Link to post

andrew, franta e doar o umbra a ceea ce era acum 2 ani, iar italia e cam pe langa. daca te gandesti, nici macar ce am vazut acum cateva luni cu olanda nu mai e in concordanta cu ce vedem acum. Olanda a fost echipa cu cele mai putine goluri inscrise in preliminarii dintre calificate, iar acum a bagat 7 goluri in 2 meciuri. Asta e hazul campionatului european, nu stii care de pe unde apare, vezi si cazul 2004 unde o Grecia semiobscura a plecat cu trofeu-n dinti. Dar de ce sa nu fim romani si sa ne multumim cu mediocritatea? "Ba, barem am jucat frumos, am facut spectacol, am smuls cate un egal finalistelor mondiale" mi se pare un fel de frectie la picior de lemn. Mari sunt echipele care castiga, nu cele care rezista mai mult sau mai putin chinuit in fata adversarilor vazuti pe foaie mai puternici.

Share this post


Link to post
Asta e,cersim,stam la mila altora,asa am facut intotdeauna si asa vom face si de acum inainte.

Te inseli. Nu cersim nimic! Nu trebuie decat sa dam un gol mai mult ca Olanda. I-am mai batut pe olandezi (si parca am facut si egal la ei) in preliminarii, e drept ca acum sunt pe val, dar... mingea e rotunda.

 

Altfel, eu zic ca a fost un meci excelent, unul din cele mai frumoase de la Euro pina acum. Am fi putut sa-i batem, la fel cum puteau si ei sa ne bata. A fost una din putinele dati cand arbitrul a mai gresit si in favoarea noastra.

Nu cred ca trebuie injurat Mutu. Totusi, daca nu era el, probabil ca acum ne-am fi facut bagajele. Nu mi-a placut in schimb ca la sfirsit, cand il cam lasasera picioarele, el tot mai incerca sa "demonstreze" de unul singur. A pierdut atunci citeva mingi din care poate ar fi iesit ceva mai interesant.

 

Nu zic ca ma pricep la fotbal, dar cred ca in meciul cu Olanda ar trebui sa nu mai intre Dica si Daniel Niculae. Dica , cel putin, e mână moarta. Vai steaua lui.

In locul lor cred ca m-as risca la Marica si la Marius Niculae.

 

Toni ala e fenomenal. Singur singurel in mijlocul apararii noastre, a castigat tot ce-a venit pe sus! Ce n-a reusit sa trimita spre poarta, a dat inapoi spre linia 2 de atac!

 

Partea interesanta e ca daca Franta si Italia fac egal, noi ne calificam si cu infrangere la 3 diferenta! =))

Share this post


Link to post

Eu cred ca pentru a ne califica cu bataie, franta-italia tre' sa fie 0-0. Altfel ar avea mai multe goluri decat noi. Oricum, cu olanda jucam calificarea pe mana noastra, indiferent de ce fac ceilalti. campionii mondiali sunt la mana noastra si a olandezilor... :D Sper ca olandezii sa joace cu juniorii, ca sa evite cartonasele si accidentarile.

 

Nici mie nu mi s-a parut ca au jucat rau nici cu franta nici cu italia. Ce m-a enervat insa au fost doua cartonasele inutile luate pentru faze de doi lei gen dat cu piciorul in minge sau aruncat besica la corcoduse dupa ce a fluierat arbitrul.

 

Nicolita a facut in 10 minute mai mult decat a facut Niculaie in tot meciul.

 

PS

Ce se intampla daca olanda ne bate cu 3-0, iar italia-franta e 0-0?

Am avea toti acelasi numar de puncte, acelasi golaveraj si acelasi numar de goluri date, si meciuri egale intre noi... se califica franta in ordine alfabetica? :)

Share this post


Link to post

Nu,se joaca la 11 metri intre Franta si Italia calificarea.

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

Eu nu am inteles. Conteaza mai mult cate goluri ai dat decat diferenta de goluri date vs goluri primite? Adica daca ai dat 3 goluri dar ai primit 10 e mai bine decat sa dai 2 si sa primesti 3?

 

PS: La un alt campionat din asta, in caz de egalitate perfecta parca se punea coeficentul uefa... Ceea ce ar fi naspa, Italia si Franta sunt mai sus decat noi.

Share this post


Link to post

Cam tampite regulile astea. Si nu tocmai fair play.

Share this post


Link to post

Nu prea aveau cum altfel :( Zice-se ca asta cu coeficientii ar fi cea mai buna duda. Oricum, vorba lu' Naum, net peste fosta "tragem la sorti" :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...